-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 7th February 2023 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ଦୋଳଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ, ନୂତନ କମିଟି ଗଠିତ   (07-Feb-2023)       ||      ବିଶ୍ଵକପ ହକିରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ   (07-Feb-2023)       ||      ଯୁବକ ମିଛ ଅପହରଣର ନାଟକ ଭିଆଇ ଜେଲ ଗଲା ମିଛରେ ୩ ଲକ୍ଷ ର ମୁଣ୍ଡଜାମିନ ରଚିଥିଲା ଯୁବକ   (07-Feb-2023)       ||      ସାଲେଭଟା ଜେ. ଏନ. ଏମ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (06-Feb-2023)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଜନ-ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣୀ କାର୍ଯକ୍ରମ  ।   (06-Feb-2023)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ଓ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ମେଳା ଉଦଯାପିତ –ଆଧୁନିକ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ବ୍ୟବହାର କରି ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ଵାରୋପ ।    (06-Feb-2023)       ||      ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର : ବିଭିନ୍ନ ୧୫ ଗୋଟି ଅଭିଯୋଗ ଦରଖାସ୍ତ ଗ୍ରହଣ   (07-Feb-2023)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ , ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ରମିକ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାର ସମସ୍ତ ଲାଭ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ   (06-Feb-2023)       ||      ଦୁଇ ଦିନିଆଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଚେସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଭରସୁଜା ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ, ଚମ୍ପିୟାନ ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ର ଦାଶରଥି ସାହୁ   (06-Feb-2023)       ||      ରାଣୀସର୍ଡା ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା ମାହେଶ୍ବରୀଙ୍କ ନୂତନ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମହୋତ୍ସବ ଉଦଯାପିତ    (06-Feb-2023)       ||      5T ସଚିନ ଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଏସ୍ ୟୁ ଜେ କୋରାପୁଟ ଶାଖାର କର୍ମକର୍ତ୍ତା    (06-Feb-2023)       ||      ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡିର ସାଂଗଠନିକ ବୈଠକ    (05-Feb-2023)       ||      ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମନହୀରା ପଞ୍ଚାୟତ ଗସ୍ତ କଲେ ନରସିଂହ, ଆବାସ ଯୋଜନା କେଳେଙ୍କାରି ଉଭୟ ସରକାରଙ୍କ ସୁଚିନ୍ତିତ ଷଡଯନ୍ତ୍ର- ନରସିଂହ   (05-Feb-2023)       ||      ଆଡିଏ ରୟାଲ ପକ୍ଷରୁ କର୍କଟ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ    (05-Feb-2023)       ||        ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି କୋଶଲ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ମହୋତ୍ସବ,  ଗଣମାଧ୍ୟମ ହିଁ ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଭାଜନ- ଅତିଥି ବୃନ୍ଦ   (05-Feb-2023)       ||      ଚଳିତ ବର୍ଷ ବୌଦ୍ଧ ଜ଼ିଲ୍ଲା ର ୭୬ ହାଇସ୍କୁଲରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୬୫୯୪ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ      (05-Feb-2023)       ||      ବୋର୍ଡର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦଯାପିତ, ଚଞ୍ଚରା ଭାଡି ଚମ୍ପିୟାନ ।   (05-Feb-2023)       ||      ସନ୍ଥ ଶିରୋମଣି ଗୁରୁ ରବି ଦାସ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ   (05-Feb-2023)       ||      ତୃତୀୟ  ଦିନରେ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ଓ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ମେଳା- କୃଷି ସଂବନ୍ଧୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର    (05-Feb-2023)       ||      ଇମ୍ପରିୟଲ କଲେଜରେ ଏନସିିସିର ଶାଖା ଉଦଘାଟିତ   (05-Feb-2023)       ||     

HOME   ରାଜ୍ୟ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଲଜ୍ ରୁ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ ମାମଲା : ପୁଲିସ୍ ଉପରେ ସନ୍ଦେହର ଚର୍ଚ୍ଚା

