-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 28th May 2024 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ପୁଣି ମଣିଷ ଖାଇଲା ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ , ହେଲପର ଆହତ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ   (28-May-2024)       ||      ଲୁପ୍ତ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଶଗଡ଼ ଗାଡି |   (28-May-2024)       ||      କନ୍ଧମାଳ : ଗରିବ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କ ସାରଥୀ ପ୍ରିହମ୍ ଚାରିଟେବୁଲ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁନା ଦିଗାଲ..ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ   (28-May-2024)       ||      ଟିଟିଲାଗଡ ଦୋକାନ ପୋଡ଼ି ଘଟଣା ରେ ଜଣେ ଗିରଫ    (28-May-2024)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଂଘ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ*- *ସମାଜ ରେ ମାନବ ବାଦ୍ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ*- ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି -   (28-May-2024)       ||      ଲାଲବାହିନୀର ବର୍ବର କାଣ୍ଡ: ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା   (27-May-2024)       ||      ଓଡିଶାରେ ଶାସନର ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ : ପୁରନ୍ଦର ମିଶ୍ର   (27-May-2024)       ||      ସ୍ୱର୍ଗୀୟା ବିନୋଦିନୀ ପାଣିଗ୍ରାହି ଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ସର୍ବତ ବଣ୍ଟନ   (27-May-2024)       ||      ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତି, ନାଚଗୀତରେ ଗୁଂଜରିତ ହେଲା ଆବୁଧାବି   (27-May-2024)       ||      ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଟଣାଗଡ଼ ରେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ଵେଷା ଠାକୁର   (27-May-2024)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷ ରୁ ୩ କ୍ଵିଣ୍ଟାଲ ୭୫ କେଜି ଗଂଜେଇ ଜବତ, ସୋନପୁର ପୋଲିସ୍ ର ବଡ ସଫଳତା   (27-May-2024)       ||      ୪୨ ମୌଜା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମାଟ୍ରିକ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ସମ୍ୱର୍ଦ୍ଧନା   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ; ଯୁକ୍ତଦୁଇ ବିଜ୍ଞାନରେ ୮୧.୧୫%,କଳାରେ ୭୭.୬୬% ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୭୦.୨୩% ପାସ   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଟ୍ରୀକପରୀକ୍ଷା ରେଜଲ୍ଟ,୯୪.୩୯% ପାହାର   (27-May-2024)       ||      ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନସାକାର ହେଉଛି... ମେଣ୍ଡା ହାଇସ୍କୁଲ ଓ ଏମବିଆର କଲେଜ ରେଜଲ୍ଟରେ ଝିଅଙ୍କ କମାଲ    (27-May-2024)       ||      ଡାବୁଗାଁ ମା ଗୃହରେ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ରହୁଛନ୍ତି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନେ   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା କଳାକାର ସମନ୍ୱୟ ସମିତିର ବୈଠକ,କଳାକାର ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବହେଳା ନେଇ ଉଦବେଗ    (27-May-2024)       ||      ଉଚ୍ଚନିଚ୍ଚ ପଥୁରିଆ ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ    (27-May-2024)       ||      ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାରେ ନର୍ଲା ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ ଶୁଭ ଦର୍ଶିନୀ ବେରୁକ ବ୍ଲକ ଟ୍ଟପର   (26-May-2024)       ||      ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ନ୍ୟାୟ ମୂର୍ତ୍ତୀ ଶ୍ରୀ ଚିତ୍ତ ରଞ୍ଜନ ଦାଶ ଙ୍କୁ ସୋନପୁର ଠାରେ ଭବ୍ୟ ସ୍ଵାଗତ   (26-May-2024)       ||     

HOME   ରାଜନୀତି

ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସର ଫୋକସରେ ପୌରାଞ୍ଚଳର ୩ନମ୍ବରୱାର୍ଡ

