-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Saturday 1st October 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ମହମହ ସୁବାସିତ ବାସ୍ନାରେ ବିଜେପୁର ରେ ମାଁ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଙ୍କ କାତ୍ୟାୟନୀ ବେଶ   (01-Oct-2022)       ||      ବୀରମହାରାଜପୁର ଠାରେ କୋସଲ ରାଜ୍ୟ ସମନ୍ୱୟ ସମିତି ବୈଠକ    (01-Oct-2022)       ||      ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ।   (01-Oct-2022)       ||      ବେଆଇନ ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ।   (01-Oct-2022)       ||      ଶିଶୁ ଗୃହରେ ୨ ଅସହାୟ ଶିଶୁ୍    (01-Oct-2022)       ||      ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୨ ପାଇଲେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଝିଅ ସାରିକା ଜେନ୍।   (01-Oct-2022)       ||      ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାଳ ସଭା, ଶିଶୁ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (01-Oct-2022)       ||      ତୁଣ୍ଡଲା ଠାରେ ନାଗରିକ ବିକାଶ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ସୁପର 30+ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦକ୍ଷ ମହିଳା ସମ୍ମିଳନୀ ର ଉଦ୍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, ।   (30-Sep-2022)       ||      ଗୋଆଧ।ରିତ ଜୀବିକା ଉପରେ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ।   (30-Sep-2022)       ||      ସ୍ୱାଧୀନତା ର ଉଚ୍ଛାସ ପର୍ବ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ର ପବିତ୍ର ମାଟି ଓ ଜଳ ସଂଗ୍ରହ ।   (30-Sep-2022)       ||      ନୂଆଁପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର    (30-Sep-2022)       ||      ଟିଟିଲାଗଡ଼: ନୂତନ ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲିସ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ    (30-Sep-2022)       ||      ଲହଙ୍ଗିର ସେବାଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ପୋଷାକ ବଣ୍ଟନ   (30-Sep-2022)       ||      କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଅଞ୍ଚଳ ର ରେଳ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଅନୁରୋଧ କରିଲେ ପୂର୍ବ ବିଧାୟକ ଆୟୁବ ଖାଁ   (30-Sep-2022)       ||      ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ବାରିକ ସମାଜ ତରଫରୁ ନୁଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ    (30-Sep-2022)       ||      ସମଲେଶ୍ବରୀ ଛକ,ଅଙ୍ଗଶ୍ରି ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି   (30-Sep-2022)       ||      ବାଣ୍ଡିଗାଁରେ ଜିଲ୍ଳାସ୍ତରୀୟ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ    (29-Sep-2022)       ||      ମିଶନ ଶକ୍ତି ପକ୍ଷରୁ ଋଣ ମେଳା....   (29-Sep-2022)       ||      କୋଡିଏ ଘର ରଜକ ସମାଜ ର ଆଞ୍ଚଳିକ ବୈଠକ   (29-Sep-2022)       ||      ନିରାପଦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗର୍ଭପାତ ଦିବସ ଓ ବିଶ୍ୱ ଜଳାନ୍ତକ ଦିବସ ରେ ଡାକ୍ତର ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ସମ୍ମାନୀତ   (29-Sep-2022)       ||     

HOME   ରାଜ୍ୟ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଲଜ୍ ରୁ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ ମାମଲା : ପୁଲିସ୍ ଉପରେ ସନ୍ଦେହର ଚର୍ଚ୍ଚା

