-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Sunday 3rd March 2024 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଜୁ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ କରାଯିବାକୁ ଦାବି    (03-Mar-2024)       ||      ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା: ଜନଜାତି ବହୁଳ ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କରେ ନିୟୋଜିତ ବହୁଭାଷୀ ଶିକ୍ଷକ ଙ୍କ ପାରିତୋଷିକ ଦଶ ହଜାର ଟଙ୍କlକୁ ବୃଦ୍ଧି, ଯୋଗ୍ୟତାଭିତ୍ତିରେ ନିୟମିତ ମଧ୍ୟ କରାଯିବ    (02-Mar-2024)       ||      ଗୋକୁଲେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମ ଠାରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର-୨ ର ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ   (03-Mar-2024)       ||      ପାଷ୍ଟିକୁଡ଼ି କଲୋନୀ ପଡ଼ା ଠାରେ ଗୋଷ୍ଠି କେନ୍ଦ୍ର ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ   (02-Mar-2024)       ||      କୋକୋଡ ମାଲ ଗ୍ରାମ ରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ   (02-Mar-2024)       ||      ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ରେ ଡକ୍ଟରେଟ୍ ଉପାଧି ଲାଭ   (02-Mar-2024)       ||      ଖୁଣ୍ଟିଗୋରା ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣା , ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ    (02-Mar-2024)       ||      ଅଙ୍ଗନଵାଡି କର୍ମୀ ରୁ ସୁପରଭାଇଜର ପଦୋନ୍ନତି ରେ ବ୍ୟାପକ ହେରାଫେରି ଅଭିଯୋଗ, ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବୀ    (02-Mar-2024)       ||      କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକର ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଅଚାନକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପି, ନାଦେନ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଇଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ   (02-Mar-2024)       ||      ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ଓ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯୋଡି ହେଲା ଆଉ ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଫର୍ଦ୍ଦ, ୫ଟି ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଟିଚିଂ ହସ୍‌ପିଟାଲର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୪ଟି ମେଡିକାଲ କଲେଜର ରୂପାନ୍ତରଣ ପାଇଁ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ଦେଲେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ, ବଲାଙ୍ଗିର ଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ୬୫୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ହସ୍‌ପିଟାଲ   (02-Mar-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଇନକମ ଟେକ୍ସ ଅଫିସ କାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ନେଇ ଅଭିଯୋଗ, (ପେପର ବ୍ଲକ ବସା କାମରୁ ବାରିହେଉଛି ଦୁର୍ନୀତି ର ଗନ୍ଧ, ବିଲଡିଂ କଥା ନକହିବା ଭଲ )    (02-Mar-2024)       ||      ସିନ୍ଧେକେଲା କୁ ଏନଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବିକୁ ନେଇ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା ସହ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ   (02-Mar-2024)       ||      ମୋ ଛୋଟ ସ୍କୁଲର ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ    (02-Mar-2024)       ||      ମହାନଦୀ ଆଳତୀ ଘାଟରେ ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ସାହୁ   (02-Mar-2024)       ||      ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ମଣ୍ଡି, ଲ୍ୟାମ୍ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପରେବି ଧାନ ବିକ୍ରୟ କରି ପାରି ନାହାନ୍ତି ଚାଷୀ   (02-Mar-2024)       ||      ଲୋଇସିଂହା ମହିଳା ପ୍ରଡ୍ୟୁସର କମ୍ପାନୀର ଅତିରିକ୍ତ ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ   (01-Mar-2024)       ||      ନୂତନ ଜିଲ୍ଲା ଚ଼ିକିତ୍ସାଳୟ ଠାରେ ଆହାର ବ୍ୟବସ୍ଥା   (01-Mar-2024)       ||      କଣ୍ଟାମାଳ ରେ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ସାମୁହିକ ବ୍ରତୋପନୟନ   (01-Mar-2024)       ||      ସିନ୍ଧେକେଲା ଜୋନର ୧୨ ଟି ପଞ୍ଚାୟତ କୁ ନେଇ ବିଜେଡ଼ିର ବିଶାଳ ଜନ ସମାବେଶ   (01-Mar-2024)       ||      ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନର କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟରର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ    (01-Mar-2024)       ||     

