-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 28th May 2024 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ପୁଣି ମଣିଷ ଖାଇଲା ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ , ହେଲପର ଆହତ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ   (28-May-2024)       ||      ଲୁପ୍ତ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଶଗଡ଼ ଗାଡି |   (28-May-2024)       ||      କନ୍ଧମାଳ : ଗରିବ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କ ସାରଥୀ ପ୍ରିହମ୍ ଚାରିଟେବୁଲ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁନା ଦିଗାଲ..ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ   (28-May-2024)       ||      ଟିଟିଲାଗଡ ଦୋକାନ ପୋଡ଼ି ଘଟଣା ରେ ଜଣେ ଗିରଫ    (28-May-2024)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଂଘ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ*- *ସମାଜ ରେ ମାନବ ବାଦ୍ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ*- ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି -   (28-May-2024)       ||      ଲାଲବାହିନୀର ବର୍ବର କାଣ୍ଡ: ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା   (27-May-2024)       ||      ଓଡିଶାରେ ଶାସନର ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ : ପୁରନ୍ଦର ମିଶ୍ର   (27-May-2024)       ||      ସ୍ୱର୍ଗୀୟା ବିନୋଦିନୀ ପାଣିଗ୍ରାହି ଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ସର୍ବତ ବଣ୍ଟନ   (27-May-2024)       ||      ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତି, ନାଚଗୀତରେ ଗୁଂଜରିତ ହେଲା ଆବୁଧାବି   (27-May-2024)       ||      ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଟଣାଗଡ଼ ରେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ଵେଷା ଠାକୁର   (27-May-2024)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷ ରୁ ୩ କ୍ଵିଣ୍ଟାଲ ୭୫ କେଜି ଗଂଜେଇ ଜବତ, ସୋନପୁର ପୋଲିସ୍ ର ବଡ ସଫଳତା   (27-May-2024)       ||      ୪୨ ମୌଜା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମାଟ୍ରିକ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ସମ୍ୱର୍ଦ୍ଧନା   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ; ଯୁକ୍ତଦୁଇ ବିଜ୍ଞାନରେ ୮୧.୧୫%,କଳାରେ ୭୭.୬୬% ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୭୦.୨୩% ପାସ   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଟ୍ରୀକପରୀକ୍ଷା ରେଜଲ୍ଟ,୯୪.୩୯% ପାହାର   (27-May-2024)       ||      ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନସାକାର ହେଉଛି... ମେଣ୍ଡା ହାଇସ୍କୁଲ ଓ ଏମବିଆର କଲେଜ ରେଜଲ୍ଟରେ ଝିଅଙ୍କ କମାଲ    (27-May-2024)       ||      ଡାବୁଗାଁ ମା ଗୃହରେ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ରହୁଛନ୍ତି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନେ   (27-May-2024)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା କଳାକାର ସମନ୍ୱୟ ସମିତିର ବୈଠକ,କଳାକାର ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବହେଳା ନେଇ ଉଦବେଗ    (27-May-2024)       ||      ଉଚ୍ଚନିଚ୍ଚ ପଥୁରିଆ ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ    (27-May-2024)       ||      ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାରେ ନର୍ଲା ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ ଶୁଭ ଦର୍ଶିନୀ ବେରୁକ ବ୍ଲକ ଟ୍ଟପର   (26-May-2024)       ||      ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ନ୍ୟାୟ ମୂର୍ତ୍ତୀ ଶ୍ରୀ ଚିତ୍ତ ରଞ୍ଜନ ଦାଶ ଙ୍କୁ ସୋନପୁର ଠାରେ ଭବ୍ୟ ସ୍ଵାଗତ   (26-May-2024)       ||     

HOME   ଅପରାଧ

ପର୍ବତାରୋହିଣୀ ଯୁବତୀ ସହ ମିଶି ରିଲ୍ କରୁଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀହତ୍ୟା ଷଡଯନ୍ତ୍ର  ? ସନ୍ଦେହରେ ହୋମ୍ ଗାର୍ଡ , କନେଷ୍ଟବଳ , ପୁଲିସ୍ , ନେତା ଓ ଡାକ୍ତର  

04-Jan-2024



'ମୋ' ସରକାର' ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଶିକ୍ଷକ ମୃତ୍ୟୁମାମଲା  


