-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Thursday 19th May 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ବିବାହର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରତାରଣା: ଶେଷରେ ଲୋଇସିଂହା ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ପୀଡିତା    (19-May-2022)       ||      ଠିକାଦାର ପଡା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ    (19-May-2022)       ||      ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ଏକଶଙ୍ଖ ତଳୁ ଠାବ    (19-May-2022)       ||      ପାଟଣାଗଡ ବ୍ଲକ୍ ଜେଇ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଆଉ ଏକ ଦିଗର ସମ୍ଭାବନା ! କପାକ୍ଷେତ ନିକଟସ୍ଥ ଫାର୍ମପଣ୍ଡ୍ କାରଣ ନୁହେଁ ତ ?    (19-May-2022)       ||      ମେ ୨୭ ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ ପ୍ରେମ ଏଟିଏମ୍‌   (19-May-2022)       ||      ଶିକ୍ଷକ କ୍ଷୀର ସାଗର ଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ   (19-May-2022)       ||      ମାଟିଆଭଟା ଗାଁର ପୋଖରୀ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜ୍ଜନା ଓ ପଦ୍ମଫୁଲ ସଫା କଲେ ମନରେଗା ଶ୍ରମିକ ଗୋଷ୍ଠୀ   (19-May-2022)       ||      ଆର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ସପ୍ତାହରେ ବୌଦ୍ଧର ଐତିହାସିକ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନିବେଦନ    (19-May-2022)       ||      ବିନିକାରେ ମଡେଲ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ଆରମ୍ଭ   (19-May-2022)       ||      ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କଲେଜ ସ୍ଥାୟୀ ପଟ୍ଟା ବଣ୍ଟନ   (19-May-2022)       ||      ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଅବସ୍ଥାରେ ମହୁରୁଣ୍ଡି ଗାଁର ବିଦ୍ୟାଳୟ    (19-May-2022)       ||      କଞ୍ଚାଲଙ୍କା ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ରେ ନୂଆ ଓ୍ବେବ ସିରିଜ୍ "ସୁପାରୀ"   (19-May-2022)       ||      ରେଢ଼ାଖୋଲ ଜଂଗଲରୁ ରଥ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପୁରୀ ଗଲା କାଠ   (18-May-2022)       ||      ଆର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ସପ୍ତାହରେ ବୌଦ୍ଧର ଐତିହାସିକ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନିବେଦନ    (18-May-2022)       ||      ଷୋହଳ ପ୍ରହରୀ ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (18-May-2022)       ||      ଭାରତୀୟ ପ୍ରବାସୀ ପରିଷଦ ସଂଘ ତରଫରୁ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଆୟୋଜନ   (18-May-2022)       ||      ଲୋଇସିଂହାରେ ଅର୍ଗସ ନ୍ୟୁଜ ର ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦଘାଟିତ    (18-May-2022)       ||      ଜାତୀୟ କରାଟେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ବଲାଙ୍ଗିର ଦଳର ଗୋଆ ଗସ୍ତ   (18-May-2022)       ||      ରାମକୃଷ୍ଣ ମନ୍ଦିର ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ଉତ୍ସବ   (18-May-2022)       ||      କୃଷକନେତା ଡ.ସୁଧିର ପରିଚ୍ଛାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ ସ୍ୱର୍ଗତ ପରିଚ୍ଛା ଜଣେ ସାହସୀ ଚାଷୀ ନେତା ଥିଲେ-ନରସିଂହ   (18-May-2022)       ||     

HOME   ଅପରାଧ

ଅପରାଧଘଟଣାର ତଦନ୍ତରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ପାଇଁ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନେ ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାଁନ୍ତି କାହିଁକି  ?

12-May-2022



ବଲାଙ୍ଗୀର (ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ): ସଂପ୍ରତି ବଲାଙ୍ଗୀରଜିଲ୍ଲା କ୍ରାଇମ୍ ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ୍ ପାଲଟିଛି ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।  ସହରରେ ହେଉ ବା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ  ଏଇ ଅଳ୍ପକିଛିଦିନ ମଧ୍ୟରେ କେତେକ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ନରହତ୍ୟା , ରାଗିଂ ଜନିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା , ରାଜ୍ୟବାହାରକୁ ଯାଇ ଶୋଷଣ ଓ ନିର୍ଯାତନାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିବା ଦାଦନଶ୍ରମିକ ଶବ ହୋଇ ଫେରିବା ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅପରାଧ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତରେ  ଲୋକେ ଅନୁଭବ କରୁଥିବା ତ୍ରୁଟିବିଚ୍ୟୁତି କିମ୍ବା ଅନିୟମିତତାର ଜନଅସନ୍ତୋଷ ସତ୍ତ୍ୱେ , ଆପତ୍ତିଜନକ ଭାବରେ ଚୁପ୍ ରହିଯାଉଥିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।  ଏହାର କାରଣ କ'ଣ ହେଇପାରେ  ?

ଇତିମଧ୍ୟରେ  ବଲାଙ୍ଗୀର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଦୁଇଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏକବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଘଟଣା ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ଘଟଣାର ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ବି ଏଥିରେ କାହାକୁ ଦୋଷାରୋପ ସତ୍ତ୍ୱେ  ପୁଲିସ୍ ତଦନ୍ତାଧୀନ କରାଯାଇନାହିଁ । ବହୁ ସଂଗଠନର ଦାବି ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦ , ବିଧାୟକଙ୍କ ପରି ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନେ ମୁହଁ ଖୋଲୁ ନାହାଁନ୍ତି  !

