-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 28th May 2024 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ପୁଣି ମଣିଷ ଖାଇଲା ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ , ହେଲପର ଆହତ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ   (28-May-2024)       ||      ଲୁପ୍ତ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଶଗଡ଼ ଗାଡି |   (28-May-2024)       ||      କନ୍ଧମାଳ : ଗରିବ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କ ସାରଥୀ ପ୍ରିହମ୍ ଚାରିଟେବୁଲ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁନା ଦିଗାଲ..ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ   (28-May-2024)       ||      ଟିଟିଲାଗଡ ଦୋକାନ ପୋଡ଼ି ଘଟଣା ରେ ଜଣେ ଗିରଫ    (28-May-2024)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଂଘ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ*- *ସମାଜ ରେ ମାନବ ବାଦ୍ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ*- ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି -   (28-May-2024)       ||      ଲାଲବାହିନୀର ବର୍ବର କାଣ୍ଡ: ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା   (27-May-2024)       ||      ଓଡିଶାରେ ଶାସନର ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ : ପୁରନ୍ଦର ମିଶ୍ର   (27-May-2024)       ||      ସ୍ୱର୍ଗୀୟା ବିନୋଦିନୀ ପାଣିଗ୍ରାହି ଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ସର୍ବତ ବଣ୍ଟନ   (27-May-2024)       ||      ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତି, ନାଚଗୀତରେ ଗୁଂଜରିତ ହେଲା ଆବୁଧାବି   (27-May-2024)       ||      ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଟଣାଗଡ଼ ରେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ଵେଷା ଠାକୁର   (27-May-2024)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷ ରୁ ୩ କ୍ଵିଣ୍ଟାଲ ୭୫ କେଜି ଗଂଜେଇ ଜବତ, ସୋନପୁର ପୋଲିସ୍ ର ବଡ ସଫଳତା   (27-May-2024)       ||      ୪୨ ମୌଜା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମାଟ୍ରିକ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ସମ୍ୱର୍ଦ୍ଧନା   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ; ଯୁକ୍ତଦୁଇ ବିଜ୍ଞାନରେ ୮୧.୧୫%,କଳାରେ ୭୭.୬୬% ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୭୦.୨୩% ପାସ   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଟ୍ରୀକପରୀକ୍ଷା ରେଜଲ୍ଟ,୯୪.୩୯% ପାହାର   (27-May-2024)       ||      ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନସାକାର ହେଉଛି... ମେଣ୍ଡା ହାଇସ୍କୁଲ ଓ ଏମବିଆର କଲେଜ ରେଜଲ୍ଟରେ ଝିଅଙ୍କ କମାଲ    (27-May-2024)       ||      ଡାବୁଗାଁ ମା ଗୃହରେ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ରହୁଛନ୍ତି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନେ   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା କଳାକାର ସମନ୍ୱୟ ସମିତିର ବୈଠକ,କଳାକାର ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବହେଳା ନେଇ ଉଦବେଗ    (27-May-2024)       ||      ଉଚ୍ଚନିଚ୍ଚ ପଥୁରିଆ ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ    (27-May-2024)       ||      ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାରେ ନର୍ଲା ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ ଶୁଭ ଦର୍ଶିନୀ ବେରୁକ ବ୍ଲକ ଟ୍ଟପର   (26-May-2024)       ||      ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ନ୍ୟାୟ ମୂର୍ତ୍ତୀ ଶ୍ରୀ ଚିତ୍ତ ରଞ୍ଜନ ଦାଶ ଙ୍କୁ ସୋନପୁର ଠାରେ ଭବ୍ୟ ସ୍ଵାଗତ   (26-May-2024)       ||     

HOME   ରାଜନୀତି

ତରଭାର ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସହିତ ସାଂସଦ ଓ ବିଧାୟକ ପ୍ରାଥୀ ଙ୍କ ଆଲୋଚନା, ପ୍ରାଥୀଙ୍କୁ ଆଶିର୍ବାଦ କରନ୍ତୁ-ସାଂସଦ ସଂଗୀତ ସିଂଦେଓ 

