-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 6th December 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜ଼ିଲ୍ଲା ର ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଶୁକ୍ଳlମ୍ବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ   (06-Dec-2022)       ||      ରାମ ନାମ ହରି ନାମ ଧ୍ୱନି ରେ ପ୍ରକମ୍ପିତ ହେଲା ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଉପ କାରାଗାର, ଜେଲ ରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବାକୁ ସବ ଜେଲରଙ୍କ ଅଭିନଵ ଉଦ୍ୟମ   (06-Dec-2022)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର:   ସାଇ ସେବା ସମିତି ର ପ୍ରାକ୍ତନ ସଭାପତିଙ୍କ ପରଲୋକ    (06-Dec-2022)       ||      ଦଳିତ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଓ ବୈଠକ    (06-Dec-2022)       ||      ବିନିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଜିଠାରୁ ଖରିଫ ଧାନ କିଣା ଆରମ୍ଭ    (06-Dec-2022)       ||      ରଣ୍ଡା ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ    (06-Dec-2022)       ||      ବଡ଼ଖମାର ମଠରେ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଦ୍ଵାଦଶୀ,୨୦୮ ପ୍ରକାର ଭୋଗ ଅର୍ପଣ   (06-Dec-2022)       ||      ଜେସି ସୃଷ୍ଟି ଅଗ୍ରୱାଲ ହେଲେ ଜୁନିୟର ଚାମ୍ବର ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ବଲାଙ୍ଗିର ସିଟିର ୧୫ ତମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ   (05-Dec-2022)       ||      ଓଡିଶା- ବିଦର୍ଭ କୁଚ ବେହାର ଟ୍ରଫି- ବିଦର୍ଭ ଏକ ଇଂନିସ୍  ଓ ୧୮୬ ରେ ବିଜୟୀ   (05-Dec-2022)       ||      ଗୀତାଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ   (05-Dec-2022)       ||      ଜାତୀୟ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଦିବସ ପାଳିତ   (05-Dec-2022)       ||      ବୌଦ୍ଧ  ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ରେ  ଜିଲାପାଳଙ୍କ  ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର    (05-Dec-2022)       ||      ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତ ସ୍ତରୀୟ ଜନ ଶୁଣାଣୀ ଶିବିର   (05-Dec-2022)       ||      ବିଶ୍ଵ ମୃତ୍ତିକା ଦିବସ.... ମାଟି ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶପଥ ନେଲେ ଚାଷୀ   (05-Dec-2022)       ||      ରିଷିଡା କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦଘାଟିତ ୨/୦ ଗୋଲରେ ସିଆଳି (ସୋନପୁର ) ବିଜୟୀ   (05-Dec-2022)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୋଲିସ ର ବଡ଼ ସଫଳତା*- *ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୁ ଗିରଫ ହେଲେ ସାଇବର ଅପରାଧୀ*- *ଯୁବ ପିଢୀ ସଚେତନ ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବାକୁ ଏସପି ଙ୍କ ନିବେଦନ   (05-Dec-2022)       ||      ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରେ ୫ ଦଫା ଦାବି ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ବହୁମୁଖୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପରିଦର୍ଶକ   (05-Dec-2022)       ||      ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକରେ ସରକାରୀସ୍ତରରୁ ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ବଡୁଛି ବାଲ୍ୟ ବିବାହ   (05-Dec-2022)       ||      ଡି. ଆର୍, ମେହେର ହାଇସ୍କୁଲ ଠାରେ ବ୍ଳକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନମେଳା   (05-Dec-2022)       ||      ଭୋଟ୍ ଦିନ ବି ବିଜେପି ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଛି; କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲା ବିଜେଡି   (05-Dec-2022)       ||     

HOME   ଜିଲ୍ଲା

ଧାମନଡଙ୍ଗାର ରବି ସୁନାଙ୍କ ଗଳିତଶବ ଉଦ୍ଧାର ମାମଲା : ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ? ଏହାପଛରେ କୋର୍ଟରେ ବିଚାରାଧୀନ ଜମି ହଡପ ମାମଲା କାରଣ ନୁହେଁ ତ ?

11-Sep-2022



ବଲାଙ୍ଗୀର(ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ) ଗତ ୮ ତାରିଖରେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ପୁଲିସ୍ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି-ବଙ୍ଗମୁଣ୍ଡା ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାର ଧାମନଡଙ୍ଗାଗ୍ରାମର ରବି ସୁନା (୫୦)ଙ୍କର ଗଳିତ ମୃତଦେହକୁ ତାଙ୍କ କ୍ଷେତର ତାଙ୍କ ମାଆ ଓ ପତ୍ନୀଙ୍କର ସମାଧୀ ନିକଟରୁ ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଝୋପଡି ଭିତରେ ବଢିଥିବା ଛୋଟ ଚାକୁଣ୍ଡାଗଛର କଅଁଳିଆ ଡାଳରେ ବେକରେ ଗାମୁଛା ବନ୍ଧାଯାଇ ପାଦତଳେ ଲାଗିଥିବା ଓ ଠିଆହେଇ ଝୁଲାଯାଇଥିବା  ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଛି । ପାରିପାର୍ଶ୍ବିକ ଅବସ୍ଥା ଓ  ପୂର୍ବରୁ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଥିବା ତାଙ୍କର ଏକ ଜମିଜମା ହଡପ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସିଭିଲ୍ ମାମଲା ରହିଥିବା ଯୋଗୁଁ ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କମ୍ ଓ ବେଶିଭାଗ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ହେଇପାରେ ବୋଲି ତାଙ୍କ ବଡଭାଇ ଅକ୍ଷୟ ସୁନା ତଥା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ସନ୍ଦେହମୂଳକ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । 

