-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Saturday 1st October 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ।   (01-Oct-2022)       ||      ବେଆଇନ ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ।   (01-Oct-2022)       ||      ଶିଶୁ ଗୃହରେ ୨ ଅସହାୟ ଶିଶୁ୍    (01-Oct-2022)       ||      ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୨ ପାଇଲେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଝିଅ ସାରିକା ଜେନ୍।   (01-Oct-2022)       ||      ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାଳ ସଭା, ଶିଶୁ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (01-Oct-2022)       ||      ତୁଣ୍ଡଲା ଠାରେ ନାଗରିକ ବିକାଶ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ସୁପର 30+ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦକ୍ଷ ମହିଳା ସମ୍ମିଳନୀ ର ଉଦ୍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, ।   (30-Sep-2022)       ||      ଗୋଆଧ।ରିତ ଜୀବିକା ଉପରେ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ।   (30-Sep-2022)       ||      ସ୍ୱାଧୀନତା ର ଉଚ୍ଛାସ ପର୍ବ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ର ପବିତ୍ର ମାଟି ଓ ଜଳ ସଂଗ୍ରହ ।   (30-Sep-2022)       ||      ନୂଆଁପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର    (30-Sep-2022)       ||      ଟିଟିଲାଗଡ଼: ନୂତନ ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲିସ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ    (30-Sep-2022)       ||      ଲହଙ୍ଗିର ସେବାଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ପୋଷାକ ବଣ୍ଟନ   (30-Sep-2022)       ||      କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଅଞ୍ଚଳ ର ରେଳ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଅନୁରୋଧ କରିଲେ ପୂର୍ବ ବିଧାୟକ ଆୟୁବ ଖାଁ   (30-Sep-2022)       ||      ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ବାରିକ ସମାଜ ତରଫରୁ ନୁଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ    (30-Sep-2022)       ||      ସମଲେଶ୍ବରୀ ଛକ,ଅଙ୍ଗଶ୍ରି ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି   (30-Sep-2022)       ||      ବାଣ୍ଡିଗାଁରେ ଜିଲ୍ଳାସ୍ତରୀୟ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ    (29-Sep-2022)       ||      ମିଶନ ଶକ୍ତି ପକ୍ଷରୁ ଋଣ ମେଳା....   (29-Sep-2022)       ||      କୋଡିଏ ଘର ରଜକ ସମାଜ ର ଆଞ୍ଚଳିକ ବୈଠକ   (29-Sep-2022)       ||      ନିରାପଦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗର୍ଭପାତ ଦିବସ ଓ ବିଶ୍ୱ ଜଳାନ୍ତକ ଦିବସ ରେ ଡାକ୍ତର ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ସମ୍ମାନୀତ   (29-Sep-2022)       ||      ନୂତନ ବିଡିଓ ଙ୍କୁ ସରପଞ୍ଚ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା    (29-Sep-2022)       ||      ମହାନଦୀରେ ଛଡାଗଲା ୨ ଲକ୍ଷ ମାଛ ଜାଆଁଳା   (29-Sep-2022)       ||     

HOME   ଜିଲ୍ଲା

ଗାୟତ୍ରୀ ଶକ୍ତି ପୀଠ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ

20-Jun-2022



ବଲାଙ୍ଗିର (ପ୍ରେରଣା ଖବର) ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋପାଳଜି ମନ୍ଦିର ସ୍ଥିତ ଗାୟତ୍ରୀ ଶକ୍ତି ପୀଠ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲା ସଂଯୋଜକ ଉଦୟ ନାଥ ପାତ୍ର ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା ରେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଗୋଷ୍ଟି ରେ ୧୦ ଗୋଟି ବ୍ଲକ୍ ରୁ ପରିଜନ ଓ ଜିଲ୍ଲା କମିଟି ର ସଦସ୍ୟ ମାନେ ଯୋଗ ଦେଇ ଗୁରୁଜୀ ଶ୍ରୀରାମ ଚନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମା ଙ୍କ  ମହତ୍ଵ ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦନ କରିବା ପାଇଁ ଆଲୋଚନା ଓ ନିତି ନିର୍ଧାରଣ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ। ପୁରୀ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ ଙ୍କ ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗାୟତ୍ରୀ