16-Sep-2022



ବଲାଙ୍ଗୀର (ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ) ଆଜି କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିର ଏକ ଲଜ୍ ଶ୍ରୀ ଅନ୍ନପୂର୍ଣା ହୋଟେଲରେ ପୁଲିସ୍ ଚଢାଉ କରି ୭ ଜଣ ଆନ୍ଧ୍ରର ଦାଦନ ସେଠ୍ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିବା ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ମାମଲାରେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଥିବା ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପୁଲିସ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ ।  ତେବେ  ଏହା ଦାଦନବଇନା ଲାଗି ସେମାନେ ଆଣିଥିବା ଟଙ୍କା ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବାବେଳେ , ପୁଲିସ୍ ଏହାକୁ ସେମାନେ ଜୁଆ ଖେଳୁଥିବା ଟଙ୍କା ବୋଲି କହୁଥିବାରୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଏହା ଆହୁରି ଅଧିକ ପରିମାଣର କୋଟି କୋଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା ଓ ପୁଲିସ୍ କିଛି ଲୁଚାଉଥିବା ସହ ଏଥିରେ

ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜନେତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ଆରୋପ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଯାହାହେଉ , ପୁଲିସ୍ ଉପରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କର ଆସ୍ଥା ନଥିବା ସହିତ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଲିସ୍ ବିଶ୍ବସନୀୟତା ହରାଇଥିବାର ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରମାଣ । ଝରଣୀର ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟାମାମଲାଠାରୁ ଟିଟିଲାଗଡ ଥାନା ବାରାକରୁ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଫେରାର୍ ହେଇଯିବା ସହ ପାଟଣାଗଡ ବ୍ଲକ୍ ର ଜେଇ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଓ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମାଠାରେ ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହଷ୍ଟେଲରେ ରାଗିଂ ଯୋଗୁଁ ଦୁଇଜଣ ଡାକ୍ତରୀଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ସହିତ ପାଟଣାଗଡ ସହରରେ ଦିନଦ୍ବିପ୍ରହରରେ ସୁନାଦୋକାନରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି ଘଟଣା ଇତ୍ୟାଦିର ପୁଲିସ୍ ତଦନ୍ତରେ ଲୋକେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ଚଢାଉରେ ପ୍ରକୃତରେ ୬୦ , ୭୦ , ୮୦ ଲକ୍ଷ ବା ଆହୁରି ଅଧିକ ଟଙ୍କା ପୁଲିସ୍ ଜବତ କରିଛି , ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ସ୍ବାଭାବିକ୍ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ନୂଆଖାଇ ପରଠାରୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦାଦନଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି । କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି , ବେଲପଡା , ଖପ୍ରାଖୋଲ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନର ସର୍ଦ୍ଦାରମାନେ ମୁଖ୍ୟତଃ ବିଗତ ବହୁବର୍ଷ ଧରି ଆନ୍ଧ୍ର , ତାମିଲନାଡୁ , କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଓ ରାଜ୍ୟବାହାରର ସେଠ୍ ମାନଙ୍କଠାରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଣି ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ବଇନା ଦେଇଥା'ନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ସେହିସବୁ ରାଜ୍ୟବାହାରୁ ସେଠ୍ ମାନେ ଆସି କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଇତ୍ୟାଦି ଲଜ୍ ଓ ହୋଟେଲରେ ଡେରା ପକାଇଥାନ୍ତି । ଥରେ ଥରେ ଏହି ହୋଟେଲମାନଙ୍କରେ ପୁଲିସ୍ ଚଢାଉ କରିଥାଏ । ଏହି ହୋଟେଲରେ ମଧ୍ୟ ଆଗରୁ ଚଢାଉ ହୋଇ ଥାନାକୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ଦାଦନ ସେଠ୍ ମାନଙ୍କୁ ଧରିନିଆଯାଇଥିବା ଓ ଏବେ ବିଧାୟକ ଥିବା ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜା ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ବିଧାୟକ ଥାଇ ଥାନାରେ ବସି ଦାଦନସେଠ୍ ମାନଙ୍କୁ ଛାଡିଦେବାକୁ ଜିଦ୍ କରିବାରୁ ପୁଲିସ୍ ଲାଠିଚାଳନା କରିଥିବା ଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ଲୋକେ ମନେରଖିଥିବା ପ୍ରକାଶ । ତେଣୁ ଏହି ଜିଲ୍ଲାର ବ୍ୟାପକ ଦାଦନଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକପ୍ରତିନିଧି ଓ ପୁଲିସ୍ ର ଭୂମିକା ଜଣାଶୁଣା । 