10-Apr-2024



ବାଲାଙ୍ଗୀର(ପ୍ରେରଣା ଖବର ): -ବଲାଙ୍ଗୀର ସଦର ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରର ବଲାଙ୍ଗୀର ପୌରାଞ୍ଚଳ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଞ୍ଚଳ । ପୌରାଞ୍ଚଳର ୩ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡକୁ ଏବେ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନରେ ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡିଦଳ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି । ଗତ ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହି ୱାର୍ଡରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥି ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥି ଅର୍କେଶନାରାୟଣ ସିଂଦେଓଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୯୦୦ଭୋଟ ଅଧିକ ପାଇଥିଲେ । ଫଳରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ପୌରାଞ୍ଚଳୌରେ କଂଗ୍ରେସର ଭୋଟ ବଢିଥିଲା । ସେହିପରି ଗତ ପୌରନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର କାଉନସିଲର ରଜନୀ ବନଛୋର ମଧ୍ୟ ବିଜେଡି କାଉନସିଲରଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ଭୋଟ ଅଧିକ ପାଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିଜେଡିର ପୌରଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଲିକା ସାହୁ ଏହି ୱାର୍ଡରୁ ୭୦ଟି ଅଧିକ ଭୋଟ ପାଇଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ କଂଗ୍ରେସଦଳର ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଥିଲା । ନିଜର ପଲା ଭାରି ରଖିବାକୁ ଏବେ କଂଗ୍ରେସଦଳର ପ୍ରାର୍ଥି ସମରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରାର୍ଥି ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ରାଜପରିବାରର ଅନୁଗତ ଥିବା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଜେଡି କାଉନସିଲର ଉପେନ ଦୀପଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ସପକ୍ଷରେ ନେଇଛି । ଗତକାଲି ୩ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ ହୋଇଥିବା କଂଗ୍ରେସ ବୈଠକରେ ଉପେନ ଦୀପଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦାନ କରାଯାଇଛି । ଫଳରେ ଏହି ୱାର୍ଡରେ କଂଗ୍ରେସ ମଜବୁତ ହେବ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସଦଳ କହିଛି । ସେପଟେ ବିଜେଡିଦଳ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ତରିକା ଆପଣେଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁମାନେ କଂଗ୍ରେସଦଳରେ ଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଣି ବିଜେଡିଦଳରେ ସାମିଲ କରାଇଛନ୍ତି । ସୋମବାର ଦିନ ଶୈଳଶ୍ରୀ ପ୍ୟାଲେସଠାରେ ହୋଇଥିବା ବିଜେଡିର ଏକ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବରେ ପ୍ରାୟ ୫୦ଜଣ ଯୁବକ ଆସି କଳିକେଶନାରାୟଣ ସିଂଦେଓଙ୍କଠାରେ ବିଜେଡିଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଶୁଣାଯାଉଛି ଗତ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଉପେନ ଦୀପ

ବିଜେଡିଦଳରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧିଦଳ ସହ ହାତ ମିଳାଇଥିଲେ । ଯାହା ପାଇଁ ବିଜେଡିଦଳ ସେଠାରେ ବହୁତ କମ ଭୋଟ ପାଇଲା । ଏହାପରେ ପରେ ଉପେନ ଦୀପ ବିଜେଡିଦଳ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ କରିଥିଲେ । ଗତ ପୌରନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଉପେନ ବିଜେଡିଛାଡି ଭାଜପାଦଳରୁ କାଉନସିଲର ପ୍ରାର୍ଥି ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଅଲ୍ପ ଭୋଟ ପାଇ ହାରିଯାଇଥିଲେ । ଚଳିତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏବେ ସେ କଂଗ୍ରେସଦଳରେ ଯୋଗଦେଇ ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ବିକାଶମୂଳକ କାମରେ ସହଭାଗୀ ହେବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିଜେଡିଦଳ କହିଛି ଯେ,ଉପେନଙ୍କୁ ଥିବା ଓ ଯିବା ମଧ୍ୟରେ ବିଜେଡିକୁ କୌଣସି ଫରକ ପଡିବନି । ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡିଦଳ ଏହି ୱାର୍ଡରେ ନିଶ୍ଚୟ ଅଧିକ ଭୋଟ ପାଇବ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରକାଶ୍ୟ ଯେ,୩ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର୍ ହେଉଛି ଏକ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଓ ଦଳିତ ବହୁଳ ଅଞ୍ଚଳ । ପ୍ରାୟ ୩୨୦୦ ଭୋଟ ଥିବା ଏହି ୱାର୍ଡରେ ପ୍ରାୟ ୨୫୦୦ ଭୋଟ ପୁଲିଂ ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ ସେଥିରୁ ସିଂଘଭାଗ ଭୋଟ ହାତେଇବାକୁ ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସଦଳ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛନ୍ତି ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ପୁଣି ମଣିଷ ଖାଇଲା ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ , ହେଲପର ଆହତ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲୁପ୍ତ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଶଗଡ଼ ଗାଡି |   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
କନ୍ଧମାଳ : ଗରିବ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କ ସାରଥୀ ପ୍ରିହମ୍ ଚାରିଟେବୁଲ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁନା ଦିଗାଲ..ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ   28-May-2024
  ଅପରାଧ  
ଟିଟିଲାଗଡ ଦୋକାନ ପୋଡ଼ି ଘଟଣା ରେ ଜଣେ ଗିରଫ   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଂଘ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ*- *ସମାଜ ରେ ମାନବ ବାଦ୍ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ*- ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି -   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲାଲବାହିନୀର ବର୍ବର କାଣ୍ଡ: ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା   27-May-2024
  ରାଜନୀତି  
ଓଡିଶାରେ ଶାସନର ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ : ପୁରନ୍ଦର ମିଶ୍ର   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସ୍ୱର୍ଗୀୟା ବିନୋଦିନୀ ପାଣିଗ୍ରାହି ଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ସର୍ବତ ବଣ୍ଟନ   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତି, ନାଚଗୀତରେ ଗୁଂଜରିତ ହେଲା ଆବୁଧାବି   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଟଣାଗଡ଼ ରେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ଵେଷା ଠାକୁର   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷ ରୁ ୩ କ୍ଵିଣ୍ଟାଲ ୭୫ କେଜି ଗଂଜେଇ ଜବତ, ସୋନପୁର ପୋଲିସ୍ ର ବଡ ସଫଳତା   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
୪୨ ମୌଜା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମାଟ୍ରିକ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ସମ୍ୱର୍ଦ୍ଧନା   27-May-2024

You Might Also Like