-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 16th August 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ଓଡ଼ିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡ଼େମୀ ପକ୍ଷରୁ ଦେଶାତ୍ମବୋଧକ କବିତା ପାଠ    (16-Aug-2022)       ||      ଅଭିନଵ ଢଙ୍ଗରେ ଗାନ୍ଧୀ ଙ୍କ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ଉତ୍ସବ ମନଇଲେ ସୋନପୁର ଆର୍ଟ ଏଣ୍ଡ କ୍ରାଫ୍ଟ ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ   (16-Aug-2022)       ||      ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ "ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ" ଏବଂ "ରକ୍ଷ୍ୟା ବନ୍ଧନ" ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ମା’ ଆଗରେ ପୁଅଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣି ହତ୍ୟା, ଅଶାନ୍ତ ବଲାଙ୍ଗିର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସର    (16-Aug-2022)       ||      ରିଲିଜ୍ ହେଲା ନୁଆ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ    (16-Aug-2022)       ||      କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ପ୍ରେସକ୍ଲବ ପରିସରରେ ୭୬ ତମ ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ବରଗଡ ରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟେସନ ରେ ଯାତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ଯ ଦିଆଗଲା    (16-Aug-2022)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ୭୬ ତମ ସ୍ଵାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ, ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା କୁ ଭୂୟସୀ ପ୍ରଶଂସା କଲେ    (16-Aug-2022)       ||      ୨୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଓ ଏକ ବାଇକ ସହ ଦୁଇ ଜଣ ଗିରଫ    (16-Aug-2022)       ||      ନବରଙ୍ଗପୁର - ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପ୍ରବଳ ବୃଷ୍ଟିପାତ ସହ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି    (15-Aug-2022)       ||      ପାଉଁରୁଟି ଫେକ୍ଟ୍ରିର ଟ୍ରଲି ପଡି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର   (15-Aug-2022)       ||      ଅଜଣା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର   (15-Aug-2022)       ||      ସହଯୋଗ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ    (15-Aug-2022)       ||      ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିର ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (15-Aug-2022)       ||      *କାବ୍ୟାଞ୍ଜଳି ଲୋକାର୍ପିତ   (15-Aug-2022)       ||      କୁକେଡମାଳ ଗ୍ରାମର କୂଳରୁ ମଇଲା ଆବର୍ଜନା ସଫା କଲେ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ପଡାବାସୀ    (15-Aug-2022)       ||      ମାୟାବର୍ହା ହାଇସ୍କୁଲରେ ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (15-Aug-2022)       ||      ଏବିଭିପି ତରଫରୁ ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ   (15-Aug-2022)       ||      ୭୬ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଲିତ    (15-Aug-2022)       ||     


