-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 5th July 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ଜ୍ଞାନ ପ୍ରକାଶର ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ  ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ    (05-Jul-2022)       ||      ସିନ୍ଧେରିଆବାହାଲ ଗ୍ରାମରେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାରମ୍ପରିକ ନୃସିଂହ ଅବତାର    (05-Jul-2022)       ||      ହେରା ପଞ୍ଚମୀ ଉପଲକ୍ଷେ ପଞ୍ଚମ ର ଭଜନ ସନ୍ଧ୍ୟା   (05-Jul-2022)       ||      ହଜିଥିବା ମୋବାଇଲ ଓ ଟଙ୍କା ଫେରାଇ ରେଲୱେ ସୁଇପରଙ୍କ ହୃଦୟ ବିଜୟ କଲେ ବିଜୟିନୀ   (05-Jul-2022)       ||      ରକ୍ତଦାନ ପାଇଁ ନାରୀ ସମାଜକୁ ଆହ୍ୱାନ କଲେ କାବ୍ୟଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ   (05-Jul-2022)       ||      ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇ ଚମ୍ପଟ୍ ମାରିଲା ସ୍ବାମୀ, ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡିରେ ମହିଳା ସଂଗଠନ    (05-Jul-2022)       ||      ମୁରିବାହାଲ ତାଲୁକ୍ ଆଇନ ସେବା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ପରିସରରେ ୭୩ ତମ ବନ ମହୋତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ    (05-Jul-2022)       ||      ଦନ୍ତୁରିତ ରାସ୍ତା କୁ ପିଚୁକରଣ କରିବାପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ   (05-Jul-2022)       ||      ମାଁ କ୍ରସରରେ ଅଘଟଣ,ନାଇଟ୍ରୋଜେନ ଗ୍ୟାସସିଣ୍ଡର ବ୍ଲାଷ୍ଟରୁ ୩ଜଣ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର   (05-Jul-2022)       ||      ମହର୍ଷି ବୁଦ୍ଧରାମ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜରେ ବନ ମହୋତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ    (05-Jul-2022)       ||      ବାରହା ମାଂସ ,ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ,   (05-Jul-2022)       ||      ବନମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ   (05-Jul-2022)       ||      ମୁରିବ।ହାଲ ତାଲୁକ୍ ଆଇନ ସେବା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ପରିସରରେ ୭୩ ତମ ବନ ମହୋତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟ କର୍ମ।   (05-Jul-2022)       ||      ସିନ୍ଧେକେଲା ନିଶାନୀ ପାହାଡ ରେ ବନୀକରଣ   (05-Jul-2022)       ||      ରାଣୀପୁର ଝରିଆଲ ରେ ଶ୍ରାବଣ ମେଳା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ। ପାନୀୟଜଳ, ଆଲୋକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଓ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା କୁ ଗୁରୁତ୍ବ   (05-Jul-2022)       ||      ଜଗତା ଘାଇ ପୁନଃରୁଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି, ଖବର ସଂଗ୍ରହ ରେ ଯାଇଥିବା ସାମ୍ବାଦିକ ଙ୍କୁ ପେଟି କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟର ତଥା କାଳିମେଘି ପଞ୍ଚାୟତ ର ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦବଙ୍ଗଗିରି   (04-Jul-2022)       ||      ମେଘଦୂତ ଆୱାର୍ଡ ଅଧିକାରୀ ଅଶୋକ କୁମାର ସାହୁଙ୍କୁ କଟକ ଦକ୍ଷିଣ ଡାକ ମଣ୍ଡଳ ତରଫରୁ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା   (04-Jul-2022)       ||      ସଙ୍କୁଳ ସାମୂହିକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ କର୍ମଶାଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ    (04-Jul-2022)       ||      ଅର୍ଦ୍ଧେନ୍ଦୁ ଦାସଙ୍କ ଗିରଫ ପ୍ରତିବାଦରେ କୋକସରା ବ୍ଲକ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସଙ୍ଘ ପକ୍ଷରୁଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ   (04-Jul-2022)       ||      କୁରୁଲ ରାମଜୀ ହାଇସ୍କୁଲର ପୁରାତନ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ମାନଙ୍କ ମୋ’ ସ୍କୁଲ ଯୋଜନା ର ବୈଠକ   (04-Jul-2022)       ||     