ସୋନପୁର: ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଥାନା ହିକୁଡି ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ କେଶଲପୁରା ଗ୍ରାମର ଶିକ୍ଷକ ଲୋକନାଥ ନାଏକ ( ୩୮ ) ଙ୍କର ସନ୍ଦେହଜନକ ଅପମୃତ୍ଯୁ ମାମଲାଟିର ଅଧିକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିମନ୍ତେ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ 'ମୋ' ସରକାର' ସମେତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ, ସମ୍ବଲପୁର ପୁଲିସ୍ ଆଇଜି, ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଏସ୍ ପି  ଓ ସୋନପୁର ଥାନାର ଆଇ ଆଇଜିଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି । ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରେ ସୋନପୁର - ସମ୍ବଲପୁର ରାସ୍ତାର ମହାନଦୀ ବିଜୁସେତୁ ନିକଟସ୍ଥ ନଦୀଶଯ୍ୟାର ବେକେ ପ୍ରାୟ ପାଣିଖାଲରୁ ଉକ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭାସୁଥିବା ମୃତଦେହ ସୋନପୁର ଥାନାପୁଲିସ୍ ଉଦ୍ଧାର କଲାପରେ ଖବରପାଇ ପରିବାର ଲୋକେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ତିନି ଘଣ୍ଟାକାଳ ସେତୁ ପାଖରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯାଇ ପୁଲିସ୍ ଓ ପ୍ରଶାସନର ସଠିକ୍ ତଦନ୍ତର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ହଟିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ୍ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲାପରେ କିଛି ଜଣାଯିବ କୁହାଯାଇ ପ୍ରାୟ ମାସେ ପାଖାପାଖି ଅହେତୁକ କାଳକ୍ଷେପଣ କରାଯାଇ ଗତ ମାସ ୧୨ ତାରିଖରେ ସୋନପୁର ଥାନାପୁଲିସ୍ ତରଫରୁ ଏହା ମିଳିଥିଲା । ତେବେ ଏଥିରେ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଉଲ୍ଲେଖ ନଥିବା ସହିତ ଭିସେରା ପଠାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲେ ହେଁ  ଅଦ୍ୟାବଧି ତାହା ପଠାଇବାରେ ପୁଲିସ୍ ଅହେତୁକ କାଳକ୍ଷେପଣ କରି ଆସୁଥିବାରୁ ଆହୁରି ସନ୍ଦେହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏହା ସହିତ ଆହୁରି କେତେକ ପାରିପାର୍ଶ୍ବିକ ଘଟଣାକ୍ରମ ସହିତ କେତେକ

ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଓ ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟକୁ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହେବାରୁ ଏହାର ଅଧିକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିମନ୍ତେ ଦାବି କରାଯାଇଛି ।

ଅଭିଯୋଗରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲାର ବୀରମହାରାଜପୁର ଥାନା ହିକୁଡି ଫାଣ୍ଡିର କେଶଲପୁରା ଗ୍ରାମର ଶିକ୍ଷକ ଲୋକନାଥ ନାଏକଙ୍କ ସହ ୨୦୧୦ ରେ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଡଭଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଦୋବାହାଲ, ବରାହମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ବିଶ୍ବସୁନ୍ଦରୀ ବାଘଙ୍କ ସହିତ ପାରମ୍ପରିକ ରୀତିରେ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ପୁଅ (୫)ଓ ଝିଅ (୩) ଅଛନ୍ତି ।  ସାନଝିଅଟି ଏକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ହୋଇଥିବାରୁ ପତ୍ନୀ ମଝିରେ ପ୍ରାୟ ୩ ବର୍ଷକାଳ ତା'ର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ରହୁଥିଲେ ଓ ସ୍ବାମୀ ସେଠାକୁ ଯାଆଆସ କରୁଥିଲେ । ତେବେ ପତ୍ନୀ କିଛିଟା ଅଭିନୟ ପ୍ରତି ଋଚି ରଖିଥିବା ସହିତ ରିଲ୍ ଇତ୍ୟାଦି କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଜଣେ ଝିଆରୀ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲାର ଲିପିକା ସେଠ୍, ଯିଏ କି ଜଣେ ପର୍ବତାରୋହିଣୀ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ମଧ୍ୟ ବରାବର ସମ୍ପର୍କରେ ରହି ଆସିଛନ୍ତି । ତେବେ କୌଣସି କାରଣରୁ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ମନୋମାଳିନ୍ୟ ରହିଆସିଥିଲା ଓ ସେମାନେ ଅଲଗା ଅଲଗା ରହୁଥିଲେ ।  ତା'ପରେ ସେ ସୋନପୁରକୁ ଆସି ଝିଆରୀ ସହ ଭଡାଘରେ ରହିଲେ । ମଝିରେ ମଝିରେ ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଝଗଡା ଥାନାପୁଲିସ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।  ଶେଷରେ ଉକ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ସଖୀସେଣ୍ଟରରେ ରହୁଥିବା ପତ୍ନୀଙ୍କୁ  ଘରକୁ ନେଇଥିଲେ ଓ ମୃତ୍ୟୁର ଦୁଇମାସ ପୂର୍ବରୁ ପତ୍ନୀ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଘରୁ ମଟରସାଇକଲରେ ଲୁଚିକରି ପଳାଇ ଆସିଥିଲେ ।  ତେବେ ସୋନପୁରରେ ପତ୍ନୀ ବିଶ୍ବସୁନ୍ଦରୀ ବାଘ ତାଙ୍କ ଉକ୍ତ ଝିଆରୀ ଲିପିକା ସେଠ୍ ଓ ଲିପିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ସୁବଳୟାର ବୀରମହାରାଜପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାର ଜଣେ ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର ଥିବା ଅମିତ କୁମାର ମୁଦୁଲିଙ୍କ ସହ ବାରମ୍ବାର ସ୍ଥାନୀୟ ହିକୁଡି ଫାଣ୍ଡିରେ ଉକ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସୁଥିଲେ ।  ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଚକ୍ରଧର ବାରଲେବଡିଆ ଥିଲେ ହେଁ, ସେଠାରେ ଦୀର୍ଘ ପ୍ରାୟ ଦଶବର୍ଷ ଧରି ରହିଥିବା ଜଣେ ହୋମ୍ ଗାର୍ଡଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଆସିଥିବା ସହିତ ସେ ମୃତ୍ୟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଉପରେ ଫୋନ୍ ରେ ବାରମ୍ବାର ଚାପ ପକାଇ ଆସୁଥିଲେ । ଉକ୍ତ ହୋମ୍ ଗାର୍ଡଙ୍କ ସହିତ ଫାଣ୍ଡିର ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଳ ମଧ୍ୟ ଏହି ଚାପ ପକାଉଥିବାର ଅଭିଯୋଗରୁ ପ୍ରକାଶ ।  ମୃତ୍ୟୁର ପୂର୍ବଦିନ ହିକୁଡି ଫାଣ୍ଡିରେ ଏହି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ବିବାଦର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଉକ୍ତ ହୋମ୍ ଗାର୍ଡ ଡେଟ୍ ଦେଇଥିବା ପ୍ରକାଶ ।  ତେଣୁ ଶିକ୍ଷକ ଜଣକ ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୨ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୭ଟା ବେଳେ କାହାର ଫୋନ୍ ପାଇ ଏକାକୀ ବାଇକ୍ ନେଇ ଘରୁ ହିକୁଡି ଆଡକୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ ଓ ପରଦିନ ତାଙ୍କର ମୃତଦେହ ନଦୀର ପାଣିଖାଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ଏଣୁ ସମ୍ଭବତଃ ହିକୁଡି ଫାଣ୍ଡିର ଉକ୍ତ ହୋମ୍ ଗାର୍ଡ, ଉକ୍ତ କନେଷ୍ଟବଳ ଓ  ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପତ୍ନୀ, ଝିଆରୀ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଉକ୍ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ତାଙ୍କୁ ରାଗିଂ ପରି କୌଣସି ନିର୍ଯାତନା ବା ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ସେତୁ ଆରପଟକୁ ଧରିନେଇ ଜୋର୍ ଜବରଦସ୍ତ ମଦ ପିଆଇଦେଇ ପାଣିଖାଲରେ ଠେଲି ଦେଇଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରଲୋକେ ସନ୍ଦେହ କରୁଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ମୃତଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ଝିଆରୀ ଲିପିକା ସେଠ୍ ଏହା ଏକ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଓ ଏଥିରେ ଉକ୍ତ ଫାଣ୍ଡିର ହୋମ୍ ଗାର୍ଡ, କନେଷ୍ଟବଳ ଓ ଗ୍ରାମର ଜଣେ କୁଜିନେତାଙ୍କର
ହାତ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଜଣେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଡା. କୃତ୍ତିବାସ ସୁବୁଦ୍ଧିଙ୍କ ଦ୍ବାରା କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ହତ୍ୟା ବା ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଚିହ୍ନବର୍ଣ୍ଣ ନଥିବା ସହିତ ଭିସେରା ପଠାଯିବାକୁ ନମୁନା ରଖାଯାଇ ମତ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖାଯାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ । ତେବେ ତଦନ୍ତକାରୀ ପୁଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ ଲମ୍ବୋଦର ଡାଙ୍ଗଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ,  ଡାକ୍ତର ଏହା ଶ୍ବାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ମଦ ପିଇଦେଇ ପାଣିପାଖର ପଥର ଉପରେ ବସିଥିଲାବେଳେ ଅନ୍ଧାରରେ ପାଣିରେ ପଡିଯାଇ ସେ ଆଉ ଉଠିପାରି ନଥିବେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏଭଳି ଏକ  ସଂଯୋଗର କାଳ୍ପନିକ କାହାଣୀକୁ ପରିବାରଲୋକେ କି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ମାନି ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

ଏଥିରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଏହା ଯେ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରୁଥିବା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମୃତ୍ୟୁର ମାତ୍ର ଅଳ୍ପ କେଇଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବର ମୃତଶିକ୍ଷକଙ୍କର ଏକ ଭଏସ୍ ରେକର୍ଡ ମିଳିଛି । ସେଥିରେ ଉଭୟ ପରିବାରରଲୋକ ଓ ପତ୍ନୀ ଓ ଝିଆରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମୃତକ ଜଣକ ଜୀବନରେ କେବେ ମଦ ବା ନିଶାସେବନ କରୁ ନଥିବା ଦୃଢଭାବେ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଉଥିଲେ ହେଁ, ମଦପିଇ ମାତାଲ୍ ହେଲା ପରି ଅସ୍ବାଭାବିକ ସ୍ବରରେ କନ୍ଦାକଟା କରୁଥିବା ସହିତ ସନ୍ଦେହଜନକ କଣ୍ଠସ୍ବର ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି । ଯାହାକୁ ପରିବାରର ଲୋକେ ଏହା ତାଙ୍କୁ କେହି କେହି ମାରୁଥିବାର ସ୍ବରଶବ୍ଦ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ମୃତକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶଳା ମାରିବାର ଧମକଚମକ ଦେଇଥିବାର ଆଉ ଏକ ଭଏସ୍ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ତିମ କଣ୍ଠସ୍ବରର ତାଙ୍କର ଉକ୍ତ ମୋବାଇଲ୍ ଟିର ପତ୍ତା ମିଳୁ ନଥିଲେ ହେଁ , ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାରର ପରଦିନ ଏହି ମୋବାଇଲ୍ ଟି ଅନ୍ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲାଟି ସୋନପୁର ଥାନାର ତଦନ୍ତାଧୀନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବୀରମହାରାଜପୁର ଥାନା ହିକୁଡି ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଚକ୍ରଧର ବାରଲେବଡିଆ ଓ ଉକ୍ତ ସାହୁ କନେଷ୍ଟବଳ ଗତମାସ ୯ ତାରିଖ ରାତିରେ କେଶଲପୁରା ଯାଇ ତାଙ୍କ ଘରଲୋକଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ମୋବାଇଲ୍ ଟି କାହାର ବୋଲି ଏକ ନମ୍ବର କାଗଜରେ ଟିପି ନେଇ।ପଚାରିବା ସହିତ ଏହା ଘୋଡାଧାରର ମୌନାବତୀ ବାଗ ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ଝିଅପାଖରେ ଅଛି ବୋଲି ଭ୍ରମିତ କରିବାର କାରଣ ଜଣାପଡିପାରି ନାହିଁ । ଏକଥା ସୋନପୁର ଥାନାର ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଡାଙ୍ଗବାବୁଙ୍କୁ କହିବାରୁ ସେ ପଚାରିଥିଲେ ଓ ହିକୁଡି ଫାଣ୍ଡିଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ କଥାଟିକୁ ମାନି ନଥିଲେ । ଏଣୁ ଏହା ସନ୍ଦେହକୁ ଆହୁରି ଦୃଢୀଭୂତ କରୁଛି ।  ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ଏହି ମାମଲାରେ ପତ୍ନୀଙ୍କର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ରହିଥିବାବେଳେ  ଉକ୍ତ ପର୍ବତାରୋହିଣୀ ଝିଆରୀ ଜଣକ ସର୍ବଦା ମାତ୍ରାଧିକ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ଅଦ୍ୟାବଧି ମୃତକର ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ପୁଲିସ୍  ସୋନପୁର ସ୍ବାଧାରଗୃହରେ ରଖିଥିବା ସହ ସେମାନଙ୍କର ପିଲାଦୁଇଟି ତାଙ୍କ ଘରେ ରହିଛନ୍ତି । କିଛିଦିନତଳେ ଅଧରାତିରେ ଏକ ଚାରିଚକିଆ ଗାଡିରେ କେତେକ ଅଜଣାଲୋକ କେଶଲପୁରା ଯାଇ ତାଙ୍କ କବାଟ ପିଟିଥିବା ସେମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନା , ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ଏସପିଙ୍କୁ ଅବଗତ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ । ତେବେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସ୍ବାଧାରଗୃହରେ ସବକ ନରହି ବାପଘର ବା ଅନ୍ୟତ୍ର ଝିଆରୀ ସହ ପଳାଇ ବୁଲୁଥିବାର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହି ସବୁ କାରଣରୁ ଏହା ଏକ ହତ୍ୟାଷଡଯନ୍ତ୍ର ଓ ଏଥିରେ ବହୁଲୋକ ମିଶିଥିବାର ସନ୍ଦେହ କରି ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ 'ମୋ ସରକାର' ବା ଫାଇଭ୍- ଟି , ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ , ସମ୍ବଲପୁର ଆଇଜି , ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଏସ୍ ପି ଓ ସୋନପୁର ଥାନା ଆଇ ଆଇସିଙ୍କୁ  ଅଭିଯୁକ୍ତ ସନ୍ଦେହକରାଯାଇ ହିକୁଡି ଫାଣ୍ଡିର ହୋମ୍ ଗାର୍ଡ ଅକ୍ଷୟ ପାଢୀ, କନେଷ୍ଟବଳ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ

ଚକ୍ରଧର ବାରଲେବଡିଆ ବୀରମହାରାଜପୁରର ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର ଅମିତ କୁମାର ମୁଦୁଲି, ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦକାରୀ ଡାକ୍ତର, ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ  ପତ୍ନୀ ବିଶ୍ବସୁନ୍ଦରୀ ବାଗ, ଝିଆରୀ ଲିପିକା ସେଠ, ପତ୍ନୀଙ୍କ ଭାଇ ଦୀପକ ବାଗ ଓ କେଶଲପୁରାର ଜଣେ ରାଜନୈତିକ ନେତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ । ପ୍ରକାଶ ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତକାଲି ଭିସେରା ପଠାଯିବାକୁ ଏସପିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପୂର୍ବକ ଏବେ ସୋନପୁର ଥାନାରୁ ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହଠାତ୍ ତରଭାଥାନାକୁ ବଦଳି କରିଦିଆଯାଇଛି । ସୋନପୁର ପୁଲିସ୍ ରେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ହୋମ୍ ଗାର୍ଡଙ୍କ ଭୂମିକା ବିବାଦୀୟ ରହି ଆସିଛି ଓ ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ଶିକ୍ଷକ।ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାଟି ଏକ ସନ୍ଦେହଜନକ ହତ୍ୟା ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଓ ଏଥିରେ ଉପରୋକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଜଡିତ ରହିଥିବା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ପୁଣି ମଣିଷ ଖାଇଲା ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ , ହେଲପର ଆହତ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲୁପ୍ତ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଶଗଡ଼ ଗାଡି |   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
କନ୍ଧମାଳ : ଗରିବ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କ ସାରଥୀ ପ୍ରିହମ୍ ଚାରିଟେବୁଲ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁନା ଦିଗାଲ..ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ   28-May-2024
  ଅପରାଧ  
ଟିଟିଲାଗଡ ଦୋକାନ ପୋଡ଼ି ଘଟଣା ରେ ଜଣେ ଗିରଫ   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଂଘ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ*- *ସମାଜ ରେ ମାନବ ବାଦ୍ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ*- ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି -   28-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲାଲବାହିନୀର ବର୍ବର କାଣ୍ଡ: ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା   27-May-2024
  ରାଜନୀତି  
ଓଡିଶାରେ ଶାସନର ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ : ପୁରନ୍ଦର ମିଶ୍ର   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସ୍ୱର୍ଗୀୟା ବିନୋଦିନୀ ପାଣିଗ୍ରାହି ଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ସର୍ବତ ବଣ୍ଟନ   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତି, ନାଚଗୀତରେ ଗୁଂଜରିତ ହେଲା ଆବୁଧାବି   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଟଣାଗଡ଼ ରେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ଵେଷା ଠାକୁର   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷ ରୁ ୩ କ୍ଵିଣ୍ଟାଲ ୭୫ କେଜି ଗଂଜେଇ ଜବତ, ସୋନପୁର ପୋଲିସ୍ ର ବଡ ସଫଳତା   27-May-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
୪୨ ମୌଜା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମାଟ୍ରିକ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ସମ୍ୱର୍ଦ୍ଧନା   27-May-2024

You Might Also Like

                           
  ଅପରାଧ  

Bnn