-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 6th December 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜ଼ିଲ୍ଲା ର ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଶୁକ୍ଳlମ୍ବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ   (06-Dec-2022)       ||      ରାମ ନାମ ହରି ନାମ ଧ୍ୱନି ରେ ପ୍ରକମ୍ପିତ ହେଲା ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଉପ କାରାଗାର, ଜେଲ ରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବାକୁ ସବ ଜେଲରଙ୍କ ଅଭିନଵ ଉଦ୍ୟମ   (06-Dec-2022)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର:   ସାଇ ସେବା ସମିତି ର ପ୍ରାକ୍ତନ ସଭାପତିଙ୍କ ପରଲୋକ    (06-Dec-2022)       ||      ଦଳିତ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଓ ବୈଠକ    (06-Dec-2022)       ||      ବିନିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଜିଠାରୁ ଖରିଫ ଧାନ କିଣା ଆରମ୍ଭ    (06-Dec-2022)       ||      ରଣ୍ଡା ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ    (06-Dec-2022)       ||      ବଡ଼ଖମାର ମଠରେ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଦ୍ଵାଦଶୀ,୨୦୮ ପ୍ରକାର ଭୋଗ ଅର୍ପଣ   (06-Dec-2022)       ||      ଜେସି ସୃଷ୍ଟି ଅଗ୍ରୱାଲ ହେଲେ ଜୁନିୟର ଚାମ୍ବର ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ବଲାଙ୍ଗିର ସିଟିର ୧୫ ତମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ   (05-Dec-2022)       ||      ଓଡିଶା- ବିଦର୍ଭ କୁଚ ବେହାର ଟ୍ରଫି- ବିଦର୍ଭ ଏକ ଇଂନିସ୍  ଓ ୧୮୬ ରେ ବିଜୟୀ   (05-Dec-2022)       ||      ଗୀତାଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ   (05-Dec-2022)       ||      ଜାତୀୟ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଦିବସ ପାଳିତ   (05-Dec-2022)       ||      ବୌଦ୍ଧ  ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ରେ  ଜିଲାପାଳଙ୍କ  ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର    (05-Dec-2022)       ||      ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତ ସ୍ତରୀୟ ଜନ ଶୁଣାଣୀ ଶିବିର   (05-Dec-2022)       ||      ବିଶ୍ଵ ମୃତ୍ତିକା ଦିବସ.... ମାଟି ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶପଥ ନେଲେ ଚାଷୀ   (05-Dec-2022)       ||      ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦଘାଟିତ ୨/୦ ଗୋଲରେ ସିଆଳି (ସୋନପୁର ) ବିଜୟୀ   (05-Dec-2022)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ ର ବଡ଼ ସଫଳତା*- *ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୁ ଗିରଫ ହେଲେ ସାଇବର ଅପରାଧୀ*- *ଯୁବ ପିଢୀ ସଚେତନ ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବାକୁ ଏସପି ଙ୍କ ନିବେଦନ   (05-Dec-2022)       ||      ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରେ ୫ ଦଫା ଦାବି ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ବହୁମୁଖୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପରିଦର୍ଶକ   (05-Dec-2022)       ||      ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକରେ ସରକାରୀସ୍ତରରୁ ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ବଡୁଛି ବାଲ୍ୟ ବିବାହ   (05-Dec-2022)       ||      ଡି. ଆର୍, ମେହେର ହାଇସ୍କୁଲ ଠାରେ ବ୍ଳକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନମେଳା   (05-Dec-2022)       ||      ଭୋଟ୍ ଦିନ ବି ବିଜେପି ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଛି; କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲା ବିଜେଡି   (05-Dec-2022)       ||     

HOME   ରାଜନୀତି

ଜନ ସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ରେ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ରିତା ସାହୁ

19-Oct-2022



ବରଗଡ(ନିରଞ୍ଜନ ତ୍ରିପାଠୀ): ଓଡିଶା ର ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବିନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କ ପୈାଷ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଭାବେ ବିବେଚିତ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ର ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ରେ ଆଜି ପ୍ରାୟ ବାର ହଜାର ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ  ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର କର୍ମୀ ପ୍ରାୟ ୬ କିଲୋମିଟର ରୁ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରି ନିକଟସ୍ଥ ପଡା ଗ୍ରାମର ବିରାଟ ଫୁଟବଲ ପଡ଼ିଆ ଠାରେ ବିଜେପୁର ଥାନାଧିକାରୀ ସନୟ କୁମାର ନାଏକ ଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ପୋଲିସ ବାହିନୀ ଙ୍କ କଡ଼ା ନିରାପତ୍ତା ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।ପଦଯାତ୍ରା ସମୟ ରେ କର୍ମୀ ମାନଙ୍କ ମୁହଁ ରୁ ବିଜେଡି ଜିନ୍ଦାବାଦ,ନବିନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଜିନ୍ଦାବାଦ,ମନ୍ତ୍ରୀ ରିତା ସାହୁ ଜିନ୍ଦାବାଦ ସ୍ଳୋଗାନରେ କମ୍ପି

