-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 16th August 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ଅଭିନଵ ଢଙ୍ଗ ରେ ଗାନ୍ଧୀ ଙ୍କ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ଉସ୍ସବ ମନଇଲେ ସୋନପୁର ଆର୍ଟ ଏଣ୍ଡ କ୍ରାଫ୍ଟ ସ୍କୁଲ ର ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ*   (16-Aug-2022)       ||      ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ "ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ" ଏବଂ "ରକ୍ଷ୍ୟା ବନ୍ଧନ" ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ମା’ ଆଗରେ ପୁଅଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣି ହତ୍ୟା, ଅଶାନ୍ତ ବଲାଙ୍ଗିର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସର    (16-Aug-2022)       ||      ରିଲିଜ୍ ହେଲା ନୁଆ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ    (16-Aug-2022)       ||      କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ପ୍ରେସକ୍ଲବ ପରିସରରେ ୭୬ ତମ ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ବରଗଡ ରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟେସନ ରେ ଯାତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ଯ ଦିଆଗଲା    (16-Aug-2022)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ୭୬ ତମ ସ୍ଵାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ, ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା କୁ ଭୂୟସୀ ପ୍ରଶଂସା କଲେ    (16-Aug-2022)       ||      ୨୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଓ ଏକ ବାଇକ ସହ ଦୁଇ ଜଣ ଗିରଫ    (16-Aug-2022)       ||      ନବରଙ୍ଗପୁର - ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପ୍ରବଳ ବୃଷ୍ଟିପାତ ସହ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି    (15-Aug-2022)       ||      ପାଉଁରୁଟି ଫେକ୍ଟ୍ରିର ଟ୍ରଲି ପଡି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର   (15-Aug-2022)       ||      ଅଜଣା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର   (15-Aug-2022)       ||      ସହଯୋଗ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ    (15-Aug-2022)       ||      ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିର ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (15-Aug-2022)       ||      *କାବ୍ୟାଞ୍ଜଳି ଲୋକାର୍ପିତ   (15-Aug-2022)       ||      କୁକେଡମାଳ ଗ୍ରାମର କୂଳରୁ ମଇଲା ଆବର୍ଜନା ସଫା କଲେ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ପଡାବାସୀ    (15-Aug-2022)       ||      ମାୟାବର୍ହା ହାଇସ୍କୁଲରେ ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (15-Aug-2022)       ||      ଏବିଭିପି ତରଫରୁ ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ   (15-Aug-2022)       ||      ୭୬ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଲିତ    (15-Aug-2022)       ||      ଜିଲ୍ଲା ତୈଳିକ ବେଶ୍ୟ ସମାଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପାଳନ   (15-Aug-2022)       ||     

