-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 6th December 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗର୍ଜିଲେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାବାସୀ, ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହିରାଖଣ୍ଡ ରାଏଜ ଗଠନ ଦାବି   (06-Dec-2022)       ||      ବୌଦ୍ଧରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ  ଦିବସ ପାଳିତ     (06-Dec-2022)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜ଼ିଲ୍ଲା ର ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଶୁକ୍ଳlମ୍ବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ   (06-Dec-2022)       ||      ରାମ ନାମ ହରି ନାମ ଧ୍ୱନି ରେ ପ୍ରକମ୍ପିତ ହେଲା ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଉପ କାରାଗାର, ଜେଲ ରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବାକୁ ସବ ଜେଲରଙ୍କ ଅଭିନଵ ଉଦ୍ୟମ   (06-Dec-2022)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର:   ସାଇ ସେବା ସମିତି ର ପ୍ରାକ୍ତନ ସଭାପତିଙ୍କ ପରଲୋକ    (06-Dec-2022)       ||      ଦଳିତ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଓ ବୈଠକ    (06-Dec-2022)       ||      ବିନିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଜିଠାରୁ ଖରିଫ ଧାନ କିଣା ଆରମ୍ଭ    (06-Dec-2022)       ||      ରଣ୍ଡା ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ    (06-Dec-2022)       ||      ବଡ଼ଖମାର ମଠରେ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଦ୍ଵାଦଶୀ,୨୦୮ ପ୍ରକାର ଭୋଗ ଅର୍ପଣ   (06-Dec-2022)       ||      ଜେସି ସୃଷ୍ଟି ଅଗ୍ରୱାଲ ହେଲେ ଜୁନିୟର ଚାମ୍ବର ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ବଲାଙ୍ଗିର ସିଟିର ୧୫ ତମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ   (05-Dec-2022)       ||      ଓଡିଶା- ବିଦର୍ଭ କୁଚ ବେହାର ଟ୍ରଫି- ବିଦର୍ଭ ଏକ ଇଂନିସ୍  ଓ ୧୮୬ ରେ ବିଜୟୀ   (05-Dec-2022)       ||      ଗୀତାଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ   (05-Dec-2022)       ||      ଜାତୀୟ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଦିବସ ପାଳିତ   (05-Dec-2022)       ||      ବୌଦ୍ଧ  ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ରେ  ଜିଲାପାଳଙ୍କ  ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର    (05-Dec-2022)       ||      ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତ ସ୍ତରୀୟ ଜନ ଶୁଣାଣୀ ଶିବିର   (05-Dec-2022)       ||      ବିଶ୍ଵ ମୃତ୍ତିକା ଦିବସ.... ମାଟି ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶପଥ ନେଲେ ଚାଷୀ   (05-Dec-2022)       ||      ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦଘାଟିତ ୨/୦ ଗୋଲରେ ସିଆଳି (ସୋନପୁର ) ବିଜୟୀ   (05-Dec-2022)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ ର ବଡ଼ ସଫଳତା*- *ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୁ ଗିରଫ ହେଲେ ସାଇବର ଅପରାଧୀ*- *ଯୁବ ପିଢୀ ସଚେତନ ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବାକୁ ଏସପି ଙ୍କ ନିବେଦନ   (05-Dec-2022)       ||      ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରେ ୫ ଦଫା ଦାବି ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ବହୁମୁଖୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପରିଦର୍ଶକ   (05-Dec-2022)       ||      ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକରେ ସରକାରୀସ୍ତରରୁ ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ବଡୁଛି ବାଲ୍ୟ ବିବାହ   (05-Dec-2022)       ||     

HOME   ଜିଲ୍ଲା

ଇଷ୍ଟଦେବଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପରିସର କାଳୀ ମନ୍ଦିର ରୁ ଚୋରୀ--ଯେଉଁଠି ଦେବା ଦେବୀ ଅସୁରକ୍ଷିତ ସାଧାରଣ ଲୋକ କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ

21-Sep-2022



ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର - ସୁବର୍ଣ୍ଣମେରୁ ମନ୍ଦିର ପରିସର  ଥିବା  ମା କାଳୀ ଙ୍କ  ନୂତନ ମନ୍ଦିର ରୁ ଗତ କାଲି ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ କିଛି ଦୁର୍ବୁର୍ତ୍ତ ମା ଙ୍କ ଗଡ଼ରେଜ ଓ ଦାନ ବକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି 4 ହଜାର ଟଙ୍କା, ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ର, କିଛି ଶାଢ଼ୀ, ଲୁଗା, ଘଣ୍ଟ, ଘଣ୍ଟି, ଓ ପୂଜା ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି କରି ନେଇ ଥିବା ବିଷୟ ମନ୍ଦିର ର ପୂଜକ ସୁଶୀଳ ଡାଙ୍ଗୁଆ ଆଜି ସକାଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ଜଣା ଯାଇଛି l ସୋନପୁର ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳ କୁ ପହଞ୍ଚି ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତର ରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ କରି ସହର ର ଜଣେ ସନ୍ଧିଗ୍ଧ ଯୁବକ କୁ ଥାନା କୁ ଆଣି ପଚରା ଉଚୁରା କରିଥିବା ଖବର ମିଳିଛି l ଏହା ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଘଟଣା ହୋଇ ଥିବାରୁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଏସପି ଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କ୍ରମେ ବାଲାଙ୍ଗୀର ଜ଼ିଲ୍ଲା ରୁ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ ଓ ଡଗ ସ୍କ୍ୱାୱାର୍ଡ ର ସହଯୋଗ ନେଇ ଆଜି ଏହି ଘଟଣା ସ୍ଥଳ ରେ ତନା ଘନା କରାଯାଇଥିବା ଜଣା ଯାଇଛି l  ଦୀର୍ଘ ମାସ ବର୍ଷ ପୂର୍ଵ ରୁ ସୋନପୁର ସହରେ ରେ ସବୁ ଆଡେ ଦିନ ଦ୍ବିପହର ରେ କେବେ ପାଣି  ମୋଟର ତ କେବେ ମୋବାଇଲ, କେବେ ବାଇକ ତ କେବେ ସାଇକିଲ, କେବେ ଘର ଗ୍ରିଲ ଫାଡ଼ି ଘରୁ ସୁନା ରୁପା ଚୋରି କରିନେଉଥିବା ଥାନା ରେ  ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ଆସୁଛି l ଗତ ବର୍ଷ  ସୋନପୁର ର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା  ସୁରେଶ୍ୱରୀ ଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ, ବିଗତ ବର୍ଷ ରେ ଏହି ସୁବର୍ଣମେରୁ ପରିସର ର କାଳୀ ମନ୍ଦିର ରୁ ପ୍ରଥମେ କିଛି ଧାତୁ ଚୋରି, ଏହି ପରିସର ର ମା ଭୁବନେଶ୍ୱରୀ ଙ୍କ ରୁପା ଆଖି ଟିଏ, ଏବଂ ରାମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନଦୀ ଘାଟ ରେ ଥିବା ମା ସ୍ମଶାନ ଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିର ରୁ ମା କାଳୀ ଙ୍କ ରୁପା ଜିଭ କୁ କିଛି ଦୁର୍ବୁର୍ତ୍ତ  ତାଡି ନେଇଥିବା ଭଳି ଏଭଳି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଘଟଣା ରେ ସହର ବାସୀ ଭୟଭୀତ ଓ ନିଜକୁ  ଅସୁରକ୍ଷିତ ମଣୁଛନ୍ତି l ବିଗତ କିଛି ଘଟଣା ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଘଟଣା ର ପର୍ଦାଫାଶ କରିଛି  ସୋନପୁର ପୋଲିସ l ହେଲେ ବିଗତ ଦିନରେ ଜଣେ  ପୋଲିସ ଏସ ଆଇ ଙ୍କ ଘରୁ  ସୁନା ଗହଣା ଚୋରି,  ଜଣେ ଏଡିଶନାଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ବା ତହସିଲଦାର ଘରୁ ପାଣି ମୋଟର ଚୋରି ଏବଂ ବ୍ଲକ ଛକ  ରେ ଆଉ ଜଣେ ଜୁଡ଼ିସିଆଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଙ୍କ ସରକାରୀ କ୍ଵାଟର ଶମ୍ବୁଖ ର ଟାୟାର ଗେରେଜ ରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ଚୋରି  ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା ଏବଂ ଏ ଭିତରୁ କିଛି ଘଟଣା ର ଅପରାଧୀ ଙ୍କୁ ଆଜି ଯାଏ ପୋଲିସ ଧରି ପାରି ନ ଥିବାରୁ ସହର ସାରା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି l ପୁଣି ଗତ ରାତି ରେ ଥାନା ର ମୁଖିଆ  ସାର  ସହର ରେ  ରାତି ସାରା ରାଉଣ୍ଡ  ଡିଉଟି ରେ ଥାଇ ତାସ  ସଟ୍ଟା ଖେଳ  ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ ବୋଲି  ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି l