16-Sep-2022



ବଲାଙ୍ଗୀର (ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ) ଆଜି କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିର ଏକ ଲଜ୍ ଶ୍ରୀ ଅନ୍ନପୂର୍ଣା ହୋଟେଲରେ ପୁଲିସ୍ ଚଢାଉ କରି ୭ ଜଣ ଆନ୍ଧ୍ରର ଦାଦନ ସେଠ୍ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିବା ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ମାମଲାରେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଥିବା ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପୁଲିସ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ ।  ତେବେ  ଏହା ଦାଦନବଇନା ଲାଗି ସେମାନେ ଆଣିଥିବା ଟଙ୍କା ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବାବେଳେ , ପୁଲିସ୍ ଏହାକୁ ସେମାନେ ଜୁଆ ଖେଳୁଥିବା ଟଙ୍କା ବୋଲି କହୁଥିବାରୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଏହା ଆହୁରି ଅଧିକ ପରିମାଣର କୋଟି କୋଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା ଓ ପୁଲିସ୍ କିଛି ଲୁଚାଉଥିବା ସହ ଏଥିରେ

ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜନେତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ଆରୋପ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଯାହାହେଉ , ପୁଲିସ୍ ଉପରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କର ଆସ୍ଥା ନଥିବା ସହିତ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଲିସ୍ ବିଶ୍ବସନୀୟତା ହରାଇଥିବାର ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରମାଣ । ଝରଣୀର ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟାମାମଲାଠାରୁ ଟିଟିଲାଗଡ ଥାନା ବାରାକରୁ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଫେରାର୍ ହେଇଯିବା ସହ ପାଟଣାଗଡ ବ୍ଲକ୍ ର ଜେଇ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଓ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମାଠାରେ ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହଷ୍ଟେଲରେ ରାଗିଂ ଯୋଗୁଁ ଦୁଇଜଣ ଡାକ୍ତରୀଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ସହିତ ପାଟଣାଗଡ ସହରରେ ଦିନଦ୍ବିପ୍ରହରରେ ସୁନାଦୋକାନରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି ଘଟଣା ଇତ୍ୟାଦିର ପୁଲିସ୍ ତଦନ୍ତରେ ଲୋକେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ଚଢାଉରେ ପ୍ରକୃତରେ ୬୦ , ୭୦ , ୮୦ ଲକ୍ଷ ବା ଆହୁରି ଅଧିକ ଟଙ୍କା ପୁଲିସ୍ ଜବତ କରିଛି , ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ସ୍ବାଭାବିକ୍ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ନୂଆଖାଇ ପରଠାରୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦାଦନଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି । କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି , ବେଲପଡା , ଖପ୍ରାଖୋଲ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନର ସର୍ଦ୍ଦାରମାନେ ମୁଖ୍ୟତଃ ବିଗତ ବହୁବର୍ଷ ଧରି ଆନ୍ଧ୍ର , ତାମିଲନାଡୁ , କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଓ ରାଜ୍ୟବାହାରର ସେଠ୍ ମାନଙ୍କଠାରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଣି ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ବଇନା ଦେଇଥା'ନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ସେହିସବୁ ରାଜ୍ୟବାହାରୁ ସେଠ୍ ମାନେ ଆସି କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଇତ୍ୟାଦି ଲଜ୍ ଓ ହୋଟେଲରେ ଡେରା ପକାଇଥାନ୍ତି । ଥରେ ଥରେ ଏହି ହୋଟେଲମାନଙ୍କରେ ପୁଲିସ୍ ଚଢାଉ କରିଥାଏ । ଏହି ହୋଟେଲରେ ମଧ୍ୟ ଆଗରୁ ଚଢାଉ ହୋଇ ଥାନାକୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ଦାଦନ ସେଠ୍ ମାନଙ୍କୁ ଧରିନିଆଯାଇଥିବା ଓ ଏବେ ବିଧାୟକ ଥିବା ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜା ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ବିଧାୟକ ଥାଇ ଥାନାରେ ବସି ଦାଦନସେଠ୍ ମାନଙ୍କୁ ଛାଡିଦେବାକୁ ଜିଦ୍ କରିବାରୁ ପୁଲିସ୍ ଲାଠିଚାଳନା କରିଥିବା ଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ଲୋକେ ମନେରଖିଥିବା ପ୍ରକାଶ । ତେଣୁ ଏହି ଜିଲ୍ଲାର ବ୍ୟାପକ ଦାଦନଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକପ୍ରତିନିଧି ଓ ପୁଲିସ୍ ର ଭୂମିକା ଜଣାଶୁଣା । 

