-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Tuesday 7th February 2023 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ବିଶ୍ଵକପ ହକିରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ   (07-Feb-2023)       ||      ଯୁବକ ମିଛ ଅପହରଣର ନାଟକ ଭିଆଇ ଜେଲ ଗଲା ମିଛରେ ୩ ଲକ୍ଷ ର ମୁଣ୍ଡଜାମିନ ରଚିଥିଲା ଯୁବକ   (07-Feb-2023)       ||      ସାଲେଭଟା ଜେ. ଏନ. ଏମ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ   (06-Feb-2023)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଜନ-ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣୀ କାର୍ଯକ୍ରମ  ।   (06-Feb-2023)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ଓ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ମେଳା ଉଦଯାପିତ –ଆଧୁନିକ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ବ୍ୟବହାର କରି ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ଵାରୋପ ।    (06-Feb-2023)       ||      ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର : ବିଭିନ୍ନ ୧୫ ଗୋଟି ଅଭିଯୋଗ ଦରଖାସ୍ତ ଗ୍ରହଣ   (07-Feb-2023)       ||      ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ , ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ରମିକ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାର ସମସ୍ତ ଲାଭ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ   (06-Feb-2023)       ||      ଦୁଇ ଦିନିଆଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଚେସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଭରସୁଜା ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ, ଚମ୍ପିୟାନ ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ର ଦାଶରଥି ସାହୁ   (06-Feb-2023)       ||      ରାଣୀସର୍ଡା ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା ମାହେଶ୍ବରୀଙ୍କ ନୂତନ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମହୋତ୍ସବ ଉଦଯାପିତ    (06-Feb-2023)       ||      5T ସଚିନ ଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଏସ୍ ୟୁ ଜେ କୋରାପୁଟ ଶାଖାର କର୍ମକର୍ତ୍ତା    (06-Feb-2023)       ||      ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡିର ସାଂଗଠନିକ ବୈଠକ    (05-Feb-2023)       ||      ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମନହୀରା ପଞ୍ଚାୟତ ଗସ୍ତ କଲେ ନରସିଂହ, ଆବାସ ଯୋଜନା କେଳେଙ୍କାରି ଉଭୟ ସରକାରଙ୍କ ସୁଚିନ୍ତିତ ଷଡଯନ୍ତ୍ର- ନରସିଂହ   (05-Feb-2023)       ||      ଆଡିଏ ରୟାଲ ପକ୍ଷରୁ କର୍କଟ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ    (05-Feb-2023)       ||        ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି କୋଶଲ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ମହୋତ୍ସବ,  ଗଣମାଧ୍ୟମ ହିଁ ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଭାଜନ- ଅତିଥି ବୃନ୍ଦ   (05-Feb-2023)       ||      ଚଳିତ ବର୍ଷ ବୌଦ୍ଧ ଜ଼ିଲ୍ଲା ର ୭୬ ହାଇସ୍କୁଲରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୬୫୯୪ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ      (05-Feb-2023)       ||      ବୋର୍ଡର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦଯାପିତ, ଚଞ୍ଚରା ଭାଡି ଚମ୍ପିୟାନ ।   (05-Feb-2023)       ||      ସନ୍ଥ ଶିରୋମଣି ଗୁରୁ ରବି ଦାସ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ   (05-Feb-2023)       ||      ତୃତୀୟ  ଦିନରେ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ଓ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ମେଳା- କୃଷି ସଂବନ୍ଧୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର    (05-Feb-2023)       ||      ଇମ୍ପରିୟଲ କଲେଜରେ ଏନସିିସିର ଶାଖା ଉଦଘାଟିତ   (05-Feb-2023)       ||      ଜୁନିଅର ରେଡକ୍ରସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କ୍ରିୟାଶୀଳ   (05-Feb-2023)       ||     

HOME   ରାଜନୀତି

ହାରିଯିବାରୁ ଅଫିସ୍ ରୁ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ଏସି ଓ ମୂଲ୍ୟବାନ୍ ଆସବାବପତ୍ର ଖୋଲିନେଇଯିବା ଚୋରିମାମଲା : ପଞ୍ଚାୟତରୁ ପଞ୍ଚାୟତସମିତିର ଅବସ୍ଥା : ଖଟୁଳି ଖାଇଗଲେ !

