-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Saturday 1st October 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ।   (01-Oct-2022)       ||      ବେଆଇନ ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ।   (01-Oct-2022)       ||      ଶିଶୁ ଗୃହରେ ୨ ଅସହାୟ ଶିଶୁ୍    (01-Oct-2022)       ||      ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୨ ପାଇଲେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଝିଅ ସାରିକା ଜେନ୍।   (01-Oct-2022)       ||      ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାଳ ସଭା, ଶିଶୁ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (01-Oct-2022)       ||      ତୁଣ୍ଡଲା ଠାରେ ନାଗରିକ ବିକାଶ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ସୁପର 30+ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦକ୍ଷ ମହିଳା ସମ୍ମିଳନୀ ର ଉଦ୍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, ।   (30-Sep-2022)       ||      ଗୋଆଧ।ରିତ ଜୀବିକା ଉପରେ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ।   (30-Sep-2022)       ||      ସ୍ୱାଧୀନତା ର ଉଚ୍ଛାସ ପର୍ବ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ର ପବିତ୍ର ମାଟି ଓ ଜଳ ସଂଗ୍ରହ ।   (30-Sep-2022)       ||      ନୂଆଁପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର    (30-Sep-2022)       ||      ଟିଟିଲାଗଡ଼: ନୂତନ ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲିସ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ    (30-Sep-2022)       ||      ଲହଙ୍ଗିର ସେବାଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ପୋଷାକ ବଣ୍ଟନ   (30-Sep-2022)       ||      କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଅଞ୍ଚଳ ର ରେଳ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଅନୁରୋଧ କରିଲେ ପୂର୍ବ ବିଧାୟକ ଆୟୁବ ଖାଁ   (30-Sep-2022)       ||      ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ବାରିକ ସମାଜ ତରଫରୁ ନୁଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ    (30-Sep-2022)       ||      ସମଲେଶ୍ବରୀ ଛକ,ଅଙ୍ଗଶ୍ରି ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି   (30-Sep-2022)       ||      ବାଣ୍ଡିଗାଁରେ ଜିଲ୍ଳାସ୍ତରୀୟ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ    (29-Sep-2022)       ||      ମିଶନ ଶକ୍ତି ପକ୍ଷରୁ ଋଣ ମେଳା....   (29-Sep-2022)       ||      କୋଡିଏ ଘର ରଜକ ସମାଜ ର ଆଞ୍ଚଳିକ ବୈଠକ   (29-Sep-2022)       ||      ନିରାପଦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗର୍ଭପାତ ଦିବସ ଓ ବିଶ୍ୱ ଜଳାନ୍ତକ ଦିବସ ରେ ଡାକ୍ତର ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ସମ୍ମାନୀତ   (29-Sep-2022)       ||      ନୂତନ ବିଡିଓ ଙ୍କୁ ସରପଞ୍ଚ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା    (29-Sep-2022)       ||      ମହାନଦୀରେ ଛଡାଗଲା ୨ ଲକ୍ଷ ମାଛ ଜାଆଁଳା   (29-Sep-2022)       ||     

HOME   ରାଜନୀତି

ହାରିଯିବାରୁ ଅଫିସ୍ ରୁ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ଏସି ଓ ମୂଲ୍ୟବାନ୍ ଆସବାବପତ୍ର ଖୋଲିନେଇଯିବା ଚୋରିମାମଲା : ପଞ୍ଚାୟତରୁ ପଞ୍ଚାୟତସମିତିର ଅବସ୍ଥା : ଖଟୁଳି ଖାଇଗଲେ !

17-Mar-2022



ବଲାଙ୍ଗୀର(ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ): ସଂପ୍ରତି ମୁରିହାହାଲ ବ୍ଲକ୍ ର ଏଭଳି ମାମଲାଟି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ।  ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ପରେ ହାରିଯିବାରୁ ପୂର୍ବତନ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା କୁଆଡେ ବ୍ଲକ୍ ପରିସରସ୍ଥ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅଫିସ୍ ରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଏସି , ଏଲ୍ ସିଡି ଟିଭି , ଫ୍ୟାନ୍ ଇତ୍ୟାଦି ସବୁ ମୂଲ୍ୟବାନ୍ ଆସବାବପତ୍ରକୁ ଲୋକଲଗାଇ ଖୋଲି ନେଇଥିଲେ । ଏପରିକି ସେ ଏ ଟେବୁଲ୍ , ଚୌକି ...ସବୁ ଆମର , ନେଇଆସ  !' ବୋଲି ତାଙ୍କ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କହୁଥିବା ପ୍ରକାଶ । ଏକଥା ଜଣାପଡିବା ପରେ ବିରୋଧୀଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରବଳ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ଓ ବିଡିଓଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଚାପ ପକାଯାଇଥିଲା । ଏଣୁ ବିଡିଓ ସମ୍ପୃକ୍ତା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ସେସବୁ ଜିନିଷପତ୍ର ଫେରାଇଦେବାକୁ ଏକ ନୋଟିସ୍ ଦିଆଯିବାପରେ , ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଉକ୍ତ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ସୁନ୍ଦରମତୀ ବାଗ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଚୋରି ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ । ପୁଲିସ୍ ଏହା କାହା ଟଙ୍କାରେ କିଣାଯାଇଛି , ତାହାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚଳାଇଥିବା ଓ ତା'ପରେ ମାମଲା ଋଜୁ ହେବ କି ନହେବ , ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ତେବେ ଏସମ୍ପର୍କରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଉତ୍ତରରେ ବିଡିଓ ଓ ପୁଲିସ୍ ନୀରବତା ଅବଲମ୍ବନ କରିଥିବାବେଳେ , ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା କୁଆଡେ ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ , ଏସବୁ ଆମ ପଇସାରେ କିଣାଯାଇଥିଲା । ନେବା ଆଗରୁ ଆମେ ବିଡିଓଙ୍କୁ କହି ନେଇଥିଲୁ । ତା'ପରେ ସେ ଫେରାଇବାକୁ ନୋଟିସ୍ ଦେବାରୁ ଆମେ ମଧ୍ୟ ଫେରାଇଦେବାକୁ ରାଜି ହେଇଥିଲୁ । ଏହାସତ୍ତ୍ବେ ପୁଣି କାହିଁକି ଆମ ନାଁ'ରେ କେସ୍ ଦେଲେ  ? '

