-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Friday 27th January 2023 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଲା ଆଦି ଶୌର୍ଯ୍ୟ ଔର ପର୍ବ ପରାକ୍ରମ କି ଓଡିଶାର ନେତୃତ୍ୱ ନେଲେ ବଲାଙ୍ଗୀର ର କୁନା ବାଗ   (27-Jan-2023)       ||      କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବୌଦ୍ଧରେ ପରୀକ୍ଷା ପେ ଚର୍ଚ୍ଚା କାର‌୍ୟ୍ୟର ଆୟୋଜନ   (27-Jan-2023)       ||      ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ   (27-Jan-2023)       ||      ସରସ୍ୱତୀ ପୂଜା ,ସାର୍ବଜନୀନ ଖଡ଼ିଛୁଆ ଉତ୍ସବ ଓ ବିଦ୍ୟାରମ୍ଭ ସଂସ୍କାର ( ଯଜ୍ଞ ) ଅନୁଷ୍ଠିତ   (27-Jan-2023)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ରେ ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ୭୪ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ   (27-Jan-2023)       ||      ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିର ରେ ୭୪ ତମ ସାଧାରଣ ତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ ।   (27-Jan-2023)       ||      ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ   (27-Jan-2023)       ||      ରଣ୍ଡା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଶୁଭସ୍ତମ୍ଭ ସ୍ଥାପନ   (27-Jan-2023)       ||      ଦୁଃଖୀ ଶ୍ୟାମ ବୃଦ୍ଧା ଶ୍ରମ ଓ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ସେବା ର ଶୁଭାରମ୍ଭ ଦିବସ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (27-Jan-2023)       ||      ନିଆଁ ପୋଉଁ ଥିବା ବେଳେ ନିଆଁ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ବୃଦ୍ଧା ଗୁରୁତର   (27-Jan-2023)       ||      ୟୁନାଇଟେଡ଼ ଫୋରମ ଅଫ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ୟୁନିଅନ୍ ଡାକରା ରେ ବଲାଙ୍ଗିର ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦୁଇଦିନିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ    (27-Jan-2023)       ||      ଦଧିବାମନ ଯୁବକ ସଙ୍ଘ ପକ୍ଷରୁ ମହକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (26-Jan-2023)       ||      ୭୪ ତମ ଜନରାଜ୍ୟ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ଦେଶପ୍ରେମ କବିତା ପାଠ ଓ ସାହିତ୍ୟ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ   (26-Jan-2023)       ||      ବିନିକା:୭୪ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଧୁମଧାମରେ ପାଳିତ   (26-Jan-2023)       ||      ସୋନପୁର ଲେପ୍ରା ସୋସାଇଟି ଠାରେ 74 ତମ ସାଧାରଣ ତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଓ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ।   (26-Jan-2023)       ||      ସୋନପୁର ଲେପ୍ରା ସୋସାଇଟି ଠାରେ 74 ତମ ସାଧାରଣ ତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଓ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ।   (26-Jan-2023)       ||      ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ସ୍ତରୀୟ ୭୪ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ   (26-Jan-2023)       ||      ବିବେକାନନ୍ଦ ଶିକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ବଡ଼ବଜାର ଠାରେ ଭାରତବର୍ଷର 74 ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ   (26-Jan-2023)       ||      ରଣେଶ୍ୱର ରାମଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଭବ୍ୟ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା I   (26-Jan-2023)       ||      ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ   (26-Jan-2023)       ||     

HOME   ଜିଲ୍ଲା

ଗାୟତ୍ରୀ ଶକ୍ତି ପୀଠ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ

20-Jun-2022



ବଲାଙ୍ଗିର (ପ୍ରେରଣା ଖବର) ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋପାଳଜି ମନ୍ଦିର ସ୍ଥିତ ଗାୟତ୍ରୀ ଶକ୍ତି ପୀଠ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲା ସଂଯୋଜକ ଉଦୟ ନାଥ ପାତ୍ର ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା ରେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଗୋଷ୍ଟି ରେ ୧୦ ଗୋଟି ବ୍ଲକ୍ ରୁ ପରିଜନ ଓ ଜିଲ୍ଲା କମିଟି ର ସଦସ୍ୟ ମାନେ ଯୋଗ ଦେଇ ଗୁରୁଜୀ ଶ୍ରୀରାମ ଚନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମା ଙ୍କ  ମହତ୍ଵ ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦନ କରିବା ପାଇଁ ଆଲୋଚନା ଓ ନିତି ନିର୍ଧାରଣ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ। ପୁରୀ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ ଙ୍କ ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗାୟତ୍ରୀ