HOME   ରାଜନୀତି

Vv

27-Nov-2023



ବଲାଙ୍ଗୀର  : (  ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ  ) ବିଗତ ଦେଢ ଦଶନ୍ଧିତଳେ ୨୦୦୯ ରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଜାତୀୟ ଶିରୋନାମା ପାଲଟିଥିବା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ୍ ର ଭାନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବୁରୋମାଲର ଚାବିରିପାଲି ଗାଁ'ର ଝିଙ୍ଗଟୁ ବରିହାର ପରିବାରର ୫ ପ୍ରାଣୀଙ୍କର ଅନାହାରମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣାପରେ  ଏବେ ସେହି ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଦାଦନପ୍ରବଣ ଗାଁ'ଟି ପୁଣିଥରେ ମନରେଗା ଯୋଜନାର ତୃଣମୂଳସ୍ତରରେ ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କ ନାଁ'ରେ ଗାଁ' ସାଥିଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଅର୍ଥହଡପ ଅଭିଯୋଗ ନିମନ୍ତେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହୋଇପଡିଛି । 

ଗତ ୬ ତାରିଖରେ ଏହିଗ୍ରାମର କେତେକ ହିତାଧିକାରୀ ଆସି ପାଟଣାଗଡ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ବିଜୟାନନ୍ଦ ସେଠୀଙ୍କୁ ଭେଟି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ , ଚଳିତ ୨୦୨୨- ୨୦୨୩ ର ତାଙ୍କ ଭାନପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ କରାଯାଉଥିବା ମନରେଗା କାମରେ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳା ଗାଁ'ସାଥୀଙ୍କୁ ହଟାଇଦେଇ  ଗାଁ'ସାଥୀ, ଜିଆରଏସ , ସରପଞ୍ଚ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ କାମ କରିନଥିବା ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କ ନାଁ'ରେ ଅର୍ଥ ବାଟମାରଣା କରିଆସୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଅନୁପସ୍ଥିତ ଦାଦନଶ୍ରମିକ , କାମ କରି ନଥିବା ଗାଁ'ର ଶ୍ରମିକ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ନାଁ'ରେ ଆମ୍ବଚାରା ରୋପଣ ବା ଭିନ୍ନକଥା କହି  ଖାତାରେ ଟଙ୍କା ପକାଇ ୫୦୦/ ୧୦୦୦ଲେଖାଏଁ ଟଙ୍କା କମିଶନ ଧରାଇଦେଇ ସମସ୍ତେ ମିଳିମିଶି ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ୍ କରୁଛନ୍ତି । 

ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ , ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଗ୍ରହଣ କଲାବେଳେ କୁଆଡେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓଲଟି ସେମାନଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ ଯେ , ତମେ ଦସ୍ତଖତ ଦେଇଛ ଯଦି , ତମକୁ ସବୁ ଟଙ୍କା ଭରିବାକୁ ପଡିବ । ' 

ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଗତ ୨୨ ଓ ୨୩ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ବିରୋଧ କରି ଦଳୀୟ ରୁଟିନ୍ ବ୍ଲକ୍ ଘେରାଉ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ପାଟଣାଗଡର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ କନକବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂଦେଓ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଗତ ୨୩ ତାରିଖରେ ବିଡିଓଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ବ୍ଲକ୍ ଏପିଓ ପ୍ରଶାନ୍ତ ସାହୁ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ ତଦନ୍ତ କଲାବେଳେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଓ କେତେକ  ହିତାଧିକାରୀ ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ ପଷରୁ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟିବାରୁ ଣଫେରିଆସିଥିଲେ । ଏଣୁ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରକୁ ଓ ଡିଆରଡିଏରୁ ଅମ୍ବୁସ୍ ପର୍ଶନ ବା ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ସକାଶେ  ପଠାଇଦିଆଯାଇଥିବା ଏପିଓ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗତ ୨୭ ତାରିଖରେ ଉକ୍ତ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏହି ଦୁର୍ନୀତିର ତଦନ୍ତ ଓ ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଧମକଚମକ ଦିଆଯାଇଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଏତଲା ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ପୁଲିସ୍ ଏହା ଗ୍ରାମର ଗୋଷ୍ଠୀବିବାଦ ଜନିତ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଦର୍ଶାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତପକ୍ଷକୁ ଥାନାକୁ ଡକାଇ ସମାଧାନ କରିଦେଇ ଏ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗର ବ୍ଲକ୍ ପକ୍ଷରୁ ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି କହି ଫେରାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ । 

ତେବେ ଅଭିଯୋଗରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ , ଗାଁ'ସାଥୀ ଓ ପଞ୍ଚାୟତର ଅନ୍ୟମାନେ ମିଶି ଗତବର୍ଷଠାରୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ପ୍ରାୟ ଦଶଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କା ଏପରି କାମକରି ନଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ନାଁ'ରେ ପକାଇ ଆତ୍ମସାତ୍ କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟତଃ ଟେଗର ଟ୍ରେଞ୍ଚ୍ ବା ନାଳା ଓ ସିସିବି ବା ବନ୍ଧଖୋଳାରେ ଏଭଳି ଜାଲିଆତି କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ତେବେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏହି ENMS ର ମଷ୍ଟରରୋଲ୍ ଇତ୍ୟାଦି ପରିଚାଳନାର ମନରେଗା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀ ଏପିଓ ବା ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନେ କିପରି ଜାଣିପାରି ନାହାଁନ୍ତି ବା ଜାଣି ଜାଣି ସବୁ କାରସାଦୀ ଚାଲିଛି , ଏହାର ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜରୁରୀ ବୋଲି ମତପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । 

ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ , ବ୍ଲକ୍ , ପଞ୍ଚାୟତ ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଭାଗର ମନରେଗା କାମର ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ୍ ଜିରୋ ସ୍ତରରେ ଆଗ ନାମମାତ୍ର କାମ କରାଯାଇ ପଛେ ଫାଇଲ୍ ଖୋଲାଯିବା ଏକ ପରମ୍ପରାରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ଉକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତର ୨୦୨୨- ୨୩ ବର୍ଷର କାମରେ ମୋଟ ପ୍ରାୟ ୨୦ ଲକ୍ଷର କାମରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ଦୁଇଟି ଫାଇଲ୍ ର ଚଳିତବର୍ଷରେ ପ୍ରାୟ ୭ ଲକ୍ଷ , ୮ ଲକ୍ଷ ଲେଖାଏଁର ଚାବିରିପାଲି ନାଳା ,କରାଡୁଙ୍ଗୁରି ,ଠୁଟିଭଟା ନାଳା ଓ ହନୁପାଲି ନାଳା ଇତ୍ୟାଦିର  କାମ ଚାଲିଛି । ଏହିସବୁ କାମରେ କାମ ନକରି ଟଙ୍କା ପଡିଥିବା ଓ ଖାତାଧାରୀ ହିତାଧିକାରୀ ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କୁ କମିଶନ ଦେଇ ମିଲିଭଗତରେ ଲକ୍ଷାଧିକଟଙ୍କା ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଜାଣତରେ ବାଟମାରଣା କରାଯାଇଆସୁଛି । ଟେଗର ଟ୍ରେଞ୍ଚ୍ , ଟିସିବି ,ମ୍ୟାଙ୍ଗୋ ପ୍ଲାଣ୍ଟେସନ୍ ବା ଷ୍ଟପ୍ ଡ୍ୟାମ୍ ଇତ୍ୟାଦି ସବୁକାମରେ ଏପିଓ ମଷ୍ଟରରୋଲ୍ ମଞ୍ଜୁର କରି ଜିଆରଏସକୁ ଦେଲାପରେ ଗାଁ ସାଥୀ ଶ୍ରମିକ ନିୟୋଜନ କରିବାର କାମ କରିଥା'ନ୍ତି । ତେଣୁ ଅଧୁନାତନ ଇ ଏନ ଏମ ଏସ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଏପିଓ ସବୁ ଜାଣିବା ଜରୁରୀ । ତେଣୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗର ପୁଣି ତାଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯିବା ଅନୁଚିତ ।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାର  ୫ ଟି ଦାଦନପ୍ରବଣ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ ବ୍ଲକ୍ ମଧ୍ୟରେ ଖପ୍ରାଖୋଲ ରହିଛି । ଏସବୁ ବ୍ଲକ୍ ରେ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କର ଦୈନିକ ମଜୁରୀ ଦେଢଗୁଣ ଅଧିକ ଓ ଶ୍ରମଦିବସ ବି ୩୦୦ ଦିନ । ଏଣୁ ଏଭଳି ବ୍ଲକ୍ ର କିଛିବର୍ଷ ତଳର ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅନାହାରମୃତ୍ୟୁର ଗାଁ'ରେ ପୁଣି ଏପରି ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଅଭିଯୋଗର ଚର୍ଚ୍ଚା ସତ୍ତ୍ୱେ , ସେଠାକୁ ମାତ୍ର ପ୍ରାୟ ସାତ/ ଆଠ କିମି ଦୂରସ୍ଥ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ନଯାଇ ହରିଶଙ୍କରରେ ବୈଠକକରି ପ୍ରସାଦସେବନ କରି ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆୟୋଗ  ଫେରି ଯାଇଥିବା , ସେହି ବ୍ଲକ୍ କୁ ବାରମ୍ବାର ଓ  ଗତ ୨୪ ତାରିଖରେ  ବ୍ଲକ୍ ଓ ହରିଶଙ୍କରକୁ ଯାଇ ୫- ଟି କାମ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳ , ତାଙ୍କରି ଅମଳରେ ଝିଙ୍ଗଟୁ ବରିହାର ଅନାହାରମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ତତ୍କାଳୀନ ବିଧାୟକ ଓ   ଏବେ ବ୍ଲକ୍ ଘେରାଉବେଳେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଉଠାଇଥିବା କନକବର୍ଦ୍ଧନ , ପାଟଣାଗଡ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେର ବା ବିଡିଓ ଆକାଶ ସାହୁ କେହି ବି ଏତେ ସତ୍ତ୍ୱେ ଉକ୍ତ ଗାଁ'କୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିନାହାଁନ୍ତି  ! 

