-+91-9937148622 |

prerana_bgr@rediffmail.com |

  Wednesday 17th August 2022 |

| | | |

R.N.I. Regd No. ODIODI/2010/46693

Breaking News

ନନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ଯୁଗ୍ମ ଜନଶୁଣାଣୀ ଶିବିର   (17-Aug-2022)       ||      ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଟାମାଳ ଠାରେ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ    (17-Aug-2022)       ||      ଆଜାଦୀକା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ଯୋଗିନୀପିଠ ରାଣୀପୁର ଝରିଆଲ ରେ ଉଡିଲା ସୁଉଚ୍ଚ ଜାତୀୟ ପତାକା । ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସତ୍ବେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ସାମିଲ ହେଲେ   (16-Aug-2022)       ||      ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ବାନ୍ଧପଡାରେ ୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ   (16-Aug-2022)       ||      ବଲାଙ୍ଗିର ଯାଦବ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ଜାତୀୟ ବନ୍ୟ ପ୍ରାଣୀ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲସ୍ତରୀୟ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା   (16-Aug-2022)       ||            ଦଶପୁର ରେ ମିଳିତ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   (16-Aug-2022)       ||      କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳୀ ଓ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା: ଓଡିଶା ସରକାର ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ବାର ଆନ୍ଦୋଳନ ହେବ    (16-Aug-2022)       ||      ପୁଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ କାର ଜବତ: ଚାଲାଣ କାରୀ ଚମ୍ପଟ ମାରିଲେ   (16-Aug-2022)       ||      ଫସଲ ବୀମା ରାଶି ପ୍ରଦାନ ଦାବୀ ନେଇ ହଲଦି ରାଜରାସ୍ତା ଅବରୋଧ   (16-Aug-2022)       ||      ଆଜାଦି ର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଦେଶକୁ ସ୍ୱାବିଲମ୍ବି ଏବଂ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବ: ଗଜାନନ୍   (16-Aug-2022)       ||      କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି କାମ କରୁଛନ୍ତି କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ବିଜୁ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରର କର୍ମଚାରୀ    (16-Aug-2022)       ||      ୨୮୦ ବୋତଳ କପସିରଫ ଓ ୨୦ ଳିଟର ଦେଶିମଦ ଜଵତ ସହ ଦୁଇ ଗିରଫ   (16-Aug-2022)       ||      ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମାନ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ର ତୀରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା   (16-Aug-2022)       ||      ସେପ୍ଟେମ୍ବର୍ ରେ ରିଲିଜ୍ ହେବ ନୂଆଁ ଓଡ଼ିଆ ସିନେମା ମହର୍ଷି    (16-Aug-2022)       ||      ରେଢ଼ାଖୋଲ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରରେ ଆରିୟନ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ    (16-Aug-2022)       ||      ଓଡ଼ିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡ଼େମୀ ପକ୍ଷରୁ ଦେଶାତ୍ମବୋଧକ କବିତା ପାଠ    (16-Aug-2022)       ||      ଅଭିନଵ ଢଙ୍ଗରେ ଗାନ୍ଧୀ ଙ୍କ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ଉତ୍ସବ ମନଇଲେ ସୋନପୁର ଆର୍ଟ ଏଣ୍ଡ କ୍ରାଫ୍ଟ ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ   (16-Aug-2022)       ||      ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ "ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ" ଏବଂ "ରକ୍ଷ୍ୟା ବନ୍ଧନ" ପାଳିତ   (16-Aug-2022)       ||      ମା’ ଆଗରେ ପୁଅଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣି ହତ୍ୟା, ଅଶାନ୍ତ ବଲାଙ୍ଗିର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସର    (16-Aug-2022)       ||     

HOME   ଜିଲ୍ଲା

ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ସଂଶୋଧନ ସକାଶେ ଆନ୍ଦୋଳନ

24-Nov-2021



ପଦ୍ମପୁର(ନିରଞ୍ଜନ ତ୍ରିପାଠୀ) : ଅଶିଦଶକ ର ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଦନ ବଞ୍ଚାଓ ଅଭିଯାନ,ବାଲକୋ ହଟାଓ ଅଭିଯାନ ର ଆନ୍ଦୋଳନ ସାରା ଭାରତ ବର୍ଷରେ ସଫଳତା ର ଆନ୍ଦୋଳନ ଭାବେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି lଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଏବେ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ ଶିଲାବସ୍ ରେ ସ୍ଥାନିତ ହୋଇଛି lକିନ୍ତୁ ଦୁଃଖ ର ଓ ପରିତାପର ବିଷୟ ଏହି ଯେ, ଆନ୍ଦୋଳନ କୁ ନାଳନ୍ଦା ପ୍ରକାଶନ ର ନନ୍ଦ କିଶୋର ପରିଡ଼ା ଏବଂ ଆଲୋକ ରାୟ ଅତି ବିକୃତ କରି ଇତିହାସ ରଚିତ କରିଛନ୍ତି lଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ରେ ୨୪.୧୧.୨୦୨୧ ବୁଧବାର ଦିନ ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଦନ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦ କପିଳ ମୁନି ଆଶ୍ରମର ର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଆବାହକ

