-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 28th May 2024 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ପୁଣି ମଣିଷ ଖାଇଲା ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ , ହେଲପର ଆହତ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ   (28-May-2024)       ||      ଲୁପ୍ତ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଶଗଡ଼ ଗାଡି |   (28-May-2024)       ||      କନ୍ଧମାଳ : ଗରିବ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କ ସାରଥୀ ପ୍ରିହମ୍ ଚାରିଟେବୁଲ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁନା ଦିଗାଲ..ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ   (28-May-2024)       ||      ଟିଟିଲାଗଡ ଦୋକାନ ପୋଡ଼ି ଘଟଣା ରେ ଜଣେ ଗିରଫ    (28-May-2024)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଂଘ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ*- *ସମାଜ ରେ ମାନବ ବାଦ୍ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ*- ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି -   (28-May-2024)       ||      ଲାଲବାହିନୀର ବର୍ବର କାଣ୍ଡ: ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା   (27-May-2024)       ||      ଓଡିଶାରେ ଶାସନର ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ : ପୁରନ୍ଦର ମିଶ୍ର   (27-May-2024)       ||      ସ୍ୱର୍ଗୀୟା ବିନୋଦିନୀ ପାଣିଗ୍ରାହି ଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ସର୍ବତ ବଣ୍ଟନ   (27-May-2024)       ||      ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତି, ନାଚଗୀତରେ ଗୁଂଜରିତ ହେଲା ଆବୁଧାବି   (27-May-2024)       ||      ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଟଣାଗଡ଼ ରେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ଵେଷା ଠାକୁର   (27-May-2024)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷ ରୁ ୩ କ୍ଵିଣ୍ଟାଲ ୭୫ କେଜି ଗଂଜେଇ ଜବତ, ସୋନପୁର ପୋଲିସ୍ ର ବଡ ସଫଳତା   (27-May-2024)       ||      ୪୨ ମୌଜା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମାଟ୍ରିକ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ସମ୍ୱର୍ଦ୍ଧନା   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ; ଯୁକ୍ତଦୁଇ ବିଜ୍ଞାନରେ ୮୧.୧୫%,କଳାରେ ୭୭.୬୬% ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୭୦.୨୩% ପାସ   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଟ୍ରୀକପରୀକ୍ଷା ରେଜଲ୍ଟ,୯୪.୩୯% ପାହାର   (27-May-2024)       ||      ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନସାକାର ହେଉଛି... ମେଣ୍ଡା ହାଇସ୍କୁଲ ଓ ଏମବିଆର କଲେଜ ରେଜଲ୍ଟରେ ଝିଅଙ୍କ କମାଲ    (27-May-2024)       ||      ଡାବୁଗାଁ ମା ଗୃହରେ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ରହୁଛନ୍ତି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନେ   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା କଳାକାର ସମନ୍ୱୟ ସମିତିର ବୈଠକ,କଳାକାର ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବହେଳା ନେଇ ଉଦବେଗ    (27-May-2024)       ||      ଉଚ୍ଚନିଚ୍ଚ ପଥୁରିଆ ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ    (27-May-2024)       ||      ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାରେ ନର୍ଲା ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ ଶୁଭ ଦର୍ଶିନୀ ବେରୁକ ବ୍ଲକ ଟ୍ଟପର   (26-May-2024)       ||      ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ନ୍ୟାୟ ମୂର୍ତ୍ତୀ ଶ୍ରୀ ଚିତ୍ତ ରଞ୍ଜନ ଦାଶ ଙ୍କୁ ସୋନପୁର ଠାରେ ଭବ୍ୟ ସ୍ଵାଗତ   (26-May-2024)       ||     

HOME   ରାଜ୍ୟ

ସୋନପୁର ବିଧାନସଭା ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ସମର୍ଥୀତ ପ୍ରାର୍ଥିନୀ ସୋନାଲି ବିଶିଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚଳାଇ ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିରଞ୍ଜନ ପୁଜାରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ,  “ନେଇଛ କେତେ ଖାଇଛ କେତେ ଦେଇଛ କେତେ ଦଲାଲମାନେ ହିସାବ ଦିଅ” ଓ “ଚାଷୀ ସରକାର ଆମର ଦରକାର” ନାରାରେ କମ୍ପିଲା ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ସହର

