-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Monday 22nd July 2024 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ମାତୃ ବିୟୋଗ    (22-Jul-2024)       ||      ଗୁରୁ ପୁର୍ଣିମା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ   (22-Jul-2024)       ||      ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ    (21-Jul-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ନୃସିଂହ ମନ୍ଦିର ଠାରେ ଗୁରୁ ପୁଜନୋତ୍ସବ   (21-Jul-2024)       ||      ରାଜବୈଦ୍ୟ ଚିନ୍ତାମଣି ବେହେରା ସ୍ମୃତି ପରିଷଦର ବୈଠକ   (21-Jul-2024)       ||      ଗୁରୁ ଶିଷ୍ୟ ପରମ୍ପପରା ଅତୁଟ ବନ୍ଧନ “ତସ୍ମୈଶ୍ରୀ”   (21-Jul-2024)       ||      ତହସିଲଦାର ଓ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମିଳିତ ମିଳିତ ଯାଞ୍ଚ   (21-Jul-2024)       ||      ଶ୍ରୀ ଗୋପାଳଜୀ ମନ୍ଦିର ସୋନପୁର ଠାରେ ଗୁରୁପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ   (21-Jul-2024)       ||      ବନ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ମାଁ ପାଇଁ ଗଛ ଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ   (21-Jul-2024)       ||      ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାରେ କ୍ବାକ୍ ଓ ଗୁଣିଗାରେଡି ଚିକିତ୍ସାର ବିକଳ ଚିତ୍ର: ସରକାରୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତି ଆସ୍ଥାନାହିଁ , ଅସଚେତନତା ଓ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସକୁ ଆଶ୍ରା    (21-Jul-2024)       ||      ବିବାହିତ ମହିଳା ସ୍କଟିରେ ବସି ପ୍ରେମିକ ସହ ଫେରାର "ସିସିଟିଭି ରେ କୋଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ   (21-Jul-2024)       ||      ଶିକ୍ଷକ ରବିନ୍ଦ୍ରନାଥ ଦୀପଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା   (21-Jul-2024)       ||      ଉଦନ୍ତୀ ନଦୀ ପାଣିରୁ ମହିଳା ଉଦ୍ଧାର।   (21-Jul-2024)       ||      ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅତିରିକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ବ୍ଲକ୍ ରେ ଉନ୍ନୟନ କାମରେ ଦୁର୍ନୀତି : ଜନପ୍ରତିନିଧି କରୁଛନ୍ତି ଠିକା  !   (21-Jul-2024)       ||      ପତଞ୍ଜଳୀ ଯୋଗ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଗରୁ ପୁର୍ଣିମା ଉତ୍ସବ ପାଳନ   (21-Jul-2024)       ||      ଲଖପାଲିରେ ଡାଇରିଆ ଆତଙ୍କ, ୨ମୃତ, ୧୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଗାଁରୁ ୫୦୦ମିଟର ଦୂରରେ ରହିଛି ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ,ସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଗ୍ରାମବାସୀ   (21-Jul-2024)       ||      ମଝି ରାସ୍ତା ରେ ଜଳିଗଲା କାର   (20-Jul-2024)       ||      ପ୍ରାକୃତିକ ବିପତ୍ତି ଓ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ତଥା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଦାଉରୁ ରକ୍ଷା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ    (20-Jul-2024)       ||      ସଟ ସାର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ଜଳିଲା କାର   (20-Jul-2024)       ||      ରାଜ୍ୟ ର ଏକ ନମ୍ବର ମୋଡେଲ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ର ଦୂରାବସ୍ଥା କୁ ନେଇ ବିକ୍ଷୋପ କଲେ କୃଷକ ସଂଗଠନ*- - *କୋଠା ନିର୍ମାଣ ଓ କିଣା ଯାଇଥିବା ଚିକିତ୍ସା ଉପକରଣ ର ତଦନ୍ତ ଦାବୀ କଲେ ନାରୀ ନେତ୍ରୀ ସୋନାଲି   (20-Jul-2024)       ||     