HOME   ଅପରାଧ

ପାଟଣାଗଡ ବ୍ଲକ୍ ଜେଇ ହତ୍ୟା କାଣ୍ଡ : ଦୁଇମାସ ସମୟ ନେଲା ପୋଲିସ

25-May-2022



ବଲାଙ୍ଗୀର  :  ( ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ  ) ପାଟଣାଗଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଇନ୍ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଓ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇ ଗତ ୨୩ ତାରିଖରେ ଏସ୍ ଡି ପିଓଙ୍କ ଅଫିସ୍ ବନାମ ପାଟଣାଗଡ ଥାନା ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲା କୋଶଳ ମୁକ୍ତି ମୋର୍ଚ୍ଚା ନାମକ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂଗଠନ । ଥାନା ପରିସରରେ ପୁଲିସ୍ ଟେଣ୍ଟ୍ ଟଣାକୁ ଅନୁମତି ନଦେବାରୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଖରାରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ  ଓ ସେଥିରୁ ୩ ଜଣ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ଦିନଯାକ ଖରାରେ ଏସ୍ ପିଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ସେମାନେ ବସିରହିବା ପରେ ରାତି ୯ ଟାରେ ବଲାଙ୍ଗୀରରୁ ଆଡିସ୍ ନାଲ୍ ଏସ୍ ପି ଦିଲିପ ପଟେଲ ପହଞ୍ଚି ଆଗାମୀ ୨ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଲାପରେ ଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରକାଶ

। ତେବେ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନଙ୍କୁ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଆଡିସ୍ ନାଲ୍ ଏସ୍ ପି ଉକ୍ତ ଜେଇଙ୍କୁ ରାତିରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇ ଫିଙ୍ଗିଦିଆଯାଇଥିଲା ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ ।  ଅଦ୍ୟାବଧି ଉକ୍ତ ଜେଇଙ୍କର ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ଆସି ନଥିବା ଓ ପରଦିନ  ଏହା ବଲାଙ୍ଗୀର ଯାଇ ଆଣିବାକୁ ସେ ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ କହିଥିବା ମଧ୍ୟ ସେ କହିଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ,ସ୍ଥାନୀୟ ସାମ୍ବାଦିକ ଓ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେତେକ ଦ୍ବନ୍ଦ ଓ ସଂଶୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । 

ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ , ଗତ ୫ ତାରିଖରେ ଯୋଗୀ ମୁଣ୍ଡା ଯାଇ ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ତାଙ୍କ ମୋପେଡ୍ ରେ ଫେରିଲାବେଳେ  ଦିନ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୧୧ ଟାବେଳେ ବନକାବିଅର ଛକରୁ ନିଖୋଜ୍ କୁହାଯାଉଥିବା ଓ ପରଦିନ ସେଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୧ କିମି ଦୂର ଏକ ଜଙ୍ଗଲ ଡୁଙ୍ଗୁରି ନିକଟସ୍ଥ ଗାଡିଯିବାକୁ ପ୍ରାୟ ବାଟଘାଟ ନଥିବା ଏକ କପାକ୍ଷେତରୁ ତାଙ୍କର କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ସମେତ ମୋପେଡ୍ ଟିକୁ ପୁଲିସ୍ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବାବେଳେ, ତାଙ୍କୁ ସେହି ଦିନ ଦିନବେଳା ସାଢେ ୧୧ଟାରୁ ୧୨ ଟା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ମଧ୍ୟରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଏଯାବତ୍ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ସିସିଟିଭି ଓ ପୁଲିସ୍ ର ପଞ୍ଚନାମା ଇତ୍ୟାଦିର ଆଧାରରେ କୁହାଯାଇ ଆସିଥିବାର ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଆସୁଥିବାବେଳେ  ରାତିରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଆଡିସ୍ ନାଲ୍  ଏସ୍ ପି କହିବା; ନୂଆ ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି !  ତାଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ପଚାରିବାରୁ ଏସଡିପିଓ , ଥାନାଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କହିଥିବା କଥାରେ ସହମତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରକାଶ । ତେଣୁ ସେହିଦିନ ବନକାବିଅର କିମ୍ବା ଯୋଗୀମୁଣ୍ଡା ନିକଟରୁ ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ଉପରୁ ମୋପେଡ୍ ସମେତ ମୃତ ଜେଇ ଜଣକ କେଉଁଠି ଥିଲେ , ଏ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ସ୍ବାଭାବିକ୍ । ଯଦି ଏହା ସତ୍ୟହୋଇଥାଏ , ତେବେ ତାଙ୍କୁ ରାସ୍ତାଉପରୁ କୌଣସି ଗାଡିରେ ଉଠାଇନିଆଯାଇ ଅପହରଣ କରି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ହାତଗୋଡ ବାନ୍ଧି ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ସତ୍ୟତା ଥାଇପାରେ । ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦିନଯାକ ଅଟକ ରଖାଯିବାର ଏଭଳି ଜାଗା ଯୋଗୀମୁଣ୍ଡା , ପଣ୍ଡାମୁଣ୍ଡା, କପାକ୍ଷେତ ପାଖାପାଖି ନିକାଞ୍ଚନସ୍ଥାନ କେଉଁଠି ଥାଇପାରେ  ? ଅବଶ୍ୟ ପ୍ରଥମେ ପୁଲିସ୍ ଥାନାକୁ ଡକାଇ ଛାଡିଦେଇଥିବା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଗୋଦାମଘର ସେହି ନିକଟରେ ରହିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି  । ସେତେବେଳେ ଥାନାଧିକାରୀ ଛୁଟିରେ ଥିବାରୁ ଏସଡିପିଓ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ ଓ ତା'ପରେ ଛୁଟିରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ଏହା  ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଦାବିଆନ୍ଦୋଳନ ଅଭିଯୋଗର ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

ଶବବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟର ମୃତ୍ୟୁସମୟର  ଆଧାରରେ ଯଦି ଏ ଏସ ପି ଏହା କହିଥା'ନ୍ତି , ତେବେ ଏହା ଏକ ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟା ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଉଛି । କେତେକ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ମତରେ ଏଏସପି ଅବଲୀଳାକ୍ରମେ ଏପରି କହିଦେଇଥାଇ ପାରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହତ୍ୟାମାମଲାରେ ଥାନାରେ ଧାରଣାରତ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ଏସପିଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ଏଏସପିଙ୍କର ଏଭଳି କଥା ଭିତ୍ତିହୀନ ହୋଇ ନପାରେ ।
ଆହୁରି ମଧ୍ୟ , କେବଳ ଏଏସପି ଏହା ରାତିରେ ଘଟିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି , ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ଚାଷୀନେତା ମଧ୍ୟ, ଏହା ରାତିରେ ଘଟିଥିବା କଥାଛଳରେ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ଏକ ' ଅନିଚ୍ଛାକୃତ ମର୍ଡର ' ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏହି 'ଅନିଚ୍ଛାକୃତ ମର୍ଡର ' ଶବ୍ଦର ଅର୍ଥ କ'ଣ ସତରେ  ?

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସେ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଦୀର୍ଘ ୨ ମାସ ସମୟ ନେବା ଅସ୍ବାଭାବିକ ମନେହୁଏ । ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି ଓ ଲୋକଙ୍କୁ ଖ ଟ୍ କା ଲାଗିଲା । ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ , ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ କେତେକ ରାଜନୈତିକ ପୃଷ୍ଠପୋଷକତାରେ ରହିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ପୁଲିସ୍ ଚାପରେ ଧରୁନାହିଁ  ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ସଂପ୍ରତି ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ହେଉଥିବା ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୁଲିସ୍ ଉପରମହଲର ଇଙ୍ଗିତରେ ଏଭଳି ଲମ୍ବାସମୟ ନେଇଛି  ? ଯଦି ଏହା ସତ୍ୟ, ତେବେ ସାଙ୍ଘାତିକ୍  !  ବିସ୍ମୟର ବିଷୟ ଯେ , ମାତ୍ର ୧୮ ଦିନର ତଦନ୍ତରେ ପୁଲିସ୍ ର କାଳକ୍ଷେପଣରେ ଅଧୈର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପଡି ପ୍ରଚଣ୍ଡଖରାକୁ ଖାତିର୍ ନକରି ପ୍ରାଣମୂର୍ଚ୍ଛା ଧାରଣା ଦେଇଥିବା ମୋର୍ଚ୍ଚା କିଭଳି ପୁଲିସ୍ ର ଏତେ ଦୀର୍ଘ ସମୟସୀମାକୁ ମାନିନେଲା  ? 