ତେବେ ସେ ଯାହାହେଉ ନା କାହିଁକି ,  ଯେତେବେଳେ ବ୍ଲକ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅଫିସ୍ ରେ ଏତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇ ସେସବୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଉପକରଣ ଲଗାଯାଇଥିଲା , ସେତେବେଳେ ଏପରି ବଦଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନେଇ କଥା ଉଠିଥିଲା । ପ୍ରକୃତରେ ସେସବୁ ନିମନ୍ତେ ବ୍ଲକ୍ ର ସରକାରୀ ତହବିଲରୁ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା କି ନାହିଁ , ତଦନ୍ତସାପେକ୍ଷ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ହେଲା  :  ଏତେବର୍ଷ ଧରି ବ୍ଲକ୍ ର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ପିସି ନେଉଥିଲେ କି ନାହିଁ  , ତାହା ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତର ପରିସରଭୁକ୍ତ କରାଯାଉ ! ' ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟିଟିଲାଗଡର ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ହଂସରାଜ ଜୈନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିଲେ ଓ ଏହି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ସୁସମ୍ପର୍କ ରହିଥିବା ଜଣାଶୁଣା । ଚଳିତଥର ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ହରିବନ୍ଧୁ ମେହେର ଅଧିକ ଦୁଇଟି ଭୋଟ୍ ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହୋଇଛନ୍ତି ।

 ତେବେ କେବଳ ଏହି ସଦ୍ୟଘଟଣାଟି ନୁହେଁ , ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗତ କୋଭିଡ୍ ସମୟରେ ସଙ୍ଗରୋଧଗୃହ ନିମନ୍ତେ କିଣାଯାଇଥିବା ପଙ୍ଖା , ଖଟ , ଜେନେରେଟର  , କୁଲର୍ , ଗଦି ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉପକରଣ ଓ ସାମଗ୍ରୀର ବ୍ୟାପକ ବାଟମାରଣା ଓ ହଡପଘଟଣାର ଅଭିଯୋଗକୁ ପ୍ରଶାସନ ଚପାଇ ଦେଇଛି । ତୁରେକେଲା ବ୍ଲକ୍ ରେ କିଛିଦିନତଳେ ଏପରି ଏକ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଖୋଳତାଡ ହେଲେ , ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ପଞ୍ଚାୟତରେ ସରପଞ୍ଚ ଓ ପଞ୍ଚାୟତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଏଭଳି ବହୁ ଅନିୟମିତତାର ଘଟଣା ବାହାରିବ । ଏଣୁ  ଲୋକେ ଏହାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କର ' ଠାକୁର ଖାଇ ଖଟୁଳି ଖାଇଦେଉଥିବା ' ଭଳି ସମାଲୋଚନା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବେଆଇନ ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଶିଶୁ ଗୃହରେ ୨ ଅସହାୟ ଶିଶୁ୍   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୨ ପାଇଲେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଝିଅ ସାରିକା ଜେନ୍।   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାଳ ସଭା, ଶିଶୁ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ   01-Oct-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ତୁଣ୍ଡଲା ଠାରେ ନାଗରିକ ବିକାଶ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ସୁପର 30+ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦକ୍ଷ ମହିଳା ସମ୍ମିଳନୀ ର ଉଦ୍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଗୋଆଧ।ରିତ ଜୀବିକା ଉପରେ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ସ୍ୱାଧୀନତା ର ଉଚ୍ଛାସ ପର୍ବ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ର ପବିତ୍ର ମାଟି ଓ ଜଳ ସଂଗ୍ରହ ।   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ନୂଆଁପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଟିଟିଲାଗଡ଼: ନୂତନ ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲିସ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଲହଙ୍ଗିର ସେବାଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ପୋଷାକ ବଣ୍ଟନ   30-Sep-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଅଞ୍ଚଳ ର ରେଳ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଅନୁରୋଧ କରିଲେ ପୂର୍ବ ବିଧାୟକ ଆୟୁବ ଖାଁ   30-Sep-2022

You Might Also Like