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସରପଞ୍ଚ ରୀନା ଜାଲ୍ , ଗାଁ'ସାଥୀ ଖଗେଶ୍ବର ଜାଲ୍ , ଇଓ ମୋହନ ବେହେରା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦାଖଲ ଓ ଦାବି କରାଯାଇଥିବା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ତାଲିକାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଯାଞ୍ଚର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । 


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଜୁ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ କରାଯିବାକୁ ଦାବି   03-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା: ଜନଜାତି ବହୁଳ ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କରେ ନିୟୋଜିତ ବହୁଭାଷୀ ଶିକ୍ଷକ ଙ୍କ ପାରିତୋଷିକ ଦଶ ହଜାର ଟଙ୍କlକୁ ବୃଦ୍ଧି, ଯୋଗ୍ୟତାଭିତ୍ତିରେ ନିୟମିତ ମଧ୍ୟ କରାଯିବ   02-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୋକୁଲେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମ ଠାରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର-୨ ର ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ   03-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ପାଷ୍ଟିକୁଡ଼ି କଲୋନୀ ପଡ଼ା ଠାରେ ଗୋଷ୍ଠି କେନ୍ଦ୍ର ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ   02-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
କୋକୋଡ ମାଲ ଗ୍ରାମ ରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ   02-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ରେ ଡକ୍ଟରେଟ୍ ଉପାଧି ଲାଭ   02-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଖୁଣ୍ଟିଗୋରା ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣା , ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ   02-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅଙ୍ଗନଵାଡି କର୍ମୀ ରୁ ସୁପରଭାଇଜର ପଦୋନ୍ନତି ରେ ବ୍ୟାପକ ହେରାଫେରି ଅଭିଯୋଗ, ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବୀ    02-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକର ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଅଚାନକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପି, ନାଦେନ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଇଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ   02-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ଓ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯୋଡି ହେଲା ଆଉ ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଫର୍ଦ୍ଦ, ୫ଟି ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଟିଚିଂ ହସ୍‌ପିଟାଲର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୪ଟି ମେଡିକାଲ କଲେଜର ରୂପାନ୍ତରଣ ପାଇଁ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ଦେଲେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ, ବଲାଙ୍ଗିର ଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ୬୫୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ହସ୍‌ପିଟାଲ   02-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଇନକମ ଟେକ୍ସ ଅଫିସ କାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ନେଇ ଅଭିଯୋଗ, (ପେପର ବ୍ଲକ ବସା କାମରୁ ବାରିହେଉଛି ଦୁର୍ନୀତି ର ଗନ୍ଧ, ବିଲଡିଂ କଥା ନକହିବା ଭଲ )   02-Mar-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସିନ୍ଧେକେଲା କୁ ଏନଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବିକୁ ନେଇ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା ସହ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ   02-Mar-2024

You Might Also Like