-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 25th June 2024 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ପୁରୀ : ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ପୁରୀ ବଡ଼ଦେଉଳ ନିକଟରେ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜନ ହୋଇଯାଇଛି । ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମେଜର ଡ. କଳ୍ପନା ଦାଶଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଟି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଅଛି । ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଦେଖି ଆସି ଥିବା ଭକ୍ତ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ, ଦର୍ଶକ, ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ତଥା ସାଧାରଣ ଜନତାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ଦେବା ସହ ଦହି ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଓଅରଏସ ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଜଳଜୀରା ପାଣି, ଥଣ୍ଡା ପଣି ବଣ୍ଟନ କରିବା ସହ ବୃଦ୍ଧ, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଠିକ ଭାବରେ ନେଇ ଦର୍ଶନରେ ସହାୟକ ଭାବରେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଗଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇ ଛନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟା ଜନ ଗହଳିରେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା କରିବା ସହ ପାଣି ଛିଞ୍ଚନ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିଥିଲେ । ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିରନ୍ତର ଭାବରେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଦ୍ଵାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା । ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଡ଼. ବିକାଶ ପ୍ରସାଦ ଉପସ୍ଥିତରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସୁଚାରୁ ରୂପରେ ହୋଇଥିଲା ।କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ   (23-Jun-2024)       ||      ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ବାଇକ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ   (25-Jun-2024)       ||      ଯୁବ କଳାକାରଙ୍କ ପରଲୋକ    (25-Jun-2024)       ||      ବାଙ୍ଗାଲୋର ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ    (25-Jun-2024)       ||      ଶହେ ବର୍ଷରେ ଖଲିଆପାଲି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ,ପାଳିବ ଶତବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବ   (24-Jun-2024)       ||      ଆଦିବାସୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର : କିସ୍ ଆଦିବାସୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଜେପି ହୀନ ରାଜନୀତି ବନ୍ଦ କରୁ    (24-Jun-2024)       ||      ବିଷଧର ସାପ ଦଂଶନରେ ସାପ ଧରାଳି ମୃତ‌   (24-Jun-2024)       ||      ନାଇକେନ୍ପାଲି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ କ୍ଲବ୍ ଫୁଟ୍ ସଚେତନତା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   (24-Jun-2024)       ||      ସିନ୍ଧେକେଲାରେ ଡ଼.ଶ୍ୟାମାପ୍ରସାଦ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ବଳିଦାନ ଦିବସ   (24-Jun-2024)       ||      ନିଷାନ୍ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ତୁଷୁରା, ବଲାଙ୍ଗିର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଦେଶପ୍ରେମ କବିତା ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ   (24-Jun-2024)       ||      ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଡାବୁଗାଁ ମୈଦଳପୁର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବି   (24-Jun-2024)       ||      ଛତ୍ରପୁର ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ସାଂସଦଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା   (24-Jun-2024)       ||      ରାସ୍ତା ମଝିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟ ଦେଖି ଅଟକିଗଲେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଧାୟକ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର   (24-Jun-2024)       ||      ବିଜିପୁର କାଲୁଆ ମନ୍ଦିର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ନବନିର୍ବାଚିତ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପ୍ରଦାନ    (24-Jun-2024)       ||      ସୋନପୁର ଠାରେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଦୁଗ୍ଧ ଉତ୍ପାଦନ ତାଲିମ ଶିବିର   (24-Jun-2024)       ||      କଣ୍ଟାମାଳ ଶିବ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ କଣ୍ଟାମାଳ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ    (24-Jun-2024)       ||      ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଡ଼ ଶ୍ୟାମ ପ୍ରକାଶ ମୁଖାର୍ଜୀ ଙ୍କ ୭୦ତମ ବଳିଦାନ ଦିବସ ପାଳିତ   (24-Jun-2024)       ||      ରାମଗଡ଼ ଠାରେ ମହିମା ଆଶ୍ରମ ଓ ଶୂନ୍ଯମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭୂମି ପୂଜନ    (23-Jun-2024)       ||      ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ   (23-Jun-2024)       ||      ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଡୋଲାମଣୀଙ୍କ ଡୋଳା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବୁଝି ହୋଇଗଲା    (23-Jun-2024)       ||     