ଯେଉଁଠି ସହର ର ଦେବା ଦେବୀ ଓ ପୋଲିସ, ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ, ସହର ସର୍ବ ପୁରାତନ ମୁଖ୍ୟ କଲେଜ ର କୋଟି ଟଙ୍କା ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହେଁ ତ ଆମ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଙ୍କ କଥା ପଚାରେ କିଏ l ସହର ବାସୀ ଙ୍କ ଧନ ଜୀବନ ଓ ଦେବା ଦେବୀ ଙ୍କ ମନ୍ଦିର କୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଓ ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କଳାପ କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରି ସହର ରେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ସହର ବାସୀ ଦୃଢ଼ ଦାବୀ କରୁଛନ୍ତି l


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ରାଜ୍ୟ  
ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗର୍ଜିଲେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାବାସୀ, ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହିରାଖଣ୍ଡ ରାଏଜ ଗଠନ ଦାବି   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବୌଦ୍ଧରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ  ଦିବସ ପାଳିତ    06-Dec-2022
  ରାଜ୍ୟ  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜ଼ିଲ୍ଲା ର ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଶୁକ୍ଳlମ୍ବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାମ ନାମ ହରି ନାମ ଧ୍ୱନି ରେ ପ୍ରକମ୍ପିତ ହେଲା ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଉପ କାରାଗାର, ଜେଲ ରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବାକୁ ସବ ଜେଲରଙ୍କ ଅଭିନଵ ଉଦ୍ୟମ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର:   ସାଇ ସେବା ସମିତି ର ପ୍ରାକ୍ତନ ସଭାପତିଙ୍କ ପରଲୋକ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦଳିତ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଓ ବୈଠକ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିନିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଜିଠାରୁ ଖରିଫ ଧାନ କିଣା ଆରମ୍ଭ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରଣ୍ଡା ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଡ଼ଖମାର ମଠରେ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଦ୍ଵାଦଶୀ,୨୦୮ ପ୍ରକାର ଭୋଗ ଅର୍ପଣ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜେସି ସୃଷ୍ଟି ଅଗ୍ରୱାଲ ହେଲେ ଜୁନିୟର ଚାମ୍ବର ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ବଲାଙ୍ଗିର ସିଟିର ୧୫ ତମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଓଡିଶା- ବିଦର୍ଭ କୁଚ ବେହାର ଟ୍ରଫି- ବିଦର୍ଭ ଏକ ଇଂନିସ୍  ଓ ୧୮୬ ରେ ବିଜୟୀ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୀତାଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ   05-Dec-2022

You Might Also Like