ପରିବାର ତରଫରୁ  ସ୍ଵେଛାସେବୀ ପଠାଇ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ  କରିବା ପାଇଁ  ମତପ୍ରକାଶ ପାଇ ଏଦିଗରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆ ଯାଇଥିଲା। କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁ ଗତ ଦୁଇବର୍ଷ ହେଲା ମିଶନ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଯୋଗୁ ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇପାରି ନଥିଲା ତେଣୁ ଆଗକୁ ଯେପରି ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇପାରିବ ତାହାର ରୂପରେଖ ପ୍ରସ୍ତୁତି , ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ଦିର , ଗ୍ରାମ ଗ୍ରାମରେ ଅଧିକ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ ଓ ଅଧିକ ପରିଜନ ସୃଷ୍ଟି ଉପରେ ଜୋର୍ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା। ଚଳିତ ଜୁନ ମାସରେ ରାୟଗଡ଼ା ଠାରେ ୧୦ ଓ ୧୧ ତାରିଖ ଦିନ ନବ କୁଣ୍ଡିୟ ଗାୟତ୍ରୀ ଯଜ୍ଞ, ବୃକ୍ଷ ଗଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ ଓ ୧୦୮ କୁଣ୍ଡୀୟ ଦୀପ ଯଜ୍ଞ ଗଙ୍ଗା ଦଶହରା ଓ ଗୁରୁଜୀ ଙ୍କ ମହା ପରାୟଣ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮ ଜଣ ଙ୍କୁ ମିଶନ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ସମର୍ପଣ ମନୋଭାବ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ରୁ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯାଇଥିଲା ସେମାନେ ହେଲେ ଜିଲ୍ଲା ସଂଯୋଜକ ଉଦୟନାଥ ପତ୍ର, ଜିଲ୍ଲା ସଂଗଠନ ବିଭାଗ ଟଙ୍କଧର କୁମ୍ଭାର, ଜଗଦୀଶ ପ୍ରସାଦ କେଡିଆ, ବିହାରୀ ସାଗ୍ରିଆ, ମୃତୁଞ୍ଜୟ ଜେନା,ଶେଷଦେବ ପଣ୍ଡା, ଜିରାମ ଅଗ୍ରୱାଲ ଓ ବଲାଙ୍ଗୀର ର ବୟୋଜ୍ୟେ୍ଠ ସଂଗଠକ ଯୁଗଳ କିଶୋର ଝା। ଯେଉଁମାନେ ଏଠାରେ ସେହି ଅବସର ରେ ଏଠାରେ

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଳନ ପାଇ ରାୟଗଡ଼ା ଯାଇ ପରି ନଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଆଜି ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରି ସମ୍ମାନୀତ କରା ଯାଇଥିଲା । ଆଜିର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ରମ ରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗାୟତ୍ରୀ ପରିବାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକ ର ବିବରଣୀ ନିଆଯିବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ମନ୍ତ୍ର ଲିଖନ ଘରେ ଘରେ ଯଜ୍ଞ କରାଯିବା ଓ ଗୋଷ୍ଟି ଆୟୋଜନ କରି ସମାଜରେ ପରିବାର ସଂସ୍କାରିତ ସହିତ ମିଶନ ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଦିଗରେ ସଭ୍ୟ ମାନକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଲା ଆଦି ଶୌର୍ଯ୍ୟ ଔର ପର୍ବ ପରାକ୍ରମ କି ଓଡିଶାର ନେତୃତ୍ୱ ନେଲେ ବଲାଙ୍ଗୀର ର କୁନା ବାଗ   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବୌଦ୍ଧରେ ପରୀକ୍ଷା ପେ ଚର୍ଚ୍ଚା କାର‌୍ୟ୍ୟର ଆୟୋଜନ   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ସରସ୍ୱତୀ ପୂଜା ,ସାର୍ବଜନୀନ ଖଡ଼ିଛୁଆ ଉତ୍ସବ ଓ ବିଦ୍ୟାରମ୍ଭ ସଂସ୍କାର ( ଯଜ୍ଞ ) ଅନୁଷ୍ଠିତ   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ରେ ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ୭୪ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିର ରେ ୭୪ ତମ ସାଧାରଣ ତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ ।   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ରଣ୍ଡା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଶୁଭସ୍ତମ୍ଭ ସ୍ଥାପନ   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦୁଃଖୀ ଶ୍ୟାମ ବୃଦ୍ଧା ଶ୍ରମ ଓ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ସେବା ର ଶୁଭାରମ୍ଭ ଦିବସ ଅନୁଷ୍ଠିତ   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ନିଆଁ ପୋଉଁ ଥିବା ବେଳେ ନିଆଁ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ବୃଦ୍ଧା ଗୁରୁତର   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ୟୁନାଇଟେଡ଼ ଫୋରମ ଅଫ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ୟୁନିଅନ୍ ଡାକରା ରେ ବଲାଙ୍ଗିର ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦୁଇଦିନିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ   27-Jan-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦଧିବାମନ ଯୁବକ ସଙ୍ଘ ପକ୍ଷରୁ ମହକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   26-Jan-2023

You Might Also Like