-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 25th June 2024 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ପୁରୀ : ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ପୁରୀ ବଡ଼ଦେଉଳ ନିକଟରେ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜନ ହୋଇଯାଇଛି । ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମେଜର ଡ. କଳ୍ପନା ଦାଶଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଟି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଅଛି । ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଦେଖି ଆସି ଥିବା ଭକ୍ତ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ, ଦର୍ଶକ, ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ତଥା ସାଧାରଣ ଜନତାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ଦେବା ସହ ଦହି ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଓଅରଏସ ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଜଳଜୀରା ପାଣି, ଥଣ୍ଡା ପଣି ବଣ୍ଟନ କରିବା ସହ ବୃଦ୍ଧ, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଠିକ ଭାବରେ ନେଇ ଦର୍ଶନରେ ସହାୟକ ଭାବରେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଗଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇ ଛନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟା ଜନ ଗହଳିରେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା କରିବା ସହ ପାଣି ଛିଞ୍ଚନ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିଥିଲେ । ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିରନ୍ତର ଭାବରେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଦ୍ଵାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା । ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଡ଼. ବିକାଶ ପ୍ରସାଦ ଉପସ୍ଥିତରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସୁଚାରୁ ରୂପରେ ହୋଇଥିଲା ।କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ   (23-Jun-2024)       ||      ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ବାଇକ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ   (25-Jun-2024)       ||      ଯୁବ କଳାକାରଙ୍କ ପରଲୋକ    (25-Jun-2024)       ||      ବାଙ୍ଗାଲୋର ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ    (25-Jun-2024)       ||      ଶହେ ବର୍ଷରେ ଖଲିଆପାଲି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ,ପାଳିବ ଶତବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବ   (24-Jun-2024)       ||      ଆଦିବାସୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର : କିସ୍ ଆଦିବାସୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଜେପି ହୀନ ରାଜନୀତି ବନ୍ଦ କରୁ    (24-Jun-2024)       ||      ବିଷଧର ସାପ ଦଂଶନରେ ସାପ ଧରାଳି ମୃତ‌   (24-Jun-2024)       ||      ନାଇକେନ୍ପାଲି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ କ୍ଲବ୍ ଫୁଟ୍ ସଚେତନତା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   (24-Jun-2024)       ||      ସିନ୍ଧେକେଲାରେ ଡ଼.ଶ୍ୟାମାପ୍ରସାଦ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ବଳିଦାନ ଦିବସ   (24-Jun-2024)       ||      ନିଷାନ୍ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ତୁଷୁରା, ବଲାଙ୍ଗିର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଦେଶପ୍ରେମ କବିତା ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ   (24-Jun-2024)       ||      ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଡାବୁଗାଁ ମୈଦଳପୁର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବି   (24-Jun-2024)       ||      ଛତ୍ରପୁର ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ସାଂସଦଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା   (24-Jun-2024)       ||      ରାସ୍ତା ମଝିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟ ଦେଖି ଅଟକିଗଲେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଧାୟକ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର   (24-Jun-2024)       ||      ବିଜିପୁର କାଲୁଆ ମନ୍ଦିର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ନବନିର୍ବାଚିତ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପ୍ରଦାନ    (24-Jun-2024)       ||      ସୋନପୁର ଠାରେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଦୁଗ୍ଧ ଉତ୍ପାଦନ ତାଲିମ ଶିବିର   (24-Jun-2024)       ||      କଣ୍ଟାମାଳ ଶିବ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ କଣ୍ଟାମାଳ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ    (24-Jun-2024)       ||      ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଡ଼ ଶ୍ୟାମ ପ୍ରକାଶ ମୁଖାର୍ଜୀ ଙ୍କ ୭୦ତମ ବଳିଦାନ ଦିବସ ପାଳିତ   (24-Jun-2024)       ||      ରାମଗଡ଼ ଠାରେ ମହିମା ଆଶ୍ରମ ଓ ଶୂନ୍ଯମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭୂମି ପୂଜନ    (23-Jun-2024)       ||      ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ   (23-Jun-2024)       ||      ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଡୋଲାମଣୀଙ୍କ ଡୋଳା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବୁଝି ହୋଇଗଲା    (23-Jun-2024)       ||     

