-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Wednesday 17th August 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ନନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ଯୁଗ୍ମ ଜନଶୁଣାଣୀ ଶିବିର   (17-Aug-2022)       ||      ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଟାମାଳ ଠାରେ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ    (17-Aug-2022)       ||      ଆଜାଦୀକା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ଯୋଗିନୀପିଠ ରାଣୀପୁର ଝରିଆଲ ରେ ଉଡିଲା ସୁଉଚ୍ଚ ଜାତୀୟ ପତାକା । ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସତ୍ବେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ସାମିଲ ହେଲେ   (16-Aug-2022)       ||      ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ବାନ୍ଧପଡାରେ ୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ   (16-Aug-2022)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଯାଦବ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ଜାତୀୟ ବନ୍ୟ ପ୍ରାଣୀ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲସ୍ତରୀୟ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା   (16-Aug-2022)       ||            ଦଶପୁର ରେ ମିଳିତ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   (16-Aug-2022)       ||      କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳୀ ଓ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା: ଓଡିଶା ସରକାର ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ବାର ଆନ୍ଦୋଳନ ହେବ    (16-Aug-2022)       ||      ପୁଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ କାର ଜବତ: ଚାଲାଣ କାରୀ ଚମ୍ପଟ ମାରିଲେ   (16-Aug-2022)       ||      ଫସଲ ବୀମା ରାଶି ପ୍ରଦାନ ଦାବୀ ନେଇ ହଲଦି ରାଜରାସ୍ତା ଅବରୋଧ   (16-Aug-2022)       ||      ଆଜାଦି ର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଦେଶକୁ ସ୍ୱାବିଲମ୍ବି ଏବଂ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବ: ଗଜାନନ୍   (16-Aug-2022)       ||      କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି କାମ କରୁଛନ୍ତି କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ବିଜୁ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରର କର୍ମଚାରୀ    (16-Aug-2022)       ||      ୨୮୦ ବୋତଳ କପସିରଫ ଓ ୨୦ ଳିଟର ଦେଶିମଦ ଜଵତ ସହ ଦୁଇ ଗିରଫ   (16-Aug-2022)       ||      ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମାନ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ର ତୀରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା   (16-Aug-2022)       ||      ସେପ୍ଟେମ୍ବର୍ ରେ ରିଲିଜ୍ ହେବ ନୂଆଁ ଓଡ଼ିଆ ସିନେମା ମହର୍ଷି    (16-Aug-2022)       ||      ରେଢ଼ାଖୋଲ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରରେ ଆରିୟନ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ    (16-Aug-2022)       ||      ଓଡ଼ିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡ଼େମୀ ପକ୍ଷରୁ ଦେଶାତ୍ମବୋଧକ କବିତା ପାଠ    (16-Aug-2022)       ||      ଅଭିନଵ ଢଙ୍ଗରେ ଗାନ୍ଧୀ ଙ୍କ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ଉତ୍ସବ ମନଇଲେ ସୋନପୁର ଆର୍ଟ ଏଣ୍ଡ କ୍ରାଫ୍ଟ ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ   (16-Aug-2022)       ||      ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ "ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ" ଏବଂ "ରକ୍ଷ୍ୟା ବନ୍ଧନ" ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ମା’ ଆଗରେ ପୁଅଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣି ହତ୍ୟା, ଅଶାନ୍ତ ବଲାଙ୍ଗିର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସର    (16-Aug-2022)       ||     

HOME   ରାଜ୍ୟ

ଧାନ ବିକ୍ରି ଓ ବୀମା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଲେ ଅଶୋକ କୁମାର ସାହୁ:ଅନ୍ ଲାଇନ୍ ରେ ବୀମା ଭରିଥିବା ଶତକଡା ୯୦ ଭାଗ ଚାଷୀ ଅଣ ସ୍ୱୀକୃତ

25-Nov-2021



ପଦ୍ମପୁର:- ଅନଲାଇନ ରେ ବୀମା ଭରିଥିବା ଶତକଡା ୯୦ ଭାଗ ଚାଷୀ ଅଣ ସ୍ୱୀକୃତ l        ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ସକାଶେ ଗୋଟିଏ ନିୟମ ହେବା କଥା l ଏ ଭଳି ବ୍ୟତିକ୍ରମ କାହିଁକି ? ପଦ୍ମପୁର ଅଂଚଳ ପ୍ରଶାସନର ସଉତୁଣୀ ପୁଅ ସଦୃଶ l ସେଥିପାଇଁ  ଜଳସେଚିତ ଅଂଚଳ ଅତାବିରା ରେ ଚାଷା ଧାନ ବିକିବେ 25 ତାରିଖ ଅଥତ ପଦ୍ମପୁର ଚାଷୀ ଧାନ ବିକିବ 1 ତାରିଖ l ପ୍ରଶାସନ ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଧାନବିକ୍ରୀ ପଦ୍ମପୁର ଅଂଚଳ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ କାରଣ ଆମ ର ଅଂଚଳ ର ଚାଷୀ ଗୋଟାଏ ଫସଲ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ଆସିଛି lଏବଂ ସତୁରୀ ଭାଗ ଲୋକ ଉପାର୍ଜିତ ଧାନ  କ୍ଷେତ ଖଲାରୁ ଯାହା ଅମଳ କରିଥାନ୍ତି ଏହାହିଁ ଏ ଅଂଚଳର ଅର୍ଥନୀତି ଉପରେ ଏକମାତ୍ର ସ୍ରୋତ କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବ ନାହିଁ lଏ ପରିସ୍ଥିତି ରେ ପଦ୍ମପୁର ମଣ୍ଡି ୧୦ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିବାର ମାନେ କ'ଣ ?