ଉଠୁଥିଲା ।ଏହି ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାରେ ପ୍ରତ୍ୟକ ଗ୍ରାମ ଠୁ ସହର ଯାଏଁ  ମହିଳା  ଭାଗନେଇ ହୁଲହୁଳି,ଜୟଜୟ କାର ରେ ଧରିତ୍ରୀ ଉଠୁଥିଲା ପଡୁଥିଲା ।ବିଜେପୁର ବ୍ଳକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୋତିରାମ ସାହୁ ଙ୍କ ସଭାପତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜନସମୁଦ୍ର ମହାସଭାରେ ଅତିଥି ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ବିଜୁ ମହିଳା ସଭାନେତ୍ରୀ ସ୍ନେହାଙ୍ଗିନୀ ଛୁରିଆ,ହସ୍ତତନ୍ତ, ବୟନ ଓ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ମାନ୍ୟବର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ର ବିଧାୟିକା ରିତା ସାହୁ,ବିଜେପୁର ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୀତା ବାରିକ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଉମାକାନ୍ତ ବେଶନ,ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଳକ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଣୟ କୁମାର ସାହୁ,ବରପାଲି ଏନଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦିନେଶ ଗହିର,ବରପାଲି ବ୍ଳକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ରିନା ଥଇତ,ବିଜେପୁର ବ୍ଳକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ବିନୋଦିନୀ ଧରୁଆ,ସମାଜସେବୀ ଟିକାୟତ ମହତ୍ତମ,ସାଇପାଲି ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ସୁଦାମ ଚରଣ ସାହୁ,ଗାଇସିଲେଟ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ନିଲମଣୀ ବରିହା,ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଳକ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ସଭାପତି ନାରଦ ବରିହା,ବିଜେପୁର ବିଜେଡି ମହିଳା ସଭାନେତ୍ରୀ ମିନୁ ଶର୍ମା,ବିଜେପୁର ବିଜୁ ଯୁବ ଜନତା ଦଳର ସଭାପତି ସରଜନ ଚିରଗୁନ,ପୂର୍ବତନ ବ୍ଳକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ରାଜକୁମାରୀ ମହାପାତ୍ର,ନାରୀନେତ୍ରୀ ରଙ୍ଗିନୀ ମାହାଣା ଏବଂ ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ର ସରପଞ୍ଚ ଓ ସମିତି ସଭ୍ୟସଭ୍ୟା ସକ୍ରିୟ ଭାବେ ଯୋଗଦାନ କରି ଅକ୍ଟୋବର ୨ ରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା କାହିଁକି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି, ସେ ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ ।ଏଇ କ୍ରମରେ ନବିନ ସରକାର ସମୟ ରେ ଲୋକାଭିମୁଖି ବିକାଶ,ସ୍ୱୟଂସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀ ସୃଷ୍ଟି ,ରାସ୍ତାଘାଟ,ପାନୀୟ ଜଳ,ବିଜେପୁର ରେ ଚାଷଜମି ପାଇଁ ମେଗା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଇତ୍ୟାଦି ଯୋଜନା ଉପରେ ଅତିଥି ଗଣ ଲୋକ ଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ ।ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କ ୫ଟି- ପ୍ରଚଳିତ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଙ୍କ  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମୋ ସରକାର ର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉପରେ ସୈମ୍ୟକ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଜନସାଧାରଣ ହେଉଛନ୍ତି ଗଣତନ୍ତ୍ର ର ଆତ୍ମା ।ଗଣତନ୍ତ୍ରର ପ୍ରତିଟି ଅନୁଷ୍ଠାନ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଧିଷ୍ଟ ।ଲୋକଙ୍କ ପଇସାରେ,ଲୋକଙ୍କ ସେବା ଓ ସଶକ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି,ଲୋକଙ୍କ ସେବାପାଇଁ କାମ କରିଚାଲିଛି ।ଲୋକେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରକୃତ ମାଲିକ ।ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନ କୁ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖାଇବା ସହ ବୃତ୍ତିଗତ ଓ ସେବା ମନୋଭାବ ଦେଇ ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଏଇ ପ୍ରୟାସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ।ନବିନ ବାବୁ ଙ୍କ ହୃଦୟ ରେ ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ସଦାସର୍ବଦା ବସାବାନ୍ଧି ରହି ସାରିଛି ।ଏ ଭଳି ଜନସମୁଦ୍ର ପଦଯାତ୍ରା ଆଗରୁ କେବେ ବିଜେପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇନଥିଲା ବୋଲି ଶ୍ରୀମତୀ ଛୁରିଆ ଉତ୍ସାହିତ ଭାବେ ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।ମାନ୍ୟବର ମନ୍ତ୍ରୀ ରିତା ସାହୁ ଓଡ଼ିଶା ର ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ସମ୍ପନ୍ନ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ର ବିକାଶ ସହ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱଭାଲମ୍ବୀ