HOME   ରାଜ୍ୟ

ଗାଁମଝି ରାସ୍ତାରେ ବୋହି ଯାଉଛି ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ମଇଳା ପାଣି

21-May-2024



ନୂଆପଡା ( ଚିନ୍ତାମଣି ନେତାମ )ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା କୋମନା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜଡ଼ାମୁଣ୍ଡା ଫତାୟତ ଇଚ୍ଛାପୁର ଗାଁ ର ମଝି ରାସ୍ତାରେ ଅନବରତ ଦୂର୍ଗନ୍ଧ ମଇଳା ପାଣି ବୋହି ଯାଉଥିବା ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତିନି ୱାର୍ଡ ବିଶିଷ୍ଟ ଇଚ୍ଛାପୁର ଗାଁ ରେ ୧୫୦୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଜନସଂଖ୍ୟା ରହିଛି । ଗାଁ ଭିତରେ ରାସ୍ତା ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ବରେ ଡ୍ରେନ ସୁବିଧା ନ ଥିବାରୁ ନଳକୂଅର ପାଣି, ପାଖରେ ଜମି ରହିଥ‌ିବା ଦୂର୍ଗଦ୍ଧ ମଇଳା ପାଣି ଓ ବସୁଧା ଯୋଜନାରେ ଘର କୁ ଘର ଲଗା ଯାଇଥିବା ପଏଣ୍ଟ ପାଣି ଅନବରତ ଗାଁ ମଝି ରାସ୍ତାରେ ବୋହି ଯାଇ ସ୍ଥାନେ ସ୍ଥାନେ ଜମା ହୋଇ ରହୁଥ‌ିବାରୁ ମଶା,ମାଛି ଜାତ ହୋଇ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଇଞ୍ଚାପୁର ଦେଇ ଅନେକ ଗୁଡିଏ ଗାଁ ଲୋକେ ୩୫୩ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କୁ ଆସି ବସ ଯୋଗେ କୋମନା ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ଜଡାମୁଣ୍ଡା ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଲୟ, ଉଦ୍ୟାନଦନ୍ଧ ସପ୍ତାହିକ ହାଟ,ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟାଲୟ,ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଓ ଦୂରଦୂରାନ୍ତ ଯିବା ପାଇଁ ଆସିଥାନ୍ତି । ୩୫୩ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ ଇଛାପୁର ଦେଇ ସିଧା ସଳଖ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ କୁ ସଂଯୋଗ କରି ବରକୋଟ ଦେଇ ସୁନାବେଢା ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଓ ଦର୍ଲିପଡ଼ା,ସିଲେଟପାଣି, ବେଲରଦନା ଦେଇ ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମାକୁ ରାସ୍ତା ସଂଯୋଗ କରିଛି I ସଦା ସର୍ବଦା ସେହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାତାୟାତ ଲାଗି ରହିଛି । କାଦୁଅ ପଚ ପଚ ରାସ୍ତାରେ ଯାନବାହନ ଗୁଡିକ ଯାଉଥିବାରୁ ପାଖରେ ରହିଥିବା ଲୋକ ଉପରେ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ କାଦୁଅ ଝିଟିକି ପଡ଼ୁଛି । ଇଚ୍ଛାପୁର,ବିଶିପଡା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଗାଁ ବିଦ୍ୟାଲୟ ଓ ଜଡାମୁଣ୍ଡା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ସେହି କାଦୁଅ ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟାତ କରୁଛନ୍ତି । ଗାଁ ଲୋକେ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ କାଦୁଅ ରାସ୍ତା ରେ ଚାଳି ଚାଲି ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ପଡିଲେଣି । ଗ୍ରାମବାସୀ ଅନେକ ଥର ଫଚାୟତ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲିଖିତ ଓ ମୌଖିକ ଭାବରେ ଜଣାଇ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିନାହିଁ। ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ଏ ପ୍ରକାର ସ୍ଥିତି ଥାଇ ବର୍ଷା ଋତୁରେ ଅବସ୍ଥା କିପରି ହେଉ ଥିବ ଦେଖିଲେ ଜଣା ପଡିବ । ଏଥିପ୍ରତି ବିଭାଗୀୟ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଇ ରାସ୍ତା ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ଵରେ ଡ୍ରେନ ସୁବିଧା କରିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ରାଜ୍ୟ  
ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ପୁରୀ : ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ପୁରୀ ବଡ଼ଦେଉଳ ନିକଟରେ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜନ ହୋଇଯାଇଛି । ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମେଜର ଡ. କଳ୍ପନା ଦାଶଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଟି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଅଛି । ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଦେଖି ଆସି ଥିବା ଭକ୍ତ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ, ଦର୍ଶକ, ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ତଥା ସାଧାରଣ ଜନତାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ଦେବା ସହ ଦହି ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଓଅରଏସ ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଜଳଜୀରା ପାଣି, ଥଣ୍ଡା ପଣି ବଣ୍ଟନ କରିବା ସହ ବୃଦ୍ଧ, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଠିକ ଭାବରେ ନେଇ ଦର୍ଶନରେ ସହାୟକ ଭାବରେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଗଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇ ଛନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟା ଜନ ଗହଳିରେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା କରିବା ସହ ପାଣି ଛିଞ୍ଚନ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିଥିଲେ । ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିରନ୍ତର ଭାବରେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଦ୍ଵାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା । ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଡ଼. ବିକାଶ ପ୍ରସାଦ ଉପସ୍ଥିତରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସୁଚାରୁ ରୂପରେ ହୋଇଥିଲା ।କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ   23-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ବାଇକ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ   25-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଯୁବ କଳାକାରଙ୍କ ପରଲୋକ   25-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ବାଙ୍ଗାଲୋର ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ   25-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଶହେ ବର୍ଷରେ ଖଲିଆପାଲି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ,ପାଳିବ ଶତବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବ   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଆଦିବାସୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର : କିସ୍ ଆଦିବାସୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଜେପି ହୀନ ରାଜନୀତି ବନ୍ଦ କରୁ   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିଷଧର ସାପ ଦଂଶନରେ ସାପ ଧରାଳି ମୃତ‌   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ନାଇକେନ୍ପାଲି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ କ୍ଲବ୍ ଫୁଟ୍ ସଚେତନତା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସିନ୍ଧେକେଲାରେ ଡ଼.ଶ୍ୟାମାପ୍ରସାଦ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ବଳିଦାନ ଦିବସ   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ନିଷାନ୍ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ତୁଷୁରା, ବଲାଙ୍ଗିର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଦେଶପ୍ରେମ କବିତା ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଡାବୁଗାଁ ମୈଦଳପୁର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବି   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଛତ୍ରପୁର ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ସାଂସଦଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା   24-Jun-2024