    ଓଡିଶା ର  ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ ଉଭୟ ଙ୍କୁ ରାଜବୋଡାସମ୍ବର କୃଷକ ସଂଗଠନ ର ଆବାହକ ଶ୍ରୀମାନ ଅଶୋକ କୁମାର ସାହୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି l
ଶାସକ ଯଦିଓ ମିଲର୍ସ ମାନଙ୍କ ହାତବାରିସୀ ସାଜିଛନ୍ତି,ହେଲେ ବିରୋଧୀ ଶୋଇଛି କାହିଁକି ? ମମତା ମେହେର ହତ୍ଯା କାଣ୍ଡରେ ଏତେ ତୁମ୍ବିତୁଫାନ କରୁଥିବା ବିରୋଧୀ ଏ ଅଂଚଳର ଏ ଭୟଙ୍କର ବିପଦ ବେଳେ ନିରବତା ରହିବାର କାରଣ କ'ଣ ? ସେମାନେ ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ ଯେ,କଥାରେ ଅଛି "ଶୋଇଲା ପୁଅ ର ଭାଗନାହିଁ l ଶତପଡା ସତୁରୀ ଭାଗ  ଲୋକ   ଏ ମରୁଡି ସମୟ ରେ ଅସହାୟ ନିରୁପାୟ l ଏମାନଙ୍କ ଆଖିକୁ ଦିଶୁନି କାହିଁକି ବୋଲି ଶ୍ରୀମାନ ସାହୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରନ୍ତି 

         ପୂର୍ବ ଓଡିଶାର ବଡ ବିପଦ "ବାତ୍ଯା" 
ବାତ୍ଯା ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ପଇସା ଜମାହୋଇଯାଏ କିନ୍ତୁ ମରୁଡିକୁ ଏ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଏମାନେ ସ୍ୱୀକାର କଲେନି କାହିଁକି ?ଇନ୍ପୁଟ୍ ସବସିଡି କୁହୁଡି ରେ ସନ୍ତରଣ କରିବା ସଙ୍ଗେ ସମାନ l
     ଏ ସମସ୍ତ ପ୍ରସଙ୍ଗ କୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ଆମେ କୃଷକ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପଦ୍ମପୁର ଙ୍କୁ ସମୟ ମାଗିଥିଲୁ, ହେଲେ ସେ ସମୟ ଦେଲେନି lସମୟ ଆସିଲେ ଏହାର ଉଚିତ ଜବାବ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀମାନ ସାହୁ ତିବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି l


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ନନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ଯୁଗ୍ମ ଜନଶୁଣାଣୀ ଶିବିର   17-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଟାମାଳ ଠାରେ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ   17-Aug-2022
  ରାଜ୍ୟ  
ଆଜାଦୀକା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ଯୋଗିନୀପିଠ ରାଣୀପୁର ଝରିଆଲ ରେ ଉଡିଲା ସୁଉଚ୍ଚ ଜାତୀୟ ପତାକା । ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସତ୍ବେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ସାମିଲ ହେଲେ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ବାନ୍ଧପଡାରେ ୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ଯାଦବ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜାତୀୟ ବନ୍ୟ ପ୍ରାଣୀ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲସ୍ତରୀୟ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା   16-Aug-2022
      ଦଶପୁର ରେ ମିଳିତ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳୀ ଓ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା: ଓଡିଶା ସରକାର ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ବାର ଆନ୍ଦୋଳନ ହେବ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପୁଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ କାର ଜବତ: ଚାଲାଣ କାରୀ ଚମ୍ପଟ ମାରିଲେ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଫସଲ ବୀମା ରାଶି ପ୍ରଦାନ ଦାବୀ ନେଇ ହଲଦି ରାଜରାସ୍ତା ଅବରୋଧ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଆଜାଦି ର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଦେଶକୁ ସ୍ୱାବିଲମ୍ବି ଏବଂ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବ: ଗଜାନନ୍   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି କାମ କରୁଛନ୍ତି କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ବିଜୁ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରର କର୍ମଚାରୀ   16-Aug-2022

You Might Also Like