17-Mar-2022



ବଲାଙ୍ଗୀର(ମଳୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ): ସଂପ୍ରତି ମୁରିହାହାଲ ବ୍ଲକ୍ ର ଏଭଳି ମାମଲାଟି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ।  ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ପରେ ହାରିଯିବାରୁ ପୂର୍ବତନ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା କୁଆଡେ ବ୍ଲକ୍ ପରିସରସ୍ଥ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅଫିସ୍ ରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଏସି , ଏଲ୍ ସିଡି ଟିଭି , ଫ୍ୟାନ୍ ଇତ୍ୟାଦି ସବୁ ମୂଲ୍ୟବାନ୍ ଆସବାବପତ୍ରକୁ ଲୋକଲଗାଇ ଖୋଲି ନେଇଥିଲେ । ଏପରିକି ସେ ଏ ଟେବୁଲ୍ , ଚୌକି ...ସବୁ ଆମର , ନେଇଆସ  !' ବୋଲି ତାଙ୍କ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କହୁଥିବା ପ୍ରକାଶ । ଏକଥା ଜଣାପଡିବା ପରେ ବିରୋଧୀଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରବଳ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ଓ ବିଡିଓଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଚାପ ପକାଯାଇଥିଲା । ଏଣୁ ବିଡିଓ ସମ୍ପୃକ୍ତା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ସେସବୁ ଜିନିଷପତ୍ର ଫେରାଇଦେବାକୁ ଏକ ନୋଟିସ୍ ଦିଆଯିବାପରେ , ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଉକ୍ତ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ସୁନ୍ଦରମତୀ ବାଗ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଚୋରି ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ । ପୁଲିସ୍ ଏହା କାହା ଟଙ୍କାରେ କିଣାଯାଇଛି , ତାହାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚଳାଇଥିବା ଓ ତା'ପରେ ମାମଲା ଋଜୁ ହେବ କି ନହେବ , ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ତେବେ ଏସମ୍ପର୍କରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଉତ୍ତରରେ ବିଡିଓ ଓ ପୁଲିସ୍ ନୀରବତା ଅବଲମ୍ବନ କରିଥିବାବେଳେ , ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା କୁଆଡେ ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ , ଏସବୁ ଆମ ପଇସାରେ କିଣାଯାଇଥିଲା । ନେବା ଆଗରୁ ଆମେ ବିଡିଓଙ୍କୁ କହି ନେଇଥିଲୁ । ତା'ପରେ ସେ ଫେରାଇବାକୁ ନୋଟିସ୍ ଦେବାରୁ ଆମେ ମଧ୍ୟ ଫେରାଇଦେବାକୁ ରାଜି ହେଇଥିଲୁ । ଏହାସତ୍ତ୍ବେ ପୁଣି କାହିଁକି ଆମ ନାଁ'ରେ କେସ୍ ଦେଲେ  ? '

ତେବେ ସେ ଯାହାହେଉ ନା କାହିଁକି ,  ଯେତେବେଳେ ବ୍ଲକ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅଫିସ୍ ରେ ଏତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇ ସେସବୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଉପକରଣ ଲଗାଯାଇଥିଲା , ସେତେବେଳେ ଏପରି ବଦଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନେଇ କଥା ଉଠିଥିଲା । ପ୍ରକୃତରେ ସେସବୁ ନିମନ୍ତେ ବ୍ଲକ୍ ର ସରକାରୀ ତହବିଲରୁ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା କି ନାହିଁ , ତଦନ୍ତସାପେକ୍ଷ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ହେଲା  :  ଏତେବର୍ଷ ଧରି ବ୍ଲକ୍ ର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ପିସି ନେଉଥିଲେ କି ନାହିଁ  , ତାହା ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତର ପରିସରଭୁକ୍ତ କରାଯାଉ ! ' ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟିଟିଲାଗଡର ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ହଂସରାଜ ଜୈନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିଲେ ଓ ଏହି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ସୁସମ୍ପର୍କ ରହିଥିବା ଜଣାଶୁଣା । ଚଳିତଥର ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ହରିବନ୍ଧୁ ମେହେର ଅଧିକ ଦୁଇଟି ଭୋଟ୍ ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହୋଇଛନ୍ତି ।