ତେବେ ଆଜି ଧରାପଡିଥିବା ତେଲେଙ୍ଗାନା ବା ଆନ୍ଧ୍ର ବା ଦକ୍ଷିଣଭାରତୀୟ ଦାଦନସେଠ୍ ମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ଏଠାକୁ ଦାଦନବଇନା ବାଣ୍ଟିବାକୁ ନା ଜୁଆଖେଳିବାକୁ ଆସିଥିଲେ  ଓ  ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଏତେ ବିପୁଳ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଥିବା କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ପୁଲିସ୍ ଯେ ଏହାଠାରୁ ବହୁଗୁଣ ଟଙ୍କା ଜବତ କରି ଏତକ ସିଜର୍ ଦେଖାଉଛି ବୋଲି କଥାରେ ଲୋକେ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

ଆଇନଜିବୀ ଓ କେତେକ ପୂର୍ବତନ ପୁଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ , ଜୁଆଖେଳ ଦର୍ଶାଇଲେ  ଶୀଘ୍ର ଜାମିନ୍ ମିଳିଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବାବେଳେ ଦାଦନବଇନାରେ ଏହା ବିଳମ୍ବ ହେବାର କାରଣରୁ ହୁଏତ ପୁଲିସ୍ ଜାଣିଶୁଣି ଏଭଳି ମାମଲାକୁ ଭିନ୍ନମୋଡ ଦେବାର ଅପଚେଷ୍ଟା କରୁଥାଇପାରେ  !

ଜିଲ୍ଲାର ଚଳିତବର୍ଷ କିଛିଦିନତଳେ ଲାଠୋରରୁ ୬ ଜଣ ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ସହ ୨ ଜଣ ସର୍ଦାର୍ ଙ୍କୁ ଲାଠୋର ପୁଲିସ୍ ଗିରଫ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏହା ଦ୍ବିତୀୟ ବଡ ଚଢାଉ ଓ ଗିରଫଦାରୀ । ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି ପ୍ରଥମେ ଧରପଗଡ କରି ପରେ ଦାଦନ ସେଠ୍ ଓ ସର୍ଦ୍ଦାରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟିକରି ପ୍ରଚୁର ବଟିଆଦାୟ ପୁଲିସ୍ ର ଏକ କୌଶଳ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସମାଲୋଚନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।ତେବେ ଏଭଳି ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହେବାରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସ ପି ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାରୁ ଜବତ ଟଙ୍କାର ପୁନଃଗଣତି କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦୋଳଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ, ନୂତନ କମିଟି ଗଠିତ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିଶ୍ଵକପ ହକିରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଯୁବକ ମିଛ ଅପହରଣର ନାଟକ ଭିଆଇ ଜେଲ ଗଲା ମିଛରେ ୩ ଲକ୍ଷ ର ମୁଣ୍ଡଜାମିନ ରଚିଥିଲା ଯୁବକ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ସାଲେଭଟା ଜେ. ଏନ. ଏମ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଜନ-ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣୀ କାର୍ଯକ୍ରମ  ।   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ଓ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ମେଳା ଉଦଯାପିତ –ଆଧୁନିକ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ବ୍ୟବହାର କରି ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ଵାରୋପ ।    06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର : ବିଭିନ୍ନ ୧୫ ଗୋଟି ଅଭିଯୋଗ ଦରଖାସ୍ତ ଗ୍ରହଣ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ , ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ରମିକ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାର ସମସ୍ତ ଲାଭ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦୁଇ ଦିନିଆଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଚେସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଭରସୁଜା ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ, ଚମ୍ପିୟାନ ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ର ଦାଶରଥି ସାହୁ   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାଣୀସର୍ଡା ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା ମାହେଶ୍ବରୀଙ୍କ ନୂତନ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମହୋତ୍ସବ ଉଦଯାପିତ    06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
5T ସଚିନ ଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଏସ୍ ୟୁ ଜେ କୋରାପୁଟ ଶାଖାର କର୍ମକର୍ତ୍ତା   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡିର ସାଂଗଠନିକ ବୈଠକ   05-Feb-2023

You Might Also Like

                           
  ରାଜ୍ୟ  

iiii