HOME   ରାଜନୀତି

ଯୌନ କେଳେଙ୍କାରୀ ଚପାଇ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ସୁବିଧାଜନକ ପୋଷ୍ଟିଂ ପାଇଁ ଧରାଧରି, ଅନ୍ୱେଷା ହଷ୍ଟେଲରେ ରହିବାକୁ ଟଣାଓଟରା

01-Mar-2023



ବଲାଙ୍ଗୀର (ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ) କିଛିବର୍ଷ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗରେ ଯାବତୀୟ ଅନିୟମିତତା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଆସୁଥିଲା ।  ଏବେ ଚୂଡ଼ାପାଲି ଆଶ୍ରମସ୍କୁଲରେ ଜଣେ ନବମଶ୍ରେଣୀର ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରୀ ଅବୈଧ ଭାବେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇପଡିବା ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତଥା ବିଭାଗୀୟ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ବେଆଇନ୍ ଗର୍ଭପାତ କରିବାକୁ ଯାଇ ଉକ୍ତ ଛାତ୍ରୀଟିର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇପଡିବାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବାରୁ ଘଟଣାଟି ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଥିଲା । ଏଣୁ ବାଧ୍ୟହୋଇ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ସ୍କୁଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ବାରା ସଦରଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯିବା ପରେ ଛାତ୍ରୀଟିର ବୟାନ ଆଧାରରେ ତା'ରି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଦାଦନଶ୍ରମିକ ଯୁବକକୁ ପୁଲିସ୍ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ । ତେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକର ମାଆ ଓ ଏହି ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ମାୟାବର୍ହା ଗ୍ରାମର ଅକ୍ଷୟ ଧରୁଆ ନାମକ ଯୁବକଟି ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ସ୍ମିତା ବରିହା ( ଛଦ୍ମ ନାମ ) ନାମ୍ନୀ ଯୁବତୀଟି ସାଙ୍ଗରେ ତା'ର ପୂର୍ବସମ୍ପର୍କ ଥିବା ଓ ସେ ଏହିଘଟଣାରେ ଦାୟୀ ନଥିବା ସଫେଇ ଦେଇଥିବାରୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟଣାଟିକୁ ଭିନ୍ନମୋଡ ଦିଆ ଯାଉଥିବାର ଚର୍ଚ୍ଚା ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।  ଅସମର୍ଥିତ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶିତ ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚା ଅନୁଯାୟୀ , ଉକ୍ତ ଆଶ୍ରମସ୍କୁଲର ବୟେଜ୍ ହଷ୍ଟେଲରେ ଆସି ମଝିରେ ମଝିରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରସାଙ୍ଗ ସହ ରହୁଥିବା ଜଣେ ବାହାରର ଅଣଛାତ୍ର ଏହି କେଳେଙ୍କାରୀରେ ଜଡିତ ।  ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଏହି ସ୍କୁଲ୍ ର ହଷ୍ଟେଲରେ ବିଭିନ୍ନ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଆସୁଛି । ଗତ ୨୧ ତାରିଖରେ ଜଣେ ଅଣଛାତ୍ର ହଷ୍ଟେଲରେ ପଶି ଜଣେ ଆବାସିକ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଲୁହାଚେନ୍ ଓ ମାରଣାସ୍ତ୍ରରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଗତ ୨୫ ତାରିଖରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସଦରଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ପୁଣି ଥରେ ଜଣେ ଅଣଛାତ୍ର ହଷ୍ଟେଲରେ ପଶି ଜଣେ ଛାତ୍ରକୁ ୮୦ ଟଙ୍କା ମାଗି ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ମଧ୍ୟ ଏହିସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ । ଏଣୁ ଉକ୍ତ ଘଟଣାବଳୀର ଅଣଛାତ୍ରମାନେ ନିଶାସକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଏ । ଏତେସବୁ ଘଟଣା ସତ୍ତ୍ୱେ ପ୍ରଶାସନ , ପୁଲିସ୍ , ବିଭାଗ କିମ୍ବା ସ୍କୁଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିରୋଧକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନଥିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ।