08-Apr-2024



ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି(ଅରବିନ୍ଦ ମିଶ୍ର)-ଓଡିଶାର ସୋନପୁର ବିଧାନ ସଭା ଆସନ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଆସନ । ଏହି ଆସନରୁ  ଲଗାତର ତିନିଥର ଜିତି ବିଜେଡିର ନିରଞ୍ଜନ ପୁଜାରୀ ହ୍ୟାଟ୍ରୀକ ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଆସନରୁ ୪ର୍ଥ ଥର ଲଢିବାକୁ ଦଳ ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ଅଂଚଳରେ ବିକାଶର ନାରା, ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସ୍ୱଚ୍ଚ ଭାବମୂର୍ତ୍ତୀକୁ ପୁଞ୍ଜିକରି ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଏହି ଆସନରୁ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ସମର୍ଥନରେ ସ୍ୱାଧିନ ପ୍ରାର୍ଥୀନି ଭାବେ ସୋନାଲି ବିଶି ମଇଦାନରେ ଅବତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଅଛନ୍ତି ।  ଆଜି ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ଶିବ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା ର୍ଚ୍ଚନା ପରେ  ଏକ ବିରାଟ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସେ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିରଋଞ୍ଜନ ପୁଜାରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ।  ଏହି ଅଂଚଳରୁ ଦୀର୍ଘ ୨୫ ବର୍ଷ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରି ଅଂଚଳୁ ଦାଦନ ପ୍ରବଣ, ଶୀଳ୍ପ ବିହୀନ ଜିଲ୍ଲା , ମରୁଡି ପ୍ରପିଡିତ, ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା, ଡାକ୍ତର ଶୂନ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନରେ ପରିଣତ କରିଥିବା ସେ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ  ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ।  ଏହି ଅଇଚଳର  ରାସ୍ତାଘାଟ ତଥା ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାମରେ ୨୦ପ୍ରତିଶତ କମିଶନି କାରବାର କରି ଅଂଚଳକୁ  ଠିକାଦାରମାନଙ୍କ ହାତରେ ଟେକି ଦେଇଥିବା ଭଳି ଶାଣିତ ଢଙ୍ଗରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ରାସ୍ତାରେ ଗଲାବେଳେ  ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର, ବାଇକ ଯୋଗୁଁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଶାନ୍ତିଶଋଙ୍ଖଳା ଦୃଷ୍ଟିରୁ  ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ମୁତୟନ ଥିଲେ । ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବେଳେ  ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଶ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଜିଲ୍ଲାକୁ ପଛକୁ ନେଇଯାଇଥିବା କହିଥିଲେ । ବିନା ମଦ, ମାଂସ ଟଙ୍କାରେ ଭୋଟ ପାଇ ପାରିବା ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।  ଅନୁଷ୍ଠିତ ସବାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଯେ, ଭୋଟ ଦେବା ବେଳେ ନିଜର ପିଲାଙ୍କ ମୁହଁକୁ ଚାହିଁ ଭବିଷ୍ୟତ ନୂତନ ଗଠନର ଚିନ୍ତା କରି ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ମଦ,ମାଂସ ଟଙ୍କାକୁ ନ ଦେଖି ଚାଷୀଙ୍କ ସରକାରକୁ ଭୋଟ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ । ଅଂଚଳର ଅଧୋପତନକୁ ଦେଖି ସେ ମୁଣ୍ଡର ଓଢଣା ଖୋଲି ତିନି ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଘରେ ଛାଡି ଆଜି ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ସେ କହିଥିଲେ । ଶ୍ରୀପୁଜାରୀ ଯେତେବେଳେ  ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସେହି ଦିନଠାରୁ ଅଂଚଳରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ କଷ୍ଟ ଉପାର୍ଜିତ ଧାନକୁ ଶାଗମାଛ ଦରରେ ମଣ୍ଡି ଗୁଡିକରେ କଟନୀ ଛଟନୀ କରି ବିକ୍ରୀର ଆରମ୍ଭ, ଜଳ ସେଚନ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ  କେନାଲ ପାଣିରେ ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ଟେଲ ଅଂଚଳରେ ଚାଷ ଜମି କମି କମି ଯିବା,ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହି ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ  ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀ ଖାଲି ରହିବା, ଅବକାରୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ଗାଁ ଗାଁରେ କୁଚିଆ ଦେଶୀ ମଦର ଭାଟି ଖୋଲିଦେଲେ ବୋଲି ସେ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ।  ଶୀଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ଶୀଳ୍ପ ବିହିନ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ମାତ୍ର ସୂତାକଳର ପୁନଃରୁଦ୍ଧାର ପରିବର୍ତ୍ତେ ସେହି ସୁତାକଳକୁ ବିକ୍ରୀ କରିଦେବାରୁ ଆଜି ଏହି ଅଂଚଳର ଶହ ଶହ ଯୁବକ ଦାଦନ ଖଟି ଚାଲିଯାଉଛନ୍ତି । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସମେତ ଅଂଳରୁ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । 


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ପୁଣି ମଣିଷ ଖାଇଲା ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ , ହେଲପର ଆହତ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲୁପ୍ତ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଶଗଡ଼ ଗାଡି |   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
କନ୍ଧମାଳ : ଗରିବ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କ ସାରଥୀ ପ୍ରିହମ୍ ଚାରିଟେବୁଲ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁନା ଦିଗାଲ..ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ   28-May-2024
  ଅପରାଧ  
ଟିଟିଲାଗଡ ଦୋକାନ ପୋଡ଼ି ଘଟଣା ରେ ଜଣେ ଗିରଫ   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଂଘ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ*- *ସମାଜ ରେ ମାନବ ବାଦ୍ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ*- ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି -   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲାଲବାହିନୀର ବର୍ବର କାଣ୍ଡ: ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା   27-May-2024
  ରାଜନୀତି  
ଓଡିଶାରେ ଶାସନର ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ : ପୁରନ୍ଦର ମିଶ୍ର   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସ୍ୱର୍ଗୀୟା ବିନୋଦିନୀ ପାଣିଗ୍ରାହି ଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ସର୍ବତ ବଣ୍ଟନ   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତି, ନାଚଗୀତରେ ଗୁଂଜରିତ ହେଲା ଆବୁଧାବି   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଟଣାଗଡ଼ ରେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ଵେଷା ଠାକୁର   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷ ରୁ ୩ କ୍ଵିଣ୍ଟାଲ ୭୫ କେଜି ଗଂଜେଇ ଜବତ, ସୋନପୁର ପୋଲିସ୍ ର ବଡ ସଫଳତା   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
୪୨ ମୌଜା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମାଟ୍ରିକ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ସମ୍ୱର୍ଦ୍ଧନା   27-May-2024

You Might Also Like