You Might Also Like

  ରାଜ୍ୟ  

ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ପୁରୀ : ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ପୁରୀ ବଡ଼ଦେଉଳ ନିକଟରେ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜନ ହୋଇଯାଇଛି । ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମେଜର ଡ. କଳ୍ପନା ଦାଶଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଟି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଅଛି । ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଦେଖି ଆସି ଥିବା ଭକ୍ତ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ, ଦର୍ଶକ, ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ତଥା ସାଧାରଣ ଜନତାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ଦେବା ସହ ଦହି ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଓଅରଏସ ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଜଳଜୀରା ପାଣି, ଥଣ୍ଡା ପଣି ବଣ୍ଟନ କରିବା ସହ ବୃଦ୍ଧ, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଠିକ ଭାବରେ ନେଇ ଦର୍ଶନରେ ସହାୟକ ଭାବରେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଗଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇ ଛନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟା ଜନ ଗହଳିରେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା କରିବା ସହ ପାଣି ଛିଞ୍ଚନ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିଥିଲେ । ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିରନ୍ତର ଭାବରେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଦ୍ଵାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା । ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଡ଼. ବିକାଶ ପ୍ରସାଦ ଉପସ୍ଥିତରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସୁଚାରୁ ରୂପରେ ହୋଇଥିଲା ।କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