08-Apr-2024



ତରଭା(କପିଳାସ ସେଠ): ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବା ବେଳେ କର୍ମୀ, ନେତା, ସାଂସଦ, ବିଧାୟକ ପ୍ରାଥୀ ତଳ ସ୍ତର ମତଦାତା, ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସହିତ ସଂପର୍କ ରଖିବା ସହିତ ଆଲୋଚନା ଓ ପରାମର୍ଶ ନେବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି I ବଲାଙ୍ଗୀର ସାଂସଦ ତଥା ବିଜେପି ଲୋକସଭା ପ୍ରାଥୀ ସଂଗୀତ କୁମାରୀ ସିଂଦେଓ ଏବଂ ସୋନପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରାଥୀ ପ୍ରମୋଦ ମହାପାତ୍ର ଆଜି (ସୋମବାର)ତରଭା  ଆସି ସହର ର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତି, ବ୍ୟବସାୟୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ  I ଏହା ପରେ ଦିନ ୧ ଟା ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା I  କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଯୋଜନା ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିବା ସହ ସାଂସଦ ଓ ବିଧାୟକ ପ୍ରାଥୀଙ୍କୁ ଆଶିର୍ବାଦ କରିବାକୁ ସାଂସଦ ସଂଗୀତ ସିଂଦେଓ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ I ରାଜ୍ୟରେ ଆମକୁ ପରୀକ୍ଷା କରନ୍ତୁ, ଆମକୁ ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ  I ଥରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆବଶ୍ୟକ I ଖୋର୍ଦ୍ଧା -ବଲାଙ୍ଗୀର କାର୍ଯ୍ୟ ତୁରାନ୍ୱିତ କରିବା ସହ ସୋନପୁର ପ୍ରୟାନ୍ତ ୪ଗୋଟି ରେଳ ର ଚଳାଚଳ କରାଯାଇଛି I ଏହା ସହ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇ ଥିଲା I ତରଭା ଥରେ ତରଭା  ରୋଡ଼ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ, ତରଭା ସବଡ଼ିଭିଜନଏବଂ ରେଷ୍ଟ ହାଉସ, ଜିଲ୍ଲା ରେ ଥିବା ଜେ.ଏନ. ଭି.ରେ ଆବଶ୍ୟକ ମୁତାବକ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ  ନେଇ ଦାବୀ ଉଠି ଥିଲା  I ଆବଶ୍ୟକ ମୁତାବକ ଜିଲ୍ଲା ର ଉନ୍ନତି ଦରକାର, ଆମକୁ ପିଲା ମାନଙ୍କର ସୁବିଧା, ସୁଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି  I ବୁଲୁ ରିଭୋଲେସନ କାର୍ଯ୍ୟ କାରି କରାଯାଇ କୌଣସି ଜମି ଜଳ ସୋଚନ ନ ହୋଇ ରହିବ ନାହିଁ  I  ଜଳ ସୋଚନ କୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବା ସହ ଫୁଟ ପ୍ରସେସିଙ୍ଗ ୟୁନିଟ କରାଯିଵା ନେଇମତ ରହିଥିଲା  (ଆଲୋଚନା ହୋଇ ଥିଲା) ତରଭା ଡ୍ରାଇଭର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ସାଂସଦଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି

ଆକର୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା i ପରିବର୍ତ୍ତନ ନେଇ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ରହିବ ବୋଲି ମତ ରହିଥିଲା I   ତରଭା ସଂଘ  ଓକିଲ ସଂଘରୁ ସୁଭିଜ୍ଞ ଦରୱାନ, ସାନନ୍ଦ ବିହାରୀ ମହାପାତ୍ର, ହନୁମାନ ମିଶ୍ର, ତରଭା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ସଭାପତି ଅଶୋକ ସାହୁ, କପିଳାସ ସେଠ, ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀ ସାହୁ, ଅକ୍ଷୟ ବାଘଙ୍କ ସମେତ ବ୍ଲକ  ବିଜେପି ର ବରିଷ୍ଟ ନେତା ରାମନାରାୟଣ ବେଜ,ରାଜକିଶୋର ମେଣ୍ଡଳୀ, କଲ୍ୟାଣ ନାଏକ, ମୁଚୁରାମ ମେଣ୍ଡଳୀ, ଭବାନୀ ପଣ୍ଡା, ସୁବାସ ସାହୁ, ଫଲଗୁନି କର୍ଣ୍ଣ, ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ମହାକୁର, ଙ୍କ ସମେତ ବିଜେପି କର୍ମୀ, ମହିଳା, ମାହେଶ୍ୱରୀ ସଂଗଠନ ର ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମେହେର,, ଯୁବ ଗୋଷ୍ଟି, ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି, ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଆଲୋଚନାରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ  I 


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ପୁଣି ମଣିଷ ଖାଇଲା ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ , ହେଲପର ଆହତ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲୁପ୍ତ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଶଗଡ଼ ଗାଡି |   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
କନ୍ଧମାଳ : ଗରିବ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କ ସାରଥୀ ପ୍ରିହମ୍ ଚାରିଟେବୁଲ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁନା ଦିଗାଲ..ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ   28-May-2024
  ଅପରାଧ  
ଟିଟିଲାଗଡ ଦୋକାନ ପୋଡ଼ି ଘଟଣା ରେ ଜଣେ ଗିରଫ   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଂଘ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ*- *ସମାଜ ରେ ମାନବ ବାଦ୍ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ*- ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି -   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲାଲବାହିନୀର ବର୍ବର କାଣ୍ଡ: ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା   27-May-2024
  ରାଜନୀତି  
ଓଡିଶାରେ ଶାସନର ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ : ପୁରନ୍ଦର ମିଶ୍ର   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସ୍ୱର୍ଗୀୟା ବିନୋଦିନୀ ପାଣିଗ୍ରାହି ଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ସର୍ବତ ବଣ୍ଟନ   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତି, ନାଚଗୀତରେ ଗୁଂଜରିତ ହେଲା ଆବୁଧାବି   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଟଣାଗଡ଼ ରେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ଵେଷା ଠାକୁର   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷ ରୁ ୩ କ୍ଵିଣ୍ଟାଲ ୭୫ କେଜି ଗଂଜେଇ ଜବତ, ସୋନପୁର ପୋଲିସ୍ ର ବଡ ସଫଳତା   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
୪୨ ମୌଜା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମାଟ୍ରିକ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ସମ୍ୱର୍ଦ୍ଧନା   27-May-2024

You Might Also Like