ତେବେ ହଷ୍ଟେଲରେ ଏହି ଯୌନକେଳେଙ୍କାରୀ ଘଟଣାରେ ମଧ୍ୟ ମେଟ୍ରନ୍ , ହଷ୍ଟେଲ ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ , ପ୍ରଧାନସେବକ କିମ୍ବା ଡିଡବ୍ଲୁଓଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତେ ମିଳିତଭାବରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଗତ ଥାଇ ଛାତ୍ରୀଟିର  ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇ ଛାତ୍ରୀଟିର କେଉଁଠି ଅବୈଧ ଗର୍ଭପାତ କରାଇଥିବା ସହ ତା'ଠାରୁ ବୟାନ ଲେଖାଇନେଇଥିବା ଓ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପର୍ଣ ହୋଇପଡିବାରୁ ବାଧ୍ଯହୋଇ ହାସପାତାଳରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତର କଥା ଏହାଯେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଡିଡବ୍ଲୁଓ ଅଲେଖ ବିଶ୍ବାଳ  ଏସମ୍ପର୍କରେ କାହାରିକୁ କିଛି ନକହିବାକୁ ଉପରୁ ମନାକରାଯାଇଥିବା କହିଥିବା ଆହୁରି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ! ସ୍କୁଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ମୁଖିଆ ଏପରି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା ଓ ଏହି ଆଧାରରେ ସ୍କୁଲ୍ ରେ ନୋଟିସ୍ ଜାରୀ କରାଯାଇ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ର ଆଳ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ଉପର ବା ଅଧିକାରୀ କିଏ ଓ କାହିଁକି ଏପରି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ବୋଲି ଉତ୍କଣ୍ଠା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସ୍ବାଭାବିକ୍ । ଏଣୁ ଜିଲ୍ଲା ଆଦିବାସୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟି ଏହି ଘଟଣାର ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ସହ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସହ ଡିଡବ୍ଲୁଓଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ ।

ଦ୍ୱିତୀୟତଃ  ଏହି ସ୍କୁଲ୍ ରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମାରୁ ପାଖ ବୋଲି ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ଶିକ୍ଷକ / ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅବସ୍ଥାପିତ ରହିଆସିଥିବା , ଜିଲ୍ଲାର ସ୍କୁଲ୍ ଓ ହଷ୍ଟେଲରେ ନିୟମିତ ସମୟାନ୍ତରରେ ବଦଳିବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ କରା ନଯିବା ଓ ବିଶେଷତଃ ଏବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ' ଅନ୍ବେଷା ' ହଷ୍ଟେଲରେ ରହିବାକୁ ପ୍ରଚୁର ଉତ୍କୋଚ କାରବାର ଚାଲିଥିବା , ଏଥିରେ ମୁଖିଆ , ଖୋଦ୍ ଅଧିକାରୀ ଓ କେତେକ କିରାଣୀ ଜଡିତ ରହିଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।  ବିଶେଷସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ , ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ଖୋଲିଥିବା ଜିଲ୍ଲାର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରାୟ ୯ଶହସଂଖ୍ୟାବିଶିଷ୍ଟ ଅନ୍ବେଷାହଷ୍ଟେଲରେ ରହିବାକୁ ଶିକ୍ଷକ / ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ବା ସେବକ / ସେବିକାମାନଙ୍କର ଲବି ଚାଲିଛି । ଏଣୁଏହି ହଷ୍ଟେଲ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଆଉଟ୍ ସୋର୍ସିଂରୁ କର୍ମଚାରୀ ରଖା ନଯାଇ ଶିକ୍ଷକ/ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀମାନଙ୍କର କି କାମ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବା ସ୍ବାଭାବିକ୍ । 