ସେହିପରି ଗତ ୫ ତାରିଖରେ ପାଟଣାଗଡରେ ମିଥ୍ୟାବିଲ୍ କୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଜଣେ ସଚ୍ଚୋଟ ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ପଷ୍ଟଦିବାଲୋକରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଫିଙ୍ଗିଦିଆଯାଇଥିଲା । ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜନୈତିକ ଠିକାଦାରମାନେ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଖୋଲାଖୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ସତ୍ତ୍ୱେ , ସେଇ ସହରର ବାସିନ୍ଦା ସାଂସଦ ବା ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ପାଟି ଖୋଲୁନାହିଁ । ଅଧିକନ୍ତୁ ଉକ୍ତ ବ୍ଲକ୍ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରହସ୍ୟମୟ ନୀରବତା ଅବଲମ୍ବନ କରିଆସୁଥିବା ସହିତ ବ୍ଲକ୍ ର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏଥିପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଟ୍ ପକାଇ ସାରିଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ , ରହସ୍ୟମୟ ଭାବେ ହଠାତ୍ ଖୋଲିନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସ୍ଥଗିତ କରିଦେବା , ସମଲୋଚନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ତୃତୀୟରେ ଇତିମଧ୍ୟରେ କେବଳ ବେଲପଡାବ୍ଲକ୍ ର ଯୁବା , ସୁଲେକେଲା ଓ ଧୁମାଭଟାର ୩ ଜଣ ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କର ଶବ ରାଜ୍ୟବାହାରୁ ଫେରଲାଣି ।  ଜିଲ୍ଲାର ଦାଦନଗଡ ଭାବରେ କୁଖ୍ୟାତ ଏହି ବ୍ଲକ୍ ର ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନେ କିଏ ଓ କାହିଁକି ନୀରବ ରହିଛନ୍ତି , ଏକଥା ବୁଝାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାଇଁ ।
ଉଦାହରଣତଃ , ଉପରୋକ୍ତ ଅପରାଧ , ବେଆଇନ୍ ମାମଲାଗୁଡିକର ତଦନ୍ତରେ ଆପତ୍ତିଜନକ କାଳକ୍ଷେପଣ , ଚପାଇଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଓ ଭିନ୍ନମୋଡ ଦିଆଯାଉଥିବା ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ଏହାସହିତ ଜିଲ୍ଲାର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଘଟୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧଘଟଣାରେ ଏହି ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କର ରହସ୍ୟମୟ ନୀରବତାର ଅର୍ଥ ଲୋକେ ଠିକ୍ ବୁଝିପାରୁଛନ୍ତି । ଏସବୁଥିରେ ହୁଏତ ସେମାନଙ୍କ ଲୋକଙ୍କର ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହିଛି କିମ୍ବା ଗୃହବିଭାଗ ବନାମ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯିବାକୁ ସେମାନଙ୍କର ସତ୍ ସାହସ ନାହିଁ । ତେଣୁ ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି , ଏହି ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କର କେବଳ ସଭାସମିତି , ଉଦ୍ ଘାଟନ , ଫେସ୍ ବୁକ୍ ରେ ଫଟୋ ପ୍ରଚାର ଓ ଭାଷଣ ଦେବା ବ୍ୟତୀତ ଏହିସବୁ ଗୁରୁତର ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅପରାଧମାମଲାର ତଦନ୍ତରେ ପାଟି ଖୋଲିବାର କଣ ସତରେ ଦାୟିତ୍ୱ ନଥାଏ  ?


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିବାହର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରତାରଣା: ଶେଷରେ ଲୋଇସିଂହା ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ପୀଡିତା   19-May-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଠିକାଦାର ପଡା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ   19-May-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ଏକଶଙ୍ଖ ତଳୁ ଠାବ   19-May-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପାଟଣାଗଡ ବ୍ଲକ୍ ଜେଇ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଆଉ ଏକ ଦିଗର ସମ୍ଭାବନା ! କପାକ୍ଷେତ ନିକଟସ୍ଥ ଫାର୍ମପଣ୍ଡ୍ କାରଣ ନୁହେଁ ତ ?   19-May-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ମେ ୨୭ ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ ପ୍ରେମ ଏଟିଏମ୍‌   19-May-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଶିକ୍ଷକ କ୍ଷୀର ସାଗର ଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ   19-May-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ମାଟିଆଭଟା ଗାଁର ପୋଖରୀ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜ୍ଜନା ଓ ପଦ୍ମଫୁଲ ସଫା କଲେ ମନରେଗା ଶ୍ରମିକ ଗୋଷ୍ଠୀ   19-May-2022
  ରାଜ୍ୟ  
ଆର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ସପ୍ତାହରେ ବୌଦ୍ଧର ଐତିହାସିକ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନିବେଦନ   19-May-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିନିକାରେ ମଡେଲ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ଆରମ୍ଭ   19-May-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କଲେଜ ସ୍ଥାୟୀ ପଟ୍ଟା ବଣ୍ଟନ   19-May-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଅବସ୍ଥାରେ ମହୁରୁଣ୍ଡି ଗାଁର ବିଦ୍ୟାଳୟ   19-May-2022
  ମନୋରଞ୍ଜନ  
କଞ୍ଚାଲଙ୍କା ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ରେ ନୂଆ ଓ୍ବେବ ସିରିଜ୍ "ସୁପାରୀ"   19-May-2022

You Might Also Like