-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Saturday 1st October 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ।   (01-Oct-2022)       ||      ବେଆଇନ ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ।   (01-Oct-2022)       ||      ଶିଶୁ ଗୃହରେ ୨ ଅସହାୟ ଶିଶୁ୍    (01-Oct-2022)       ||      ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୨ ପାଇଲେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଝିଅ ସାରିକା ଜେନ୍।   (01-Oct-2022)       ||      ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାଳ ସଭା, ଶିଶୁ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (01-Oct-2022)       ||      ତୁଣ୍ଡଲା ଠାରେ ନାଗରିକ ବିକାଶ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ସୁପର 30+ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦକ୍ଷ ମହିଳା ସମ୍ମିଳନୀ ର ଉଦ୍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, ।   (30-Sep-2022)       ||      ଗୋଆଧ।ରିତ ଜୀବିକା ଉପରେ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ।   (30-Sep-2022)       ||      ସ୍ୱାଧୀନତା ର ଉଚ୍ଛାସ ପର୍ବ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ର ପବିତ୍ର ମାଟି ଓ ଜଳ ସଂଗ୍ରହ ।   (30-Sep-2022)       ||      ନୂଆଁପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର    (30-Sep-2022)       ||      ଟିଟିଲାଗଡ଼: ନୂତନ ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲିସ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ    (30-Sep-2022)       ||      ଲହଙ୍ଗିର ସେବାଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ପୋଷାକ ବଣ୍ଟନ   (30-Sep-2022)       ||      କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଅଞ୍ଚଳ ର ରେଳ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଅନୁରୋଧ କରିଲେ ପୂର୍ବ ବିଧାୟକ ଆୟୁବ ଖାଁ   (30-Sep-2022)       ||      ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ବାରିକ ସମାଜ ତରଫରୁ ନୁଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ    (30-Sep-2022)       ||      ସମଲେଶ୍ବରୀ ଛକ,ଅଙ୍ଗଶ୍ରି ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି   (30-Sep-2022)       ||      ବାଣ୍ଡିଗାଁରେ ଜିଲ୍ଳାସ୍ତରୀୟ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ    (29-Sep-2022)       ||      ମିଶନ ଶକ୍ତି ପକ୍ଷରୁ ଋଣ ମେଳା....   (29-Sep-2022)       ||      କୋଡିଏ ଘର ରଜକ ସମାଜ ର ଆଞ୍ଚଳିକ ବୈଠକ   (29-Sep-2022)       ||      ନିରାପଦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗର୍ଭପାତ ଦିବସ ଓ ବିଶ୍ୱ ଜଳାନ୍ତକ ଦିବସ ରେ ଡାକ୍ତର ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ସମ୍ମାନୀତ   (29-Sep-2022)       ||      ନୂତନ ବିଡିଓ ଙ୍କୁ ସରପଞ୍ଚ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା    (29-Sep-2022)       ||      ମହାନଦୀରେ ଛଡାଗଲା ୨ ଲକ୍ଷ ମାଛ ଜାଆଁଳା   (29-Sep-2022)       ||     

HOME   ଅପରାଧ

ଅପରାଧଘଟଣାର ତଦନ୍ତରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ପାଇଁ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନେ ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାଁନ୍ତି କାହିଁକି  ?

12-May-2022



ବଲାଙ୍ଗୀର (ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ): ସଂପ୍ରତି ବଲାଙ୍ଗୀରଜିଲ୍ଲା କ୍ରାଇମ୍ ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ୍ ପାଲଟିଛି ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।  ସହରରେ ହେଉ ବା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ  ଏଇ ଅଳ୍ପକିଛିଦିନ ମଧ୍ୟରେ କେତେକ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ନରହତ୍ୟା , ରାଗିଂ ଜନିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା , ରାଜ୍ୟବାହାରକୁ ଯାଇ ଶୋଷଣ ଓ ନିର୍ଯାତନାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିବା ଦାଦନଶ୍ରମିକ ଶବ ହୋଇ ଫେରିବା ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅପରାଧ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତରେ  ଲୋକେ ଅନୁଭବ କରୁଥିବା ତ୍ରୁଟିବିଚ୍ୟୁତି କିମ୍ବା ଅନିୟମିତତାର ଜନଅସନ୍ତୋଷ ସତ୍ତ୍ୱେ , ଆପତ୍ତିଜନକ ଭାବରେ ଚୁପ୍ ରହିଯାଉଥିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।  ଏହାର କାରଣ କ'ଣ ହେଇପାରେ  ?

ଇତିମଧ୍ୟରେ  ବଲାଙ୍ଗୀର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଦୁଇଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏକବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଘଟଣା ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ଘଟଣାର ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ବି ଏଥିରେ କାହାକୁ ଦୋଷାରୋପ ସତ୍ତ୍ୱେ  ପୁଲିସ୍ ତଦନ୍ତାଧୀନ କରାଯାଇନାହିଁ । ବହୁ ସଂଗଠନର ଦାବି ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦ , ବିଧାୟକଙ୍କ ପରି ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନେ ମୁହଁ ଖୋଲୁ ନାହାଁନ୍ତି  !

ସେହିପରି ଗତ ୫ ତାରିଖରେ ପାଟଣାଗଡରେ ମିଥ୍ୟାବିଲ୍ କୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଜଣେ ସଚ୍ଚୋଟ ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ପଷ୍ଟଦିବାଲୋକରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଫିଙ୍ଗିଦିଆଯାଇଥିଲା । ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜନୈତିକ ଠିକାଦାରମାନେ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଖୋଲାଖୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ସତ୍ତ୍ୱେ , ସେଇ ସହରର ବାସିନ୍ଦା ସାଂସଦ ବା ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ପାଟି ଖୋଲୁନାହିଁ । ଅଧିକନ୍ତୁ ଉକ୍ତ ବ୍ଲକ୍ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରହସ୍ୟମୟ ନୀରବତା ଅବଲମ୍ବନ କରିଆସୁଥିବା ସହିତ ବ୍ଲକ୍ ର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏଥିପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଟ୍ ପକାଇ ସାରିଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ , ରହସ୍ୟମୟ ଭାବେ ହଠାତ୍ ଖୋଲିନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସ୍ଥଗିତ କରିଦେବା , ସମଲୋଚନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ତୃତୀୟରେ ଇତିମଧ୍ୟରେ କେବଳ ବେଲପଡାବ୍ଲକ୍ ର ଯୁବା , ସୁଲେକେଲା ଓ ଧୁମାଭଟାର ୩ ଜଣ ଦାଦନଶ୍ରମିକଙ୍କର ଶବ ରାଜ୍ୟବାହାରୁ ଫେରଲାଣି ।  ଜିଲ୍ଲାର ଦାଦନଗଡ ଭାବରେ କୁଖ୍ୟାତ ଏହି ବ୍ଲକ୍ ର ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନେ କିଏ ଓ କାହିଁକି ନୀରବ ରହିଛନ୍ତି , ଏକଥା ବୁଝାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାଇଁ ।
ଉଦାହରଣତଃ , ଉପରୋକ୍ତ ଅପରାଧ , ବେଆଇନ୍ ମାମଲାଗୁଡିକର ତଦନ୍ତରେ ଆପତ୍ତିଜନକ କାଳକ୍ଷେପଣ , ଚପାଇଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଓ ଭିନ୍ନମୋଡ ଦିଆଯାଉଥିବା ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ଏହାସହିତ ଜିଲ୍ଲାର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଘଟୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧଘଟଣାରେ ଏହି ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କର ରହସ୍ୟମୟ ନୀରବତାର ଅର୍ଥ ଲୋକେ ଠିକ୍ ବୁଝିପାରୁଛନ୍ତି । ଏସବୁଥିରେ ହୁଏତ ସେମାନଙ୍କ ଲୋକଙ୍କର ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହିଛି କିମ୍ବା ଗୃହବିଭାଗ ବନାମ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯିବାକୁ ସେମାନଙ୍କର ସତ୍ ସାହସ ନାହିଁ । ତେଣୁ ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି , ଏହି ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କର କେବଳ ସଭାସମିତି , ଉଦ୍ ଘାଟନ , ଫେସ୍ ବୁକ୍ ରେ ଫଟୋ ପ୍ରଚାର ଓ ଭାଷଣ ଦେବା ବ୍ୟତୀତ ଏହିସବୁ ଗୁରୁତର ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅପରାଧମାମଲାର ତଦନ୍ତରେ ପାଟି ଖୋଲିବାର କଣ ସତରେ ଦାୟିତ୍ୱ ନଥାଏ  ?


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବେଆଇନ ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଶିଶୁ ଗୃହରେ ୨ ଅସହାୟ ଶିଶୁ୍   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୨ ପାଇଲେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଝିଅ ସାରିକା ଜେନ୍।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାଳ ସଭା, ଶିଶୁ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ତୁଣ୍ଡଲା ଠାରେ ନାଗରିକ ବିକାଶ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ସୁପର 30+ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦକ୍ଷ ମହିଳା ସମ୍ମିଳନୀ ର ଉଦ୍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୋଆଧ।ରିତ ଜୀବିକା ଉପରେ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସ୍ୱାଧୀନତା ର ଉଚ୍ଛାସ ପର୍ବ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ର ପବିତ୍ର ମାଟି ଓ ଜଳ ସଂଗ୍ରହ ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ନୂଆଁପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଟିଟିଲାଗଡ଼: ନୂତନ ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲିସ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲହଙ୍ଗିର ସେବାଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ପୋଷାକ ବଣ୍ଟନ   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଅଞ୍ଚଳ ର ରେଳ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଅନୁରୋଧ କରିଲେ ପୂର୍ବ ବିଧାୟକ ଆୟୁବ ଖାଁ   30-Sep-2022

You Might Also Like