ତେବେ ଆଜି ଧରାପଡିଥିବା ତେଲେଙ୍ଗାନା ବା ଆନ୍ଧ୍ର ବା ଦକ୍ଷିଣଭାରତୀୟ ଦାଦନସେଠ୍ ମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ଏଠାକୁ ଦାଦନବଇନା ବାଣ୍ଟିବାକୁ ନା ଜୁଆଖେଳିବାକୁ ଆସିଥିଲେ  ଓ  ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଏତେ ବିପୁଳ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଥିବା କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ପୁଲିସ୍ ଯେ ଏହାଠାରୁ ବହୁଗୁଣ ଟଙ୍କା ଜବତ କରି ଏତକ ସିଜର୍ ଦେଖାଉଛି ବୋଲି କଥାରେ ଲୋକେ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

ଆଇନଜିବୀ ଓ କେତେକ ପୂର୍ବତନ ପୁଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ , ଜୁଆଖେଳ ଦର୍ଶାଇଲେ  ଶୀଘ୍ର ଜାମିନ୍ ମିଳିଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବାବେଳେ ଦାଦନବଇନାରେ ଏହା ବିଳମ୍ବ ହେବାର କାରଣରୁ ହୁଏତ ପୁଲିସ୍ ଜାଣିଶୁଣି ଏଭଳି ମାମଲାକୁ ଭିନ୍ନମୋଡ ଦେବାର ଅପଚେଷ୍ଟା କରୁଥାଇପାରେ  !

ଜିଲ୍ଲାର ଚଳିତବର୍ଷ କିଛିଦିନତଳେ ଲାଠୋରରୁ ୬ ଜଣ ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ସହ ୨ ଜଣ ସର୍ଦାର୍ ଙ୍କୁ ଲାଠୋର ପୁଲିସ୍ ଗିରଫ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏହା ଦ୍ବିତୀୟ ବଡ ଚଢାଉ ଓ ଗିରଫଦାରୀ । ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି ପ୍ରଥମେ ଧରପଗଡ କରି ପରେ ଦାଦନ ସେଠ୍ ଓ ସର୍ଦ୍ଦାରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟିକରି ପ୍ରଚୁର ବଟିଆଦାୟ ପୁଲିସ୍ ର ଏକ କୌଶଳ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସମାଲୋଚନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।ତେବେ ଏଭଳି ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହେବାରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସ ପି ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାରୁ ଜବତ ଟଙ୍କାର ପୁନଃଗଣତି କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ମହମହ ସୁବାସିତ ବାସ୍ନାରେ ବିଜେପୁର ରେ ମାଁ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଙ୍କ କାତ୍ୟାୟନୀ ବେଶ   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବୀରମହାରାଜପୁର ଠାରେ କୋସଲ ରାଜ୍ୟ ସମନ୍ୱୟ ସମିତି ବୈଠକ    01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବେଆଇନ ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଶିଶୁ ଗୃହରେ ୨ ଅସହାୟ ଶିଶୁ୍   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୨ ପାଇଲେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଝିଅ ସାରିକା ଜେନ୍।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାଳ ସଭା, ଶିଶୁ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ତୁଣ୍ଡଲା ଠାରେ ନାଗରିକ ବିକାଶ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ସୁପର 30+ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦକ୍ଷ ମହିଳା ସମ୍ମିଳନୀ ର ଉଦ୍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୋଆଧ।ରିତ ଜୀବିକା ଉପରେ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସ୍ୱାଧୀନତା ର ଉଚ୍ଛାସ ପର୍ବ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ର ପବିତ୍ର ମାଟି ଓ ଜଳ ସଂଗ୍ରହ ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ନୂଆଁପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଟିଟିଲାଗଡ଼: ନୂତନ ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲିସ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ   30-Sep-2022

You Might Also Like