କରିବାରେ ଭାରତ ବର୍ଷ ର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ ଶିର୍ଷାସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିପାରିଛି ।ଓଡିଶା ର ବରପୁତ୍ର ସ୍ୱର୍ଗତ ବିଜୟାନନ୍ଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ହେଉଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ର ମାନ୍ୟବର ନବିନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କ ପିତା ।ବିଜୁ ବାବୁ ଙ୍କ ଅଧୁରା ସ୍ୱପ୍ନ କୁ ସାକାର କରିବା ପାଇଁ ଯେଉଁ ଦିନ ଠାରୁ ବିଜୁ ଜନତାଦଳ ନାମରେ ନାମିତ ହୋଇ ବିଜେଡି ଦଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ଲୋକଙ୍କ ବିକାଶ ପାଇଁ ଲାଗିଛି,ସେଇ ଦିନଠାରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଛକୁ ଫେରିନି ।ସମୟ ଥିଲା ବିଜେଡି ଦଳ ଏକ ଚାରା ବୃକ୍ଷ ପରେ ହୋଇ ସାରିଛି ମହାଦୃମ ବଟବୃକ୍ଷ ସଦୃଶ ।ଏଣୁ ଏହାକୁ ପାଥେୟ କରି ଅବିରାମ ଓଡ଼ିଶା ର ବିକାଶ  ପାଇଁ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖି ଆସୁଥିବା ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବାକୁ ମାନ୍ୟବର  ମନ୍ତ୍ରୀ ରିତା ସାହୁ ଜନସାଧାରଣ ଙ୍କୁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିଲେ ।ଶେଷରେ ସମସ୍ତ କର୍ମୀ ତଥା ଉପସ୍ଥିତ ଜନସାଧାରଣ ଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ସୁଦାମ ଚରଣ ସାହୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ରାଜ୍ୟ  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜ଼ିଲ୍ଲା ର ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଶୁକ୍ଳlମ୍ବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାମ ନାମ ହରି ନାମ ଧ୍ୱନି ରେ ପ୍ରକମ୍ପିତ ହେଲା ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଉପ କାରାଗାର, ଜେଲ ରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବାକୁ ସବ ଜେଲରଙ୍କ ଅଭିନଵ ଉଦ୍ୟମ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର:   ସାଇ ସେବା ସମିତି ର ପ୍ରାକ୍ତନ ସଭାପତିଙ୍କ ପରଲୋକ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦଳିତ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଓ ବୈଠକ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିନିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଜିଠାରୁ ଖରିଫ ଧାନ କିଣା ଆରମ୍ଭ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରଣ୍ଡା ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଡ଼ଖମାର ମଠରେ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଦ୍ଵାଦଶୀ,୨୦୮ ପ୍ରକାର ଭୋଗ ଅର୍ପଣ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜେସି ସୃଷ୍ଟି ଅଗ୍ରୱାଲ ହେଲେ ଜୁନିୟର ଚାମ୍ବର ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ବଲାଙ୍ଗିର ସିଟିର ୧୫ ତମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଓଡିଶା- ବିଦର୍ଭ କୁଚ ବେହାର ଟ୍ରଫି- ବିଦର୍ଭ ଏକ ଇଂନିସ୍  ଓ ୧୮୬ ରେ ବିଜୟୀ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୀତାଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜାତୀୟ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଦିବସ ପାଳିତ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବୌଦ୍ଧ  ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ରେ  ଜିଲାପାଳଙ୍କ  ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର    05-Dec-2022

You Might Also Like