ସେ ଯା'ହେଉ, ଆରମ୍ଭରୁ ପୁଲିସ୍ ଯେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଖାମ୍ ଖିଆଲି ମନୋଭାବ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସୁଛି, ଏହା ଲୋକଙ୍କର ବୁଝିବାକୁ ଆଉ ବାକି ନାହିଁ । କିମ୍ବା ଏହାପଛରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଅର୍ଥଅନୁଦାନର ବାଟମାରଣାର ଏକ ଜ୍ବଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ ପାଟଣାଗଡରେ ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ୍ ହୋଇଛି, ଏହା ଆଗାମୀଦିନରେ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରତି ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରାଯାଇ ପାରୁନାହିଁ । ହୁଏତ ଜାଣିଶୁଣି ୫ ଟି ଠାରୁ ଗୋଷ୍ଠୀଖଳା, ଫାର୍ମପଣ୍ଡ୍ , ମନରେଗା ଓ ଅନେଆ ଛୋଟବଡ ଯୋଜନାର ପିସି କାରବାର, ଠିକାଦାରୀ ଓ ଅନିୟମିତତା ଏଠି ଚରମସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଛି  ?
ସ୍ବଭାବତଃ ମୃତ ଜେଇ ଜଣକ ଜଣେ ନିରୀହ ଓ ମିଥ୍ୟାବିଲ୍ , ନିମ୍ନମାନର କାମକୁ   ଆଦୌ ପ୍ରଶୟ ଦେଉ ନଥିବା ଓ ଏକ ପୁରୁଣା ମୋପେଡ୍ ରେ ଯାଆଆସ କରୁଥିବା ସଚ୍ଚୋଟ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଏଭଳି ସ୍ବତଃ ଜନସମର୍ଥନ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇଛି, ଯାହା ଅଧୁନାତନ ଯୁଗରେ ବିରଳ । ତେବେ ସେ କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ବିଲ୍ କରିବାରେ ଅନଭିଜ୍ଞ ଥିବାରୁ ଓ ମିଥ୍ୟାବିଲ୍ କରୁ ନଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ହେଉଥିବା ବହୁ କାମର ବିଲ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଅହେଗ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ବିଡିଓ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଦୁଇମାସର ଦରମା ବନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କ ଅଧୀନରେ କେଉଁ କେଉଁ କାମର ବିଲ୍ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି ଓ କେଉଁ ଠିକାଦାରମାନଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି ; ଏହା ବିଡିଓ , ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣାଥିବ । ତଦନ୍ତକାରୀ ପୁଲିସ୍ ପକ୍ଷରେ ଏହା ବାହାର କରିବା ଏତେ ଅସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ।ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ତାଙ୍କଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକଟଙ୍କା ଉଧାର ନେଇ ଫେରାଉନଥିବା ଠିକାଦାରମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସନ୍ଦେହର ପରିସରଭୁକ୍ତ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏଥିରୁ ଏହି ଜଘନ୍ୟହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇ ପାରିବ ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜ୍ଞାନ ପ୍ରକାଶର ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ  ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ    05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସିନ୍ଧେରିଆବାହାଲ ଗ୍ରାମରେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାରମ୍ପରିକ ନୃସିଂହ ଅବତାର   05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ହେରା ପଞ୍ଚମୀ ଉପଲକ୍ଷେ ପଞ୍ଚମ ର ଭଜନ ସନ୍ଧ୍ୟା   05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ହଜିଥିବା ମୋବାଇଲ ଓ ଟଙ୍କା ଫେରାଇ ରେଲୱେ ସୁଇପରଙ୍କ ହୃଦୟ ବିଜୟ କଲେ ବିଜୟିନୀ   05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ରକ୍ତଦାନ ପାଇଁ ନାରୀ ସମାଜକୁ ଆହ୍ୱାନ କଲେ କାବ୍ୟଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ   05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇ ଚମ୍ପଟ୍ ମାରିଲା ସ୍ବାମୀ, ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡିରେ ମହିଳା ସଂଗଠନ   05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ମୁରିବାହାଲ ତାଲୁକ୍ ଆଇନ ସେବା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ପରିସରରେ ୭୩ ତମ ବନ ମହୋତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ   05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦନ୍ତୁରିତ ରାସ୍ତା କୁ ପିଚୁକରଣ କରିବାପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ   05-Jul-2022
  ରାଜ୍ୟ  
ମାଁ କ୍ରସରରେ ଅଘଟଣ,ନାଇଟ୍ରୋଜେନ ଗ୍ୟାସସିଣ୍ଡର ବ୍ଲାଷ୍ଟରୁ ୩ଜଣ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର   05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ମହର୍ଷି ବୁଦ୍ଧରାମ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜରେ ବନ ମହୋତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ   05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବାରହା ମାଂସ ,ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ,   05-Jul-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବନମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ   05-Jul-2022

You Might Also Like