ପରିବାର ତରଫରୁ  ସ୍ଵେଛାସେବୀ ପଠାଇ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ  କରିବା ପାଇଁ  ମତପ୍ରକାଶ ପାଇ ଏଦିଗରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆ ଯାଇଥିଲା। କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁ ଗତ ଦୁଇବର୍ଷ ହେଲା ମିଶନ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଯୋଗୁ ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇପାରି ନଥିଲା ତେଣୁ ଆଗକୁ ଯେପରି ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇପାରିବ ତାହାର ରୂପରେଖ ପ୍ରସ୍ତୁତି , ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ଦିର , ଗ୍ରାମ ଗ୍ରାମରେ ଅଧିକ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ ଓ ଅଧିକ ପରିଜନ ସୃଷ୍ଟି ଉପରେ ଜୋର୍ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା। ଚଳିତ ଜୁନ ମାସରେ ରାୟଗଡ଼ା ଠାରେ ୧୦ ଓ ୧୧ ତାରିଖ ଦିନ ନବ କୁଣ୍ଡିୟ ଗାୟତ୍ରୀ ଯଜ୍ଞ, ବୃକ୍ଷ ଗଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ ଓ ୧୦୮ କୁଣ୍ଡୀୟ ଦୀପ ଯଜ୍ଞ ଗଙ୍ଗା ଦଶହରା ଓ ଗୁରୁଜୀ ଙ୍କ ମହା ପରାୟଣ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮ ଜଣ ଙ୍କୁ ମିଶନ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ସମର୍ପଣ ମନୋଭାବ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ରୁ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯାଇଥିଲା ସେମାନେ ହେଲେ ଜିଲ୍ଲା ସଂଯୋଜକ ଉଦୟନାଥ ପତ୍ର, ଜିଲ୍ଲା ସଂଗଠନ ବିଭାଗ ଟଙ୍କଧର କୁମ୍ଭାର, ଜଗଦୀଶ ପ୍ରସାଦ କେଡିଆ, ବିହାରୀ ସାଗ୍ରିଆ, ମୃତୁଞ୍ଜୟ ଜେନା,ଶେଷଦେବ ପଣ୍ଡା, ଜିରାମ ଅଗ୍ରୱାଲ ଓ ବଲାଙ୍ଗୀର ର ବୟୋଜ୍ୟେ୍ଠ ସଂଗଠକ ଯୁଗଳ କିଶୋର ଝା। ଯେଉଁମାନେ ଏଠାରେ ସେହି ଅବସର ରେ ଏଠାରେ

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଳନ ପାଇ ରାୟଗଡ଼ା ଯାଇ ପରି ନଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଆଜି ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରି ସମ୍ମାନୀତ କରା ଯାଇଥିଲା । ଆଜିର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ରମ ରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗାୟତ୍ରୀ ପରିବାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକ ର ବିବରଣୀ ନିଆଯିବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ମନ୍ତ୍ର ଲିଖନ ଘରେ ଘରେ ଯଜ୍ଞ କରାଯିବା ଓ ଗୋଷ୍ଟି ଆୟୋଜନ କରି ସମାଜରେ ପରିବାର ସଂସ୍କାରିତ ସହିତ ମିଶନ ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଦିଗରେ ସଭ୍ୟ ମାନକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବେଆଇନ ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଶିଶୁ ଗୃହରେ ୨ ଅସହାୟ ଶିଶୁ୍   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୨ ପାଇଲେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଝିଅ ସାରିକା ଜେନ୍।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାଳ ସଭା, ଶିଶୁ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ତୁଣ୍ଡଲା ଠାରେ ନାଗରିକ ବିକାଶ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ସୁପର 30+ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦକ୍ଷ ମହିଳା ସମ୍ମିଳନୀ ର ଉଦ୍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୋଆଧ।ରିତ ଜୀବିକା ଉପରେ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସ୍ୱାଧୀନତା ର ଉଚ୍ଛାସ ପର୍ବ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ର ପବିତ୍ର ମାଟି ଓ ଜଳ ସଂଗ୍ରହ ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ନୂଆଁପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଟିଟିଲାଗଡ଼: ନୂତନ ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲିସ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲହଙ୍ଗିର ସେବାଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ପୋଷାକ ବଣ୍ଟନ   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଅଞ୍ଚଳ ର ରେଳ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଅନୁରୋଧ କରିଲେ ପୂର୍ବ ବିଧାୟକ ଆୟୁବ ଖାଁ   30-Sep-2022

You Might Also Like