-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 7th February 2023 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ବିଶ୍ଵକପ ହକିରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ   (07-Feb-2023)       ||      ଯୁବକ ମିଛ ଅପହରଣର ନାଟକ ଭିଆଇ ଜେଲ ଗଲା ମିଛରେ ୩ ଲକ୍ଷ ର ମୁଣ୍ଡଜାମିନ ରଚିଥିଲା ଯୁବକ   (07-Feb-2023)       ||      ସାଲେଭଟା ଜେ. ଏନ. ଏମ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (06-Feb-2023)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଜନ-ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣୀ କାର୍ଯକ୍ରମ  ।   (06-Feb-2023)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ଓ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ମେଳା ଉଦଯାପିତ –ଆଧୁନିକ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ବ୍ୟବହାର କରି ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ଵାରୋପ ।    (06-Feb-2023)       ||      ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର : ବିଭିନ୍ନ ୧୫ ଗୋଟି ଅଭିଯୋଗ ଦରଖାସ୍ତ ଗ୍ରହଣ   (07-Feb-2023)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ , ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ରମିକ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାର ସମସ୍ତ ଲାଭ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ   (06-Feb-2023)       ||      ଦୁଇ ଦିନିଆଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଚେସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଭରସୁଜା ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ, ଚମ୍ପିୟାନ ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ର ଦାଶରଥି ସାହୁ   (06-Feb-2023)       ||      ରାଣୀସର୍ଡା ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା ମାହେଶ୍ବରୀଙ୍କ ନୂତନ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମହୋତ୍ସବ ଉଦଯାପିତ    (06-Feb-2023)       ||      5T ସଚିନ ଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଏସ୍ ୟୁ ଜେ କୋରାପୁଟ ଶାଖାର କର୍ମକର୍ତ୍ତା    (06-Feb-2023)       ||      ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡିର ସାଂଗଠନିକ ବୈଠକ    (05-Feb-2023)       ||      ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମନହୀରା ପଞ୍ଚାୟତ ଗସ୍ତ କଲେ ନରସିଂହ, ଆବାସ ଯୋଜନା କେଳେଙ୍କାରି ଉଭୟ ସରକାରଙ୍କ ସୁଚିନ୍ତିତ ଷଡଯନ୍ତ୍ର- ନରସିଂହ   (05-Feb-2023)       ||      ଆଡିଏ ରୟାଲ ପକ୍ଷରୁ କର୍କଟ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ    (05-Feb-2023)       ||        ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି କୋଶଲ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ମହୋତ୍ସବ,  ଗଣମାଧ୍ୟମ ହିଁ ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଭାଜନ- ଅତିଥି ବୃନ୍ଦ   (05-Feb-2023)       ||      ଚଳିତ ବର୍ଷ ବୌଦ୍ଧ ଜ଼ିଲ୍ଲା ର ୭୬ ହାଇସ୍କୁଲରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୬୫୯୪ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ      (05-Feb-2023)       ||      ବୋର୍ଡର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦଯାପିତ, ଚଞ୍ଚରା ଭାଡି ଚମ୍ପିୟାନ ।   (05-Feb-2023)       ||      ସନ୍ଥ ଶିରୋମଣି ଗୁରୁ ରବି ଦାସ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ   (05-Feb-2023)       ||      ତୃତୀୟ  ଦିନରେ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ଓ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ମେଳା- କୃଷି ସଂବନ୍ଧୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର    (05-Feb-2023)       ||      ଇମ୍ପରିୟଲ କଲେଜରେ ଏନସିିସିର ଶାଖା ଉଦଘାଟିତ   (05-Feb-2023)       ||      ଜୁନିଅର ରେଡକ୍ରସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କ୍ରିୟାଶୀଳ   (05-Feb-2023)       ||     