HOME   ରାଜନୀତି

ଆନ୍ଧ୍ରରେ ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ : କୋଡିଏ ହଜାର ଦେଇ ଲୁଚିଲା ସର୍ଦ୍ଦାର ପୁଲିସ୍ , ପ୍ରଶାସନ ଓ ଶ୍ରମବିଭାଗ ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟା

28-Jun-2024



ବଲାଙ୍ଗୀର(ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ) ବାରମ୍ବାର ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଯାଇ ମୃତ୍ୟୁ ବା ହତ୍ୟାର ଶିକାର ହେଉଥିବା ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାର ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କ ଘଟଣା ଦାଦନଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ରୋକିବାକୁ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିଥିବା ବର୍ତ୍ତମାନର ଭାଜପା ସରକାର ଅମଳରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ରୋକିପାରିନାହିଁ ।  ରୋକିବା ତ ଦୂରର କଥା , ଖୋଦ୍ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କନକବର୍ଦ୍ଧନସିଂଦେଓଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଟଣାଗଡ

ଥାନାନ୍ତର୍ଗତ ସାଲେପାଲି ପଞ୍ଚାୟତର ଆମପାଲି ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଯୁବ ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିବା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ପ୍ରକାଶ ଯେ , କିଛିଦିନତଳେ ଏହି ଗ୍ରାମର ଡୋଲାମଣି ପୁଟେଲ ( ୨୬ ) ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘରଲୋକଙ୍କ କହିବାମତେ ମାତ୍ର ୨ ହଜାର ଓ ସର୍ଦ୍ଦାରର ବାପାମାଆଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଅଗ୍ରୀମ ଦେଇ ନିକଟସ୍ଥ କର୍ଲାମାଲ୍ ଗ୍ରାମର ସର୍ଦ୍ଦାର ଲିଙ୍ଗ ଷାଣ୍ଢ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ( ସମ୍ଭବତଃ ସାଂପ୍ରତିକ ତେଲେଙ୍ଗାନା ) ର ବଉଁଶବାଡାର ଇଟାଭାଟିରେ କାମ କରିବାକୁ ଆଖପାଖର ୪ଜଣ ଯୁବଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କ ସମେତ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା । ଏହି ସର୍ଦ୍ଦାରର ବାପ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସେକେଣ୍ଡ୍ ସର୍ଦ୍ଦାର ଓ ସେ ପୂର୍ବରୁ ବେଲପଡାର ବଡ ସର୍ଦ୍ଦାର ମଧୁ ସୁନା ପାଖରେ କାମ କରୁଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ।

ତେବେ ପ୍ରାୟ ଆଠଦିନତଳେ ଲିଙ୍ଗ ସର୍ଦ୍ଦାର  ଡୋଲାମଣିର ଘରେ ' ତୁମ ପୁଅ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟରେ ମରିଗଲା ବୋଲି କହିଥିବା ମୃତକର ବଡଭାଇ ପରମାନନ୍ଦ ପୁଟେଲ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ପହିଲେ ସେ ସେଠାରେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ଓ ପରେ ଟ୍ରକ୍ ପିଟିଦେଲା ବୋଲି କହିଥିବାରୁ ମୃତକର ଘରଲୋକେ ଏହାକୁ ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିବା ଖବରକାଗଜରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୁଲିସ୍ କୁ ପଚାରିବାରୁ ପାଟଣାଗଡ ଏସଡିପିଓ ସଦାନନ୍ଦ ପୁଜାରୀ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପୁଲିସ୍ ପାଖରେ ଖବର ନଥିବା ଓ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ନଥିବା କହିଥିବା ପ୍ରକାଶ । ତେବେ ଆମର ଏକ ପ୍ରତିନିଧିଦଳ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ  ପଚରାଉଚୁରା କରିବାରୁ  ମୃତଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କ ବିଧବା ବୃଦ୍ଧା ମାଆ ମାଳତୀ ପୁଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ , ମୋ ମଲାପୁଅର ମୁହଁ ମଧ୍ୟ ଆମେ ଦେଖିପାରିଲୁ ନାହିଁ  ! ତେବେ ଶୁଦ୍ଧି କ୍ରିୟାକର୍ମ ପାଇଁ ଲିଙ୍ଗସର୍ଦ୍ଦାର ଉକ୍ତ ପରିବାରକୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇଥିବା ଓ ଆଉ ୬୦ ହଜାର ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ପ୍ରକାଶ ।