ଶ୍ରୀ ରବିନାରାୟଣ ସାହୁ ଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ପାଇକମାଳ ନୃସିଂହନାଥ ଧର୍ମଶାଳା ଠାରୁ ଏକ ବିରାଟ ରେଲି ବାହାରି  ପାଇକମାଳ ସହର ପରିକ୍ରମା କଲାପରେ ପାଇକମାଳ ବ୍ଳକ ରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲା lଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଗତ ଦିନରେ ଜଏଣ୍ଟେ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଙ୍କ ତରଫ ରୁ ପଦ୍ମପୁର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ lଶ୍ରୀଘ୍ର ଏଇ ପୁସ୍ତକ ର ତୃଟି ସଂଶୋଧନ କରିବାପାଇଁ ଦୃଦୟଙ୍ଗମ କରି ଚିଠିରେ ଜଣାଇଥିଲେ lତଥାପି ପାଠ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ରେ ସଂଶୋଧନ ନ ହେବାରୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଆନ୍ଦୋଳନ କାରୀ ମାନେ ରାସ୍ତା କୁ ଓହ୍ଲାଇ ବିଭିନ୍ନ ନାରାବାଜି ସହିତ ପାଇକମାଳ ମୁଖ୍ୟ ଛକ ତଥା ବ୍ଳକ ଅଫିସ ସାମ୍ନାରେ ରଚୟିତା ନନ୍ଦ କିଶୋର ପରିଡ଼ା ଏବଂ ଆଲୋକ ରାୟ ଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରି ପ୍ରତିବାଦ ର ସ୍ୱର ଜଣାଇଥିଲେ lପରେ ଏକ ଜନସଭାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା lତତପରେ ପାଇକମାଳ ବି.ଡି.ଓ ମିସ୍ ଉପାଞ୍ଜଳୀ ମାଝୀ ଙ୍କ ଜରିଆରେ ୬ ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର

ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା lଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ଆଇନଜୀବୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମାଝୀ,ଗିରିଶ ଡନସନା, ପାଇକମାଳ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ଶ୍ରୀମାନ ଧବଳେଶ୍ଵର ସାହୁ, ଝାରବନ୍ଧ ବ୍ଲକ ର ସମାଜସେବୀ ସନ୍ତୋଷ ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଦନ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦ ର ମୂଲ ରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ର ଇତିହାସ ସହ ବାଲକୋ ହଟାଓ ଅଭିଯାନ ର  ଇତିହାସ ଉପରେ ଅନର୍ଗଳ ବଖାଣି ଥିଲେ lଏହିକାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁ ସଂଯୋଜନା କରୁଥିଲେ ବାଲକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ ର ପୁରୁଣା ସଂଗ୍ରାମୀ ଶ୍ରୀମାନ ରାଜକୁମାର ସେଠ lଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯଶପାଲ ବାବା, ଲୋକନାଥ ରାଉତ, ଶ୍ରୀମତୀ ଦୁଃଖି ବରିହା ପିଙ୍କି ମହାନନ୍ଦ,ବାଳମତୀ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ lଶେଷରେ ବି.ଡି.ଓ ପାଇକମାଳ ମିସ୍ ଉପାଞ୍ଜଳୀ ମାଝୀ ଙ୍କୁ ଆବାହକ ଶ୍ରୀ ସାହୁ ଦାବୀପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହିତ ଏହାରି ଉପରେ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟ ରେ ସନ୍ତୋଷ ଜନକ ସମାଧାନ ପାଇଁ ଦାବୀ ଜଣାଇଛନ୍ତି l


News Comment




Photo in News

Advertisment
Lastest News
  ଜିଲ୍ଲା  
ନନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ଯୁଗ୍ମ ଜନଶୁଣାଣୀ ଶିବିର   17-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଟାମାଳ ଠାରେ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ   17-Aug-2022
  ରାଜ୍ୟ  
ଆଜାଦୀକା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ଯୋଗିନୀପିଠ ରାଣୀପୁର ଝରିଆଲ ରେ ଉଡିଲା ସୁଉଚ୍ଚ ଜାତୀୟ ପତାକା । ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସତ୍ବେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ସାମିଲ ହେଲେ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ବାନ୍ଧପଡାରେ ୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ବଲାଙ୍ଗିର ଯାଦବ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଜାତୀୟ ବନ୍ୟ ପ୍ରାଣୀ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲସ୍ତରୀୟ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା   16-Aug-2022
      ଦଶପୁର ରେ ମିଳିତ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳୀ ଓ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା: ଓଡିଶା ସରକାର ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ବାର ଆନ୍ଦୋଳନ ହେବ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ପୁଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ କାର ଜବତ: ଚାଲାଣ କାରୀ ଚମ୍ପଟ ମାରିଲେ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଫସଲ ବୀମା ରାଶି ପ୍ରଦାନ ଦାବୀ ନେଇ ହଲଦି ରାଜରାସ୍ତା ଅବରୋଧ   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
ଆଜାଦି ର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଦେଶକୁ ସ୍ୱାବିଲମ୍ବି ଏବଂ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବ: ଗଜାନନ୍   16-Aug-2022
  ଜିଲ୍ଲା  
କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି କାମ କରୁଛନ୍ତି କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ବିଜୁ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରର କର୍ମଚାରୀ   16-Aug-2022

You Might Also Like