HOME   

30-Nov--0001



ସୋନପୁର(ମନୋରଞ୍ଜନ ତ୍ରିପାଠୀ) : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାମପୁର ଗ୍ରାମର  37 ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ପ୍ରମୋଦ ଦାସିଆ  ଯେ କି ଏବେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଳ ଭାବରେ ଦୀର୍ଘ 2006 ରୁ ପ୍ରଥମେ 1ss  ପରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଆରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆସୁଛନ୍ତି l ପ୍ରାୟତଃ ଆମେ  ଯେ କୌଣସି ସାପ କୁ ଦେଖିଲେ  ପ୍ରଥମେ ତାକୁ ମାରି ପକାଉ କି ତାକୁ ଚିଡାଇ  ଦେଉ, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ  କି  ସେ ରାଗି ଯାଇ କାମୁଡି ଦିଏ ମାତ୍ର ତାହା ସେ ଡରରେ ଚୋଟ ମାରେ l କିନ୍ତୁ  ତାକୁ  ନିର୍ଭୟ ରେ ଉଚିତ୍ ସ୍ନେହ ଓ ଆଦର ଦେଲେ ସେ ମଣିଷର କିଛି କ୍ଷତି କରେ ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରମୋଦ କୁହନ୍ତି ଯେ କି ପେଶାରେ ପୋଲିସ ମାତ୍ର ନିଶା ହେଉଚି ଯେତେ ବି ବିଷଧର ନାଗସାପ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ବାହାରିଥାଏ, ତାକୁ ନିଜର କୌଶଳ ବଳରେ ଧରିବା ଓ  ତାକୁ  ନେଇ ପୁଣି  ଜଙ୍ଗଲ ରେ ଛାଡି ଦେଇ ସାପ ଓ ମଣିଷ ଉଭୟଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା   ପ୍ରମୋଦ ର ଏକ ବଡ଼  ଇଛା ଓ  ନିତିଦିନିଆ କାମ l ସେଥିରେ ସେ ଖୁବ ଆତ୍ମ ସନ୍ତୋଷ ଲାଭ କରନ୍ତି l  ସାପକୁ ନିଜ ହାତରେ ଧରି ସେ କେତେ ଥର ପାଣି ଓ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖୁଆଇ ବାର ବ୍ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ଦିନକୁ ଦିନ ବାୟୁ ମଣ୍ଡଳ ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ତଥା ସାପକୁ ନେଇ ଲୋକେ ମାରି ଦେଉ ଥିବାରୁ ପ୍ରାୟତଃ ଅନେକ ପ୍ରଜାତି ର ସାପ ପୃଥିବୀ ରୁ ଲୋପ ହୋଇ ଗଲେଣି l   ଜଙ୍ଗଲ ସୁରକ୍ଷା ଲାଗି ତାଙ୍କ ର ବଂଶ  ବୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟ ଆଜି ସମୟରେ  ଅତି ଜରୁରୀ ବୋଲି ପ୍ରମୋଦ କୁହନ୍ତି ଓ   ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ ବି କରନ୍ତି l  ଯେତେବଳେ ଯେଉଁ  ସମୟରେ ଲୋକେ ବିପଦ ବେଳେ  ସାପ ଧରିବାକୁ  ଖବର  କରନ୍ତି ପ୍ରମୋଦ ସେଠି ତୁରନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି  l ସେ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ପଶୁ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ  ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀ  ଙ୍କ ଠାରୁ ଏଇ କୋଚିଂ ନେଇ ଥିଲେ , ସାପ କୁ ନ ମାରି ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରମୋଦ ସବୁବେଳେ କୁହନ୍ତି  ଏବଂ  ଏ  ସାଧାରଣ ଜନତା ଙ୍କୁ  ମାଗଣା ସେବା ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ସରକାର ଙ୍କ  ଆମ ପୋଲିସ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭଳି ଏ ସେବା  ମାଧ୍ୟମରେ  ପବ୍ଲିକ ସହିତ ସୁ -ସମ୍ପର୍କ ଯୋଡିବା ର ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି  l ଯେମିତି ପୋଲିସ ମନୋଜ ପଣ୍ଡା ଯୋଗ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ, ରୋଗୀ ସେବା, ରକ୍ତ ଦାତା ଙ୍କ ପ୍ରେରଣା ଦାତା, ସ୍ୱଛତା ଓ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ର ସଚେତନତା, ଓ  ଗୋ ସେବା  ସୁରକ୍ଷା 

ଆଦି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ସେବା  ଯୋଗାଇ ପ୍ରଶାସନ ଓ  ପବ୍ଲିକ ର ଖୁବ  ନିକଟତର ହୋଇଛନ୍ତି l ଡିଉଟି ସହିତ  ନିଜର  କିଛି ବହୁ ମୂଲ୍ୟ ସମୟ କାଢି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ  ଯିଏ ଯାହାବି  ଲୋକଙ୍କୁ  ନିସ୍ଵାର୍ଥପର  ସେବା ଦେଇଛି,  ଜନ ସାଧାରଣ ଙ୍କ ସହ ସୁ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ପାରିଛି l ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ର ସମ୍ମାନ ଓ  ଗୌରବ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ରେ ତାହା ଆଜି ଖୁବ ସହାୟ ହୋଇଛି l ଆଉ ଏଭଳି ଜଣେ ଜଣେ ଭଲ ମଣିଷ ବା  କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଙ୍କୁ ବିଭାଗୀୟ ଉପରିସ୍ଥ ଅଫିସର  ମାନଙ୍କ  ପ୍ରେରଣା ଉତ୍ସାହ ଯୋଗୁଁ  ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ସାଧାରଣ  ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ, ଭରସା ଓ  ଭଲ ପାଇବା ବୃଦ୍ଧି ହେଉଛି  ବୋଲି ସହର ର କିଛି ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି l


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିଶ୍ଵକପ ହକିରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଯୁବକ ମିଛ ଅପହରଣର ନାଟକ ଭିଆଇ ଜେଲ ଗଲା ମିଛରେ ୩ ଲକ୍ଷ ର ମୁଣ୍ଡଜାମିନ ରଚିଥିଲା ଯୁବକ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ସାଲେଭଟା ଜେ. ଏନ. ଏମ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଜନ-ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣୀ କାର୍ଯକ୍ରମ  ।   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ଓ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ମେଳା ଉଦଯାପିତ –ଆଧୁନିକ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ବ୍ୟବହାର କରି ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ଵାରୋପ ।    06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର : ବିଭିନ୍ନ ୧୫ ଗୋଟି ଅଭିଯୋଗ ଦରଖାସ୍ତ ଗ୍ରହଣ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ , ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ରମିକ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାର ସମସ୍ତ ଲାଭ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦୁଇ ଦିନିଆଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଚେସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଭରସୁଜା ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ, ଚମ୍ପିୟାନ ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ର ଦାଶରଥି ସାହୁ   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାଣୀସର୍ଡା ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା ମାହେଶ୍ବରୀଙ୍କ ନୂତନ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମହୋତ୍ସବ ଉଦଯାପିତ    06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
5T ସଚିନ ଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଏସ୍ ୟୁ ଜେ କୋରାପୁଟ ଶାଖାର କର୍ମକର୍ତ୍ତା   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡିର ସାଂଗଠନିକ ବୈଠକ   05-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମନହୀରା ପଞ୍ଚାୟତ ଗସ୍ତ କଲେ ନରସିଂହ, ଆବାସ ଯୋଜନା କେଳେଙ୍କାରି ଉଭୟ ସରକାରଙ୍କ ସୁଚିନ୍ତିତ ଷଡଯନ୍ତ୍ର- ନରସିଂହ   05-Feb-2023

You Might Also Like