ସେହିପରି ନିୟମିତ ଭାବରେ ପିଲାଙ୍କ ମେସ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ , ଆସବାବପତ୍ର , ପୋଷାକ ପତ୍ର , ଯୋତା , ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀଯୋଗାଣରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତାର ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଆସୁଛି । କିଛିଦିନତଳେ ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀଙ୍କ ଜ୍ଞାତସାରରେ ଝାଙ୍କରପାଲି ସେବାଶ୍ରମସ୍କୁଲ୍ ର ବାଳିକା ହଷ୍ଟେଲରେ କାଠସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଉଥିବା ଜଣେ ବାହାର ଅଞ୍ଚଳର ଠିକାଦାରଙ୍କ କେତେଜଣ ପୁରୁଷ ବଢେଇ ରହି ଖଟ , ଟେବୁଲ୍ ଚୌକିଆଦି ତିଆରିକରୁଥିବା ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲେ ହେଁ , ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନଥିବା ବିସ୍ମୟଜନକ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ଏହି ବିଭାଗରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ନୂଆ ନୁହେଁ । କିଛିବର୍ଷତଳେ ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର କନ୍ୟାଶ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୂପ ଘଟଣା ଘଟି ଦୁଇଜଣ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଜଣେ ମହିଳା ସିସିଏ ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଥିଲେ ।
ଏଣୁ ଉପରୋକ୍ତ ଅନିୟମିତତାର ଫଳସ୍ବରୂପ ଏବେ ଏଭଳି ଚରମ କେଳେଙ୍କାରୀ ଘଟିଯିବାର ଏତେଦିନ ପରେ ବି ସରକାର , ବିରୋଧୀଦଳ , ପ୍ରଶାସନ କିମ୍ବା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଆଖିଦୃଶିଆ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନଥିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ବୋଲି ଜନମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ରାଜ୍ୟ  
ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ପୁରୀ : ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ପୁରୀ ବଡ଼ଦେଉଳ ନିକଟରେ ସାମାଜିକ ସେବା ଶିବିର ଆୟୋଜନ ହୋଇଯାଇଛି । ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମେଜର ଡ. କଳ୍ପନା ଦାଶଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଟି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଅଛି । ପବିତ୍ର ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଦେଖି ଆସି ଥିବା ଭକ୍ତ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ, ଦର୍ଶକ, ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ତଥା ସାଧାରଣ ଜନତାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ଦେବା ସହ ଦହି ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଓଅରଏସ ପଣି ବଣ୍ଟନ, ଜଳଜୀରା ପାଣି, ଥଣ୍ଡା ପଣି ବଣ୍ଟନ କରିବା ସହ ବୃଦ୍ଧ, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଠିକ ଭାବରେ ନେଇ ଦର୍ଶନରେ ସହାୟକ ଭାବରେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଗଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇ ଛନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟା ଜନ ଗହଳିରେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା କରିବା ସହ ପାଣି ଛିଞ୍ଚନ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିଥିଲେ । ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିରନ୍ତର ଭାବରେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଦ୍ଵାର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା । ମହିଳା ବିକାଶ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟ ଡ଼. ବିକାଶ ପ୍ରସାଦ ଉପସ୍ଥିତରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସୁଚାରୁ ରୂପରେ ହୋଇଥିଲା ।କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ   23-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ବାଇକ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ   25-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଯୁବ କଳାକାରଙ୍କ ପରଲୋକ   25-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ବାଙ୍ଗାଲୋର ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ   25-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଶହେ ବର୍ଷରେ ଖଲିଆପାଲି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ,ପାଳିବ ଶତବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବ   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଆଦିବାସୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର : କିସ୍ ଆଦିବାସୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଜେପି ହୀନ ରାଜନୀତି ବନ୍ଦ କରୁ   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିଷଧର ସାପ ଦଂଶନରେ ସାପ ଧରାଳି ମୃତ‌   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ନାଇକେନ୍ପାଲି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ କ୍ଲବ୍ ଫୁଟ୍ ସଚେତନତା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ସିନ୍ଧେକେଲାରେ ଡ଼.ଶ୍ୟାମାପ୍ରସାଦ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ବଳିଦାନ ଦିବସ   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ନିଷାନ୍ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ତୁଷୁରା, ବଲାଙ୍ଗିର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଦେଶପ୍ରେମ କବିତା ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଡାବୁଗାଁ ମୈଦଳପୁର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବି   24-Jun-2024
  ଜିଲ୍ଲା  
ଛତ୍ରପୁର ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ସାଂସଦଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା   24-Jun-2024

You Might Also Like