-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Friday 9th December 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ: ସିଆଲି ସୋନପୁର କୁ ହରାଇ ତୁଷୁରା ଫାଇନାଲରେ ।   (09-Dec-2022)       ||      ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା-୨୦୨୩ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କମିଟି ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ।   (09-Dec-2022)       ||      ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ, ଲଜ୍ଜ୍ୟାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ   (09-Dec-2022)       ||      ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କଲେଜ ସଂସ୍କୃତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୀତା ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ।   (09-Dec-2022)       ||      ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ କଲେଜ ରେ ବାର୍ଷିକ କ୍ରିଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା   (09-Dec-2022)       ||      ସିନ୍ଧେକେଲା ଥାନାରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ନୁଆ ଥାନାଧିକାରୀ    (09-Dec-2022)       ||      ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ମିଷ୍ଠାନ ବଣ୍ଟନ    (09-Dec-2022)       ||      ସମାଜସେବୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପାଢୀ ଶିଶୁ କଲ୍ଯାଣ ସମିତି ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତ I   (09-Dec-2022)       ||      ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ   (08-Dec-2022)       ||      ପଦ୍ମପୁର ଉପ ନିର୍ବାଚନ ବିଜେଡି ବିଜୟୀ..... ରିଷିଡା ରେ ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ପାଳିଲେ ବିଜେଡି କର୍ମୀ   (08-Dec-2022)       ||      ମୈନପୁରୀ ଆସନରେ ବାଜିମାତ କଲେ ମୁଲାୟମଙ୍କ ବୋହୂ ଡିମ୍ପଲ ଯାଦବ।    (08-Dec-2022)       ||      ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଚିଚର୍ଲା କୁ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଟ୍ରାଇବ୍ରେକରରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିରେ   (08-Dec-2022)       ||      ନିଶା ନିବାରଣ ସଚେତନତା ରଥ ର ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମl - ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ -   (08-Dec-2022)       ||      ନୂଆପଡ଼ା : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା କରି ମିଛ ନାଟକ କରୁଥିଲା ସ୍ୱାମୀ    (08-Dec-2022)       ||      ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ଭୋଟ ରେ ବିଜୟୀ ହେଲେ ବର୍ଷା ସିଂ ବରିହା   (08-Dec-2022)       ||      କୁଚିଣ୍ଡା ଜିଲ୍ଲା ଗଠନ ଦାବି ନେଇ ସର୍ବ ଦଳୀୟ ବୈଠକ, ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ସଜବାଜ I   (08-Dec-2022)       ||      ଯୋରନ୍ଦା ଗାଦି ଭାଙ୍ଗିବାର ପ୍ରତିବାଦ ଓ ଥଇଥାନ ଦାବି କରି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଓ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ I   (08-Dec-2022)       ||      ପଦ୍ମପୁର ଫାଇଟ : ୧୫ ରାଉଣ୍ଡ ସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ଅଛି ବିଜେଡି    (08-Dec-2022)       ||      ଏସଏସଏ, ୟୁନିଟ ଲୋଇସିଂହା ଓ ଆଗଲପୁର ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱରତ୍ନ ଡ଼. ଭୀମରାଓ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ୬୬ ତମ ମହା ପରିନିର୍ବାଣ ଦିବସ ପାଳନ   (08-Dec-2022)       ||      "ଦମନ" ଦେଖିଲେ ସଦର ହସ୍‌ପିଟାଲ୍ କର୍ମଚାରୀ I   (08-Dec-2022)       ||     

HOME   ବିଶେଷ

ଭାରତୀୟ ଡାକ ବିଭାଗରେ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ଏହିସବୁ ପଦବୀ ପାଇଁ ବାହାରିଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି

23-Feb-2021



ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ଡାକ ବିଭାଗ  ପକ୍ଷରୁ ଖାଲି ପଡିଥିବା ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନପତ୍ର ଆହ୍ୱାନ କରାଯାଇଛି। ଆଗ୍ରହୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ୨୦୨୧ ଏପ୍ରିଲ ୪ ତାରିଖ ପୂର୍ବରୁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ବୋଲି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଡାକ ବିଭାଗରେ ଖାଲି ଥିବା ଡେସପାଚ୍‌ ରାଇଡର ((General Central Service Gr.C, Non- Gazetted, Non-MinisteriaI) ) ପଦବୀ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କଠାରୁ ଆବେଦନପତ୍ର ଆହ୍ୱାନ କରାଯାଇଛି। ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ୬ଟି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।

ଯୋଗ୍ୟତା: ଆବେଦନ କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋଟର ସାଇକେଲ, ତିନି ଚକିଆ ଏବଂ ହାଲୁକା ମୋଟରଗାଡି ଚଳାଇ ପାରୁଥିବେ ଏବଂ ଏହାର ଲାଇସେନ୍ସ ମଧ୍ୟ ପାଇଥିବେ। ଏହାବ୍ୟତୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅତି କମ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ପାସ କରିଥିବେ।

ବୟସ : ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବୟସ ଅତି କମ୍‌ରେ ୧୮ ବର୍ଷରୁ ୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବ। ତେବେ ଏସ୍‌ସି ଏବଂ ଏସ୍‌ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୫ ବର୍ଷ ଏବଂ ଓବିସି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ୩ ବର୍ଷ କୋହଳ କରାଯିବ।

ଦରମା: ୭ମ ବେତନ କମିଶନ ଅନୁସାରେ ମନୋନୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ୧୯, ୯୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ରୁ ୬୩, ୨୦୦ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଦରମା ପାଇବେ ବୋଲି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

