-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Friday 9th December 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ: ସିଆଲି ସୋନପୁର କୁ ହରାଇ ତୁଷୁରା ଫାଇନାଲରେ ।   (09-Dec-2022)       ||      ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା-୨୦୨୩ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କମିଟି ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ।   (09-Dec-2022)       ||      ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ, ଲଜ୍ଜ୍ୟାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ   (09-Dec-2022)       ||      ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କଲେଜ ସଂସ୍କୃତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୀତା ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ।   (09-Dec-2022)       ||      ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ କଲେଜ ରେ ବାର୍ଷିକ କ୍ରିଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା   (09-Dec-2022)       ||      ସିନ୍ଧେକେଲା ଥାନାରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ନୁଆ ଥାନାଧିକାରୀ    (09-Dec-2022)       ||      ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ମିଷ୍ଠାନ ବଣ୍ଟନ    (09-Dec-2022)       ||      ସମାଜସେବୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପାଢୀ ଶିଶୁ କଲ୍ଯାଣ ସମିତି ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତ I   (09-Dec-2022)       ||      ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ   (08-Dec-2022)       ||      ପଦ୍ମପୁର ଉପ ନିର୍ବାଚନ ବିଜେଡି ବିଜୟୀ..... ରିଷିଡା ରେ ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ପାଳିଲେ ବିଜେଡି କର୍ମୀ   (08-Dec-2022)       ||      ମୈନପୁରୀ ଆସନରେ ବାଜିମାତ କଲେ ମୁଲାୟମଙ୍କ ବୋହୂ ଡିମ୍ପଲ ଯାଦବ।    (08-Dec-2022)       ||      ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଚିଚର୍ଲା କୁ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଟ୍ରାଇବ୍ରେକରରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିରେ   (08-Dec-2022)       ||      ନିଶା ନିବାରଣ ସଚେତନତା ରଥ ର ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମl - ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ -   (08-Dec-2022)       ||      ନୂଆପଡ଼ା : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା କରି ମିଛ ନାଟକ କରୁଥିଲା ସ୍ୱାମୀ    (08-Dec-2022)       ||      ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ଭୋଟ ରେ ବିଜୟୀ ହେଲେ ବର୍ଷା ସିଂ ବରିହା   (08-Dec-2022)       ||      କୁଚିଣ୍ଡା ଜିଲ୍ଲା ଗଠନ ଦାବି ନେଇ ସର୍ବ ଦଳୀୟ ବୈଠକ, ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ସଜବାଜ I   (08-Dec-2022)       ||      ଯୋରନ୍ଦା ଗାଦି ଭାଙ୍ଗିବାର ପ୍ରତିବାଦ ଓ ଥଇଥାନ ଦାବି କରି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଓ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ I   (08-Dec-2022)       ||      ପଦ୍ମପୁର ଫାଇଟ : ୧୫ ରାଉଣ୍ଡ ସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ଅଛି ବିଜେଡି    (08-Dec-2022)       ||      ଏସଏସଏ, ୟୁନିଟ ଲୋଇସିଂହା ଓ ଆଗଲପୁର ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱରତ୍ନ ଡ଼. ଭୀମରାଓ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ୬୬ ତମ ମହା ପରିନିର୍ବାଣ ଦିବସ ପାଳନ   (08-Dec-2022)       ||      "ଦମନ" ଦେଖିଲେ ସଦର ହସ୍‌ପିଟାଲ୍ କର୍ମଚାରୀ I   (08-Dec-2022)       ||     

HOME   ଜିଲ୍ଲା

ପେଶା ରେ ଚାକିରୀ ପୋଲିସ ହେଲେ ସାପ ମଣିଷ ଉଭୟ ଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା କୁ କେବେ କରନ୍ତି ନି ସେ ମିସ