ରାଜନୀତି

ରାଜନୀତି

ଓଡିଶାର ପ୍ରଥମ ନିର୍ବାଚିତା ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୋପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ବିଜୟ ପରେ ସବୁଠି ଖୁସିର ମାହୋଲ,  ମିଠା ବାଣ୍ଟିଲେ କଳାମାଟି ସରପଞ୍ଚ ସୁଷମା ସାହୁ   22-Jul-2022
ଶରତ ପଟ୍ଟନାୟକ ହେଲେ ଓଡ଼ିଶା କଂଗ୍ରେସର ନୂଆ ମୁଖିଆ, ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ...   23-May-2022
ହାରିଯିବାରୁ ଅଫିସ୍ ରୁ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ଏସି ଓ ମୂଲ୍ୟବାନ୍ ଆସବାବପତ୍ର ଖୋଲିନେଇଯିବା ଚୋରିମାମଲା : ପଞ୍ଚାୟତରୁ ପଞ୍ଚାୟତସମିତିର ଅବସ୍ଥା : ଖଟୁଳି ଖାଇଗଲେ !   17-Mar-2022
ଖପ୍ରାଖୋଲ : ରେଙ୍ଗାଲି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଦାୟିତ୍ଵ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଉମାକାନ୍ତ ମେହେର   16-Mar-2022
ପୈାର ନିର୍ବାଚନର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶିତ   16-Mar-2022
ଗୁଡ଼ଭେଲା ବ୍ଳକର ନୂତନ ବ୍ଳକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ବେବୀ ଦୋରା ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀଙ୍କୁ ବିରାମୁଣ୍ଡା ଓ ଜାମୁଟ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା   15-Mar-2022
ବଲାଙ୍ଗିର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ୧୯ ନମ୍ବର ଉଆର୍ଡରେ ସ୍ବାଧୀନପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଶ୍ବମୟ ପୂଜାରୀ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି   15-Mar-2022
ଦେବକୀ ସାହୁ ହେଲେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ସଭାନେତ୍ରୀ   13-Mar-2022
ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚେହେରା ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଆଜି ପୁଣି ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ କୁ କବଜା କଲେ, ବିଜେଡି ଶ୍ରୀମତୀ ମାନିନୀ ଭୋଇ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା   13-Mar-2022
ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିକୁ ଗୋଟିଏ ବି ବ୍ଲକ୍ ମିଳିଲାନି ! ଆତ୍ମକୈନ୍ଦ୍ରିକ ନେତୃତ୍ୱ , ଭୁଲ୍ ପ୍ରାର୍ଥୀଚୟନ ଓ ଦୁର୍ବଳ ପରିଚାଳନା ଦାୟୀ ?   13-Mar-2022
ସାଳୁଜାଙ୍କ ଗୋଟିଚାଳନା ରେ ପୁଣିଥରେ ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ପଦ ବାଜିମାରିଲେ ରଞ୍ଜୁବାଲା ବେହେରା   13-Mar-2022
ବ୍ଲକ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ବସାଇବାରେ ବିଜେପି ଫେଲ୍ ମାରିଲା : ମହିଳା ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ ବଢିଲା / ବିଜେଡି ୯ , କଂଗ୍ରେସ ୩ , ସ୍ବାଧୀନ ୨ ଓ ବିଜେପି ଶୂନ୍ !   12-Mar-2022
ଵ୍ରାହ୍ମଣି ଯୋର ଗ୍ରାମର ଦୟାନିଧି ଖମାରୀ ହେଲେ ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚିତ   12-Mar-2022
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାର ୬ଟି ବ୍ଲକରେ ବିଜେଡି ଦଳର ପଂଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ଦ୍ଦ୍ୱନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ ହେଲେ ଓ ନିଜ ନିଜ ବ୍ଲକ ଅଂଚଳ ର ସାମୁହିକ ବିକାଶ ପାଈଁ ସଂକଳ୍ପ ନେଲେ   12-Mar-2022
ଶଙ୍ଖନାଦ ରେ କମ୍ପିଲା ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ପାଇକମାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ହେଲେ ଶ୍ରୀମତୀ ଭାବନା ସିଂ   12-Mar-2022
ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ପୂର୍ବତନ ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଯତୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ପଟେଲ ଚଳିତ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକର ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ବିଜୟୀ   12-Mar-2022
ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଶୋକ ଦୋରାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବେବୀ ଦୋରା ହେଲେ ନୂତନ ବ୍ଳକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା   12-Mar-2022
ଦୀପ୍ତିରେଖା ନନ୍ଦ ହେଲେ ବିନିକା ବ୍ଳକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା   12-Mar-2022
ଝାରବନ୍ଧ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ର ଦାୟିତ୍ଵ ନେଲେ ନବନିର୍ବାଚିତ ସରପଞ୍ଚ ଶ୍ରୀମାନ ଚନାବୁଟୁ ବଞ୍ଜାରା   10-Mar-2022
ବିନିକା ଏନଏସି:୪କଟିଲେ,୩୪ରହିଲେ/ ବିଜେପି,ବିଏସପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ନାକଚ ପରେ ବିଜେଡ଼ିର ୨ପ୍ରାର୍ଥୀନୀ ନିର୍ଦ୍ଵନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ   10-Mar-2022

Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ଓଡ଼ିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡ଼େମୀ ପକ୍ଷରୁ ଦେଶାତ୍ମବୋଧକ କବିତା ପାଠ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅଭିନଵ ଢଙ୍ଗରେ ଗାନ୍ଧୀ ଙ୍କ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ଉତ୍ସବ ମନଇଲେ ସୋନପୁର ଆର୍ଟ ଏଣ୍ଡ କ୍ରାଫ୍ଟ ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ "ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ" ଏବଂ "ରକ୍ଷ୍ୟା ବନ୍ଧନ" ପାଳିତ   16-Aug-2022
  ଅପରାଧ  
ମା’ ଆଗରେ ପୁଅଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣି ହତ୍ୟା, ଅଶାନ୍ତ ବଲାଙ୍ଗିର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସର   16-Aug-2022
  ମନୋରଞ୍ଜନ  
ରିଲିଜ୍ ହେଲା ନୁଆ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ପ୍ରେସକ୍ଲବ ପରିସରରେ ୭୬ ତମ ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ପାଳିତ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବରଗଡ ରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟେସନ ରେ ଯାତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ଯ ଦିଆଗଲା   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ୭୬ ତମ ସ୍ଵାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ, ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା କୁ ଭୂୟସୀ ପ୍ରଶଂସା କଲେ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
୨୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଓ ଏକ ବାଇକ ସହ ଦୁଇ ଜଣ ଗିରଫ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ନବରଙ୍ଗପୁର - ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପ୍ରବଳ ବୃଷ୍ଟିପାତ ସହ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି   15-Aug-2022
ପାଉଁରୁଟି ଫେକ୍ଟ୍ରିର ଟ୍ରଲି ପଡି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର   15-Aug-2022