କେମିତି ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ

ଡେସପ୍ୟାଚ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ଚୟନ ଡ୍ରାଇଭିଂରେ ପରୀକ୍ଷା ଆଧାରରେ କରାଯିବ। ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୋଟର ସାଇକେଲ /  ତିନି ଚକିଆ / ହାଲୁକା ଯାନ ଚାଳନାର  ଦକ୍ଷତାକୁ ମାନଦଣ୍ଡ ଭାବେ ବିଚାର କରାଯିବ।  ପରୀକ୍ଷା କେବେ ହେବ ଏବଂ କେଉଁଠି ହେବ ତାହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଜଣାଇ ଦିଆଯିବ। ତେବେ ଯେଉଁ ଆବେଦନପତ୍ର ଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନ ଥିବ ସେହି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।

କେମିତି ଆବେଦନ କରିବେ 

ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜ ଦସ୍ତଖତ ସହିତ ଉକ୍ତ ପଦବୀ ପାଇଁ ଏକ ଦରଖାସ୍ତ ଲେଖିବା ସହ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବେ। ଦରଖାସ୍ତ ସହିତ ଆଉ କ’ଣ ଦେବେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଦେବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ।

୧-ଆବେଦନ ପତ୍ର ସହ ସାର୍ଟିଫିକେଟର ଫଟୋକପି ଦେବେ ଏବଂ ଏହା ଗେଜେଟେଡ ଆଟେଷ୍ଟେଡ୍‌‌ କିମ୍ବା ସେଲ୍‌ଫ ଆଟେଷ୍ଟେଡ୍ ହୋଇଥିବ। ଏହି ସାର୍ଟିଫିକେଟ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି-

କ)- ବୟସ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଯଥା ବାର୍ଥ ସାର୍ଟିଫିକେଟ କିମ୍ବା ଦଶମ ବୋର୍ଡ ସାର୍ଟିଫିକେଟ କିମ୍ବା ଲିଭିଙ୍ଗ ସାର୍ଟିଫିକେଟ। ଏଥିସହିତ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଦେବେ

ଖ)-ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଦେବେ। ଏସ୍‌ସି, ଏସ୍‌ଟି କିମ୍ବା ଓବିସି ହୋଇଥିଲ ଏହାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ନିଶ୍ଚୟ ଦେବେ। ଏହାବ୍ୟତୀତ  ସ୍ଥାନ ଏବଂ ନିଜର ଆଇଡି ପ୍ରୁଫ ମଧ୍ୟ ଦେବେ।

୨-ଗୋଟିଏ ନିକଟରେ ଉଠାଇଥିବା ପାସ୍‌ପୋର୍ଟ ସାଇଜ୍‌ ଫଟୋ ଆବେଦନପତ୍ରରେ ଲଗାଇବେ। ଫଟୋଟି ଗେଜେଟେଡ ଆଟେଷ୍ଟେଡ ନିଶ୍ଚୟ ହୋଇଥିବ। ଏହାବ୍ୟତୀତ ଆଉ ଏକ ରିସେଣ୍ଟ ଫଟୋ ଆବେଦନ ଫର୍ମ (application form)ରେ ଆଟାଚ୍‌ କରିବେ।

ସମସ୍ତ ଆବେଦନ ପତ୍ର ଏବଂ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଉପଯୁକ୍ତ ସାଇଜ୍‌ର ଏକ ଖାମ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବେ। ଖାମ୍‌ ଉପରେ ‘ ଏମଏମଏସ୍‌ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେସ୍‌ପାଚ ରାଇଡର (Direct Recruitment) ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ ପତ୍ର’ ବୋଲି ଲେଖି ପୋଷ୍ଟ କରିବେ।

ଆବେଦନ ପତ୍ର ପଠାଇବାର ଠିକଣା

The Senior Manager,Mail Motor Service, C-121, Naraina Industrial Area Phase-I

Naraina, New Delhi -110028

ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ବିଭାଗୀୟ ୱେବସାଇଟ www.indiapost.gov.in.ରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ: ସିଆଲି ସୋନପୁର କୁ ହରାଇ ତୁଷୁରା ଫାଇନାଲରେ ।   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା-୨୦୨୩ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କମିଟି ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ।   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ, ଲଜ୍ଜ୍ୟାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କଲେଜ ସଂସ୍କୃତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୀତା ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ।   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ କଲେଜ ରେ ବାର୍ଷିକ କ୍ରିଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା   09-Dec-2022
  ରାଜ୍ୟ  
ସିନ୍ଧେକେଲା ଥାନାରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ନୁଆ ଥାନାଧିକାରୀ   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ମିଷ୍ଠାନ ବଣ୍ଟନ   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସମାଜସେବୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପାଢୀ ଶିଶୁ କଲ୍ଯାଣ ସମିତି ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତ I   09-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ   08-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଦ୍ମପୁର ଉପ ନିର୍ବାଚନ ବିଜେଡି ବିଜୟୀ..... ରିଷିଡା ରେ ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ପାଳିଲେ ବିଜେଡି କର୍ମୀ   08-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ମୈନପୁରୀ ଆସନରେ ବାଜିମାତ କଲେ ମୁଲାୟମଙ୍କ ବୋହୂ ଡିମ୍ପଲ ଯାଦବ।   08-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଚିଚର୍ଲା କୁ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଟ୍ରାଇବ୍ରେକରରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିରେ   08-Dec-2022

You Might Also Like