24-Aug-2021



ସୋନପୁର(ମନୋରଞ୍ଜନ ତ୍ରିପାଠୀ) : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାମପୁର ଗ୍ରାମର  37 ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ପ୍ରମୋଦ ଦାସିଆ  ଯେ କି ଏବେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଳ ଭାବରେ ଦୀର୍ଘ 2006 ରୁ ପ୍ରଥମେ 1ss  ପରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଆରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆସୁଛନ୍ତି l ପ୍ରାୟତଃ ଆମେ  ଯେ କୌଣସି ସାପ କୁ ଦେଖିଲେ  ପ୍ରଥମେ ତାକୁ ମାରି ପକାଉ କି ତାକୁ ଚିଡାଇ  ଦେଉ, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ  କି  ସେ ରାଗି ଯାଇ କାମୁଡି ଦିଏ ମାତ୍ର ତାହା ସେ ଡରରେ ଚୋଟ ମାରେ l କିନ୍ତୁ  ତାକୁ  ନିର୍ଭୟ ରେ ଉଚିତ୍ ସ୍ନେହ ଓ ଆଦର ଦେଲେ ସେ ମଣିଷର କିଛି କ୍ଷତି କରେ ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରମୋଦ କୁହନ୍ତି ଯେ କି ପେଶାରେ ପୋଲିସ ମାତ୍ର ନିଶା ହେଉଚି ଯେତେ ବି ବିଷଧର ନାଗସାପ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ବାହାରିଥାଏ, ତାକୁ ନିଜର କୌଶଳ ବଳରେ ଧରିବା ଓ  ତାକୁ  ନେଇ ପୁଣି  ଜଙ୍ଗଲ ରେ ଛାଡି ଦେଇ ସାପ ଓ ମଣିଷ ଉଭୟଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା   ପ୍ରମୋଦ ର ଏକ ବଡ଼  ଇଛା ଓ  ନିତିଦିନିଆ କାମ l ସେଥିରେ ସେ ଖୁବ ଆତ୍ମ ସନ୍ତୋଷ ଲାଭ କରନ୍ତି l  ସାପକୁ ନିଜ ହାତରେ ଧରି ସେ କେତେ ଥର ପାଣି ଓ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖୁଆଇ ବାର ବ୍ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ଦିନକୁ ଦିନ ବାୟୁ ମଣ୍ଡଳ ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ତଥା ସାପକୁ ନେଇ ଲୋକେ ମାରି ଦେଉ ଥିବାରୁ ପ୍ରାୟତଃ ଅନେକ ପ୍ରଜାତି ର ସାପ ପୃଥିବୀ ରୁ ଲୋପ ହୋଇ ଗଲେଣି l   ଜଙ୍ଗଲ ସୁରକ୍ଷା ଲାଗି ତାଙ୍କ ର ବଂଶ  ବୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟ ଆଜି ସମୟରେ  ଅତି ଜରୁରୀ ବୋଲି ପ୍ରମୋଦ କୁହନ୍ତି ଓ   ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ ବି କରନ୍ତି l  ଯେତେବଳେ ଯେଉଁ  ସମୟରେ ଲୋକେ ବିପଦ ବେଳେ  ସାପ ଧରିବାକୁ  ଖବର  କରନ୍ତି ପ୍ରମୋଦ ସେଠି ତୁରନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି  l ସେ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ପଶୁ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ  ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀ  ଙ୍କ ଠାରୁ ଏଇ କୋଚିଂ ନେଇ ଥିଲେ , ସାପ କୁ ନ ମାରି ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରମୋଦ ସବୁବେଳେ କୁହନ୍ତି  ଏବଂ  ଏ  ସାଧାରଣ ଜନତା ଙ୍କୁ  ମାଗଣା ସେବା ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ସରକାର ଙ୍କ  ଆମ ପୋଲିସ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭଳି ଏ ସେବା  ମାଧ୍ୟମରେ  ପବ୍ଲିକ ସହିତ ସୁ -ସମ୍ପର୍କ ଯୋଡିବା ର ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି  l ଯେମିତି ପୋଲିସ ମନୋଜ ପଣ୍ଡା ଯୋଗ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ, ରୋଗୀ ସେବା, ରକ୍ତ ଦାତା ଙ୍କ ପ୍ରେରଣା ଦାତା, ସ୍ୱଛତା ଓ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ର ସଚେତନତା, ଓ  ଗୋ ସେବା  ସୁରକ୍ଷା 

ଆଦି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ସେବା  ଯୋଗାଇ ପ୍ରଶାସନ ଓ  ପବ୍ଲିକ ର ଖୁବ  ନିକଟତର ହୋଇଛନ୍ତି l ଡିଉଟି ସହିତ  ନିଜର  କିଛି ବହୁ ମୂଲ୍ୟ ସମୟ କାଢି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ  ଯିଏ ଯାହାବି  ଲୋକଙ୍କୁ  ନିସ୍ଵାର୍ଥପର  ସେବା ଦେଇଛି,  ଜନ ସାଧାରଣ ଙ୍କ ସହ ସୁ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ପାରିଛି l ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ର ସମ୍ମାନ ଓ  ଗୌରବ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ରେ ତାହା ଆଜି ଖୁବ ସହାୟ ହୋଇଛି l ଆଉ ଏଭଳି ଜଣେ ଜଣେ ଭଲ ମଣିଷ ବା  କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଙ୍କୁ ବିଭାଗୀୟ ଉପରିସ୍ଥ ଅଫିସର  ମାନଙ୍କ  ପ୍ରେରଣା ଉତ୍ସାହ ଯୋଗୁଁ  ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ସାଧାରଣ  ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ, ଭରସା ଓ  ଭଲ ପାଇବା ବୃଦ୍ଧି ହେଉଛି  ବୋଲି ସହର ର କିଛି ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି l


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ: ସିଆଲି ସୋନପୁର କୁ ହରାଇ ତୁଷୁରା ଫାଇନାଲରେ ।   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା-୨୦୨୩ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କମିଟି ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ।   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ, ଲଜ୍ଜ୍ୟାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କଲେଜ ସଂସ୍କୃତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୀତା ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ।   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ କଲେଜ ରେ ବାର୍ଷିକ କ୍ରିଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା   09-Dec-2022
  ରାଜ୍ୟ  
ସିନ୍ଧେକେଲା ଥାନାରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ନୁଆ ଥାନାଧିକାରୀ   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ମିଷ୍ଠାନ ବଣ୍ଟନ   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସମାଜସେବୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପାଢୀ ଶିଶୁ କଲ୍ଯାଣ ସମିତି ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତ I   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ   08-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଦ୍ମପୁର ଉପ ନିର୍ବାଚନ ବିଜେଡି ବିଜୟୀ..... ରିଷିଡା ରେ ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ପାଳିଲେ ବିଜେଡି କର୍ମୀ   08-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ମୈନପୁରୀ ଆସନରେ ବାଜିମାତ କଲେ ମୁଲାୟମଙ୍କ ବୋହୂ ଡିମ୍ପଲ ଯାଦବ।   08-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଚିଚର୍ଲା କୁ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଟ୍ରାଇବ୍ରେକରରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିରେ   08-Dec-2022

You Might Also Like