HOME   ରାଜ୍ୟ

ଓଡିଶାର ବାଜିଗର ବନିଛନ୍ତି ନବୀନ

08-Apr-2021



ଭୁବନେଶ୍ବର,(ଶୁଭାଶିଷ ନାୟକ): ଓଡିଶାର ବାଜିଗର ବନିଛନ୍ତି ନବୀନ ! ଏଭଳି କାହିଁକି କୁହାଯାଉଛି । କାରଣ ହେଲା ଦିର୍ଘ ୨୦ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ନବୀନଙ୍କ ଶାସନରେ କଳାଦାଗ ଲଗେଇପାରି ନାହିଁ ବିରୋଧି । ତାମାନେ ନୁହଁ କି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବଚ୍ଛ ! କିନ୍ତୁ ଦିର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ରାଜ୍ୟରେ ଅନେକ ବଡ ବଡ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଛି । ସିଏ ରାଜଧାନୀ ଉପରେ ଜମିଘୋଟାଲା ହେଉ କି ଡାଲି ଦୁର୍ନୀତି ଏମିତି ଚିଟଫଣ୍ଡ ଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଖଣି ଘୋଟାଲା ଭଳି ବଡବଡ ଘୋଟାଲା ରହିଛି । ହେଲେ ଏତେ ସବୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡି ସରକାର ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ତାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରି ନାହିଁ । ଏତେସବୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଗୋଟିଚାଲଣା ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ୨ବିରୋଧି ଦଳ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାୟ ସୁପ୍ତ ପଡିରହିଛନ୍ତି । ଦଳ କଥାଛାଡନ୍ତୁ ଯିଏଯାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ହାସଲ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ । ହଁ ହୁଏତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲୋକ ପ୍ରିୟତାକୁ ପାଥେୟକରି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟରେ ହୋହାଲ୍ଲା କରୁଛି । ତଥାପି ଦଳ ଭିତରେ ଥିବା ଗୋଷ୍ଠୀ ବିବାଦ ଓ ମେରୀରାୟ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଦଳ ଆଗକୁ ଯାଇପାରୁ ନାହିଁ । ବିଜେପି ଉପର ଠାଉରିଆ ଭାବରେ ବିଜେଡିକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ବେଳେବେଳେ ନବୀନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସାରେ ପୋତି ପକାଉଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଗଣ । ଏମିତିରେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ଭିତରେ ଭିତିରି ବୁଝାବଣା ରହିଥିବା ଜନମାନସରେ ଏକ ଧାରଣା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ଯାହାର ଫାଇଦା ନିରଙ୍କୁଶ ଭାବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନେଇ ଚାଲିଛନ୍ତି । ଏତେବଡ ଚିଟଫଣ୍ଡ ଘୋଟାଲାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ଉଠୁଥିଲା ପଡୁଥିଲା ଏବଂ ଶାସକ ଦଳର ବିଧାୟକ, ନେତା ମଧ୍ୟ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ ହଠାତ ଭାବରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତରେ ସିଥିଳତା ଦେଖାଦେବା ପଛରେ ନବୀନଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଗୋଟିଚାଳଣା ତଥା ମ୍ୟାନେଲ କଳା ସାମ୍ନାରେ ସବୁ..? ସେଥିପାଇଁ ବୋଧହୁଏ ନବୀନଙ୍କୁ ବାଜିଗର ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ସମୀକ୍ଷକ ।
 

 

 

 


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅଭିନଵ ଢଙ୍ଗ ରେ ଗାନ୍ଧୀ ଙ୍କ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ଉସ୍ସବ ମନଇଲେ ସୋନପୁର ଆର୍ଟ ଏଣ୍ଡ କ୍ରାଫ୍ଟ ସ୍କୁଲ ର ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ*   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ "ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ" ଏବଂ "ରକ୍ଷ୍ୟା ବନ୍ଧନ" ପାଳିତ   16-Aug-2022
  ଅପରାଧ  
ମା’ ଆଗରେ ପୁଅଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣି ହତ୍ୟା, ଅଶାନ୍ତ ବଲାଙ୍ଗିର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସର   16-Aug-2022
  ମନୋରଞ୍ଜନ  
ରିଲିଜ୍ ହେଲା ନୁଆ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ପ୍ରେସକ୍ଲବ ପରିସରରେ ୭୬ ତମ ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ପାଳିତ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବରଗଡ ରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟେସନ ରେ ଯାତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ଯ ଦିଆଗଲା   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ୭୬ ତମ ସ୍ଵାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ, ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା କୁ ଭୂୟସୀ ପ୍ରଶଂସା କଲେ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
୨୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଓ ଏକ ବାଇକ ସହ ଦୁଇ ଜଣ ଗିରଫ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ନବରଙ୍ଗପୁର - ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପ୍ରବଳ ବୃଷ୍ଟିପାତ ସହ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି   15-Aug-2022
ପାଉଁରୁଟି ଫେକ୍ଟ୍ରିର ଟ୍ରଲି ପଡି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର   15-Aug-2022
ଅଜଣା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର   15-Aug-2022

You Might Also Like