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ  ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ,କିଛିବର୍ଷ ଆଗରୁ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିର କେତେକ ଅଣଓଡିଆ ଲୋକେ ରବିକୁ ଫୁସୁଲାଇ ମଦଫଦ ପିଆଇ ଜଣେ ଓକିଲ ଜରିଆରେ କିଛି ଜମି କିଣି ରେଜିଷ୍ଟ୍ରି କରି ନେଇଥିଲେ । ପରେ ସେମାନେ ଚଞ୍ଚକତା କରି ୫ ଏକରରୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ଜମି ଠକି ନେଇଥିବା ଓ ସେମାନେ ଏହାକୁ ସମତୁଲ କରି ପ୍ଲଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବାବେଳେ ପରିବାରଲୋକଙ୍କ ଅଜାଣତରେ ଏହା କରାଯାଇଥିବାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା ଦାଏର କରାଯାଇଥିଲା । ଗତ ୮ ତାରିଖରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ତାରିଖ ରହିଥିଲା । କୋର୍ଟକୁ ଆସି ଭାଇର ଶବ ଝୁଲୁଥିବା ଖବର ପାଇ ମୃତକର ଭାଇ ଅକ୍ଷୟ ସୁନା ଏହା ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ

କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ରବିର ଏକ ଛୋଟ ଝିଅ ଅଛି ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇ ଥିବାରୁ ସେ ପ୍ରାୟ ଗାଁ' ବା ଘରେ ନରହି ଏଣେ ତେଣେ ବୁଲୁଥିବା ମଧ୍ୟ ସେ କହି , ଏହାପଛରେ ସେଇ ଜମିହଡପ କାରଣ ରହିଥିବା ଓ ଝୁଲାଇଦେଇ ହତ୍ୟାପରି ଜଣାପଡୁଥିବା ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରକାଶଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏବେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଜମିର ମୂଲ୍ୟ ଆକାଶଛୁଆଁ ଓ ଏହି ରାସ୍ତାକଡର ଅଧିକାଂଶ ଜମି ସହରର ଜମିମାଫିଆ, ଦାଦନସର୍ଦ୍ଦାର, ଅଣଓଡିଆ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କର କବ୍ଜାରେ ଓ ସେମାନଙ୍କ ଲୋଲୁପଦୃଷ୍ଟିରେ ରହିଛି । ତେଣୁ କିଛିବର୍ଷ ତଳେ ରବି ସୁନାଙ୍କ ପରି ଜଣେ ଦଳିତ ଜାତିର ଗରିବ ଲୋକଠାରୁ ଚଞ୍ଚକତା ପୂର୍ବକ ଏହି ମୂଲ୍ୟବାନ୍ ଜମି ହାତେଇଥିବା ସେହି ଅଣଓଡିଆ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ କିଏ ଓ ସଂପ୍ରତି ସେହି ମାମଲାର ସ୍ଥିତି କ'ଣ ରହିଛି ଏବଂ ଏହାପଛରେ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ , ପ୍ରକୃତରେ ସେପରି କିଛି ରହିଛି କି ନାହିଁ, ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ସହ ପୁଲିସ୍ ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡିବ । ଏହି ଘଟଣାଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ସର୍ବୋପରି ରବିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁପରେ ଏହି କୁହାଯାଉଥିବା ସାଢେ ୫ ଏକର ପରିମିତ ମୂଲ୍ୟବାନ୍ ରାସ୍ତାକଡ ଜମିର ମାଲିକାନା କାହାର, ଏ ନେଇ ଲୋକେ ଜିଜ୍ଞାସା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । 


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ରାଜ୍ୟ  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜ଼ିଲ୍ଲା ର ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଶୁକ୍ଳlମ୍ବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାମ ନାମ ହରି ନାମ ଧ୍ୱନି ରେ ପ୍ରକମ୍ପିତ ହେଲା ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଉପ କାରାଗାର, ଜେଲ ରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବାକୁ ସବ ଜେଲରଙ୍କ ଅଭିନଵ ଉଦ୍ୟମ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର:   ସାଇ ସେବା ସମିତି ର ପ୍ରାକ୍ତନ ସଭାପତିଙ୍କ ପରଲୋକ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦଳିତ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଓ ବୈଠକ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିନିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଜିଠାରୁ ଖରିଫ ଧାନ କିଣା ଆରମ୍ଭ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରଣ୍ଡା ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଡ଼ଖମାର ମଠରେ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଦ୍ଵାଦଶୀ,୨୦୮ ପ୍ରକାର ଭୋଗ ଅର୍ପଣ   06-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜେସି ସୃଷ୍ଟି ଅଗ୍ରୱାଲ ହେଲେ ଜୁନିୟର ଚାମ୍ବର ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ବଲାଙ୍ଗିର ସିଟିର ୧୫ ତମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଓଡିଶା- ବିଦର୍ଭ କୁଚ ବେହାର ଟ୍ରଫି- ବିଦର୍ଭ ଏକ ଇଂନିସ୍  ଓ ୧୮୬ ରେ ବିଜୟୀ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୀତାଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜାତୀୟ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଦିବସ ପାଳିତ   05-Dec-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବୌଦ୍ଧ  ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ରେ  ଜିଲାପାଳଙ୍କ  ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର    05-Dec-2022

You Might Also Like