 ତେବେ କେବଳ ଏହି ସଦ୍ୟଘଟଣାଟି ନୁହେଁ , ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗତ କୋଭିଡ୍ ସମୟରେ ସଙ୍ଗରୋଧଗୃହ ନିମନ୍ତେ କିଣାଯାଇଥିବା ପଙ୍ଖା , ଖଟ , ଜେନେରେଟର  , କୁଲର୍ , ଗଦି ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉପକରଣ ଓ ସାମଗ୍ରୀର ବ୍ୟାପକ ବାଟମାରଣା ଓ ହଡପଘଟଣାର ଅଭିଯୋଗକୁ ପ୍ରଶାସନ ଚପାଇ ଦେଇଛି । ତୁରେକେଲା ବ୍ଲକ୍ ରେ କିଛିଦିନତଳେ ଏପରି ଏକ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଖୋଳତାଡ ହେଲେ , ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ପଞ୍ଚାୟତରେ ସରପଞ୍ଚ ଓ ପଞ୍ଚାୟତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଏଭଳି ବହୁ ଅନିୟମିତତାର ଘଟଣା ବାହାରିବ । ଏଣୁ  ଲୋକେ ଏହାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କର ' ଠାକୁର ଖାଇ ଖଟୁଳି ଖାଇଦେଉଥିବା ' ଭଳି ସମାଲୋଚନା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ବିଶ୍ଵକପ ହକିରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଯୁବକ ମିଛ ଅପହରଣର ନାଟକ ଭିଆଇ ଜେଲ ଗଲା ମିଛରେ ୩ ଲକ୍ଷ ର ମୁଣ୍ଡଜାମିନ ରଚିଥିଲା ଯୁବକ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ସାଲେଭଟା ଜେ. ଏନ. ଏମ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଜନ-ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣୀ କାର୍ଯକ୍ରମ  ।   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ଓ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ମେଳା ଉଦଯାପିତ –ଆଧୁନିକ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ବ୍ୟବହାର କରି ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ଵାରୋପ ।    06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର : ବିଭିନ୍ନ ୧୫ ଗୋଟି ଅଭିଯୋଗ ଦରଖାସ୍ତ ଗ୍ରହଣ   07-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରେ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ , ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ରମିକ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାର ସମସ୍ତ ଲାଭ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଦୁଇ ଦିନିଆଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଚେସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଭରସୁଜା ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ, ଚମ୍ପିୟାନ ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ର ଦାଶରଥି ସାହୁ   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ରାଣୀସର୍ଡା ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା ମାହେଶ୍ବରୀଙ୍କ ନୂତନ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମହୋତ୍ସବ ଉଦଯାପିତ    06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
5T ସଚିନ ଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଏସ୍ ୟୁ ଜେ କୋରାପୁଟ ଶାଖାର କର୍ମକର୍ତ୍ତା   06-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡିର ସାଂଗଠନିକ ବୈଠକ   05-Feb-2023
  ଜିଲ୍ଲା  
ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମନହୀରା ପଞ୍ଚାୟତ ଗସ୍ତ କଲେ ନରସିଂହ, ଆବାସ ଯୋଜନା କେଳେଙ୍କାରି ଉଭୟ ସରକାରଙ୍କ ସୁଚିନ୍ତିତ ଷଡଯନ୍ତ୍ର- ନରସିଂହ   05-Feb-2023

You Might Also Like