ଅପରପକ୍ଷରେ କର୍ଲାମାଲ୍ ର ସର୍ଦ୍ଦାର ଲିଙ୍ଗ ଷାଣ୍ଢ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଲୁଚୁଥିବାବେଳେ ତା'ର ବାପାମାଆଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ , ସେଠାରୁ ଡୋଲାମଣି ଲୁଚି ପଳାଇ ଆସୁଥିବାବେଳେ ବାଇକ୍ ରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛି । ସେଠାରେ ସେଠିକାର ପୁଲିସ୍ ଶବର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ୍ କରାଇ ଶବଦାହ କରିଦେଇଛି । ଏହିଘଟଣାପରେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ମିଡିଆବାଲାଙ୍କ ଭିଡ ଲମ୍ଵୁଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ , ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏତେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଓ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ପଚରାଉଚୁରା ସତ୍ତ୍ୱେ ମାତ୍ର ୮/୧୦ କିମିର ସାଲେପାଲି- ଆମପାଲି ଗ୍ରାମର ଉକ୍ତ  ଦାଦନଶ୍ରମିକ ମୃତ୍ୟୁମାମଲାରେ ପୁଲିସ୍ ହାତବାନ୍ଧି ବସିବା , ଯଦି କିଛି ଦୋଷ ନାହିଁ , କାହିଁକି ୨୦ ହଜାର ଦେଇ ଆଉ ୬୦ ହଜାର ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ଓ ମୃତ ଦାଦନଶ୍ରମିକର ମୃତଦେହ ଗାଁ'କୁ ଅଣା ନଯାଇ ରାଜ୍ୟବାହାରେ ଦାହ କରିଦିଆଯିବାର ସରକାର ଅଦ୍ୟାବଧି କୌଣସି ତଦନ୍ତ କରିନାହାଁନ୍ତି କାହିଁକି  ?


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ମାତୃ ବିୟୋଗ   22-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୁରୁ ପୁର୍ଣିମା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ   22-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ   21-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ନୃସିଂହ ମନ୍ଦିର ଠାରେ ଗୁରୁ ପୁଜନୋତ୍ସବ   21-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାଜବୈଦ୍ୟ ଚିନ୍ତାମଣି ବେହେରା ସ୍ମୃତି ପରିଷଦର ବୈଠକ   21-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୁରୁ ଶିଷ୍ୟ ପରମ୍ପପରା ଅତୁଟ ବନ୍ଧନ “ତସ୍ମୈଶ୍ରୀ”   21-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ତହସିଲଦାର ଓ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମିଳିତ ମିଳିତ ଯାଞ୍ଚ   21-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଶ୍ରୀ ଗୋପାଳଜୀ ମନ୍ଦିର ସୋନପୁର ଠାରେ ଗୁରୁପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ   21-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ବନ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ମାଁ ପାଇଁ ଗଛ ଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ   21-Jul-2024
  ରାଜ୍ୟ  
ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାରେ କ୍ବାକ୍ ଓ ଗୁଣିଗାରେଡି ଚିକିତ୍ସାର ବିକଳ ଚିତ୍ର: ସରକାରୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତି ଆସ୍ଥାନାହିଁ , ଅସଚେତନତା ଓ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସକୁ ଆଶ୍ରା   21-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିବାହିତ ମହିଳା ସ୍କଟିରେ ବସି ପ୍ରେମିକ ସହ ଫେରାର "ସିସିଟିଭି ରେ କୋଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ   21-Jul-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଶିକ୍ଷକ ରବିନ୍ଦ୍ରନାଥ ଦୀପଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